Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Jaki olej do skrzyni 6 biegów Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek866 Zobacz post
    A tak przy okazji kolega pisze że mnie instrukcja parzy w rączki tylko na samego siebie nie popatrzy lepiej spytać z jakim momentem dokręcać śrubę łożyska bo ciężko było zajrzeć do Elearn
    yes yes Yes jak mawiał klasyk
    wlej zgodny z parametrami a firma to rzecz drugorzędna

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysiek866 Zobacz post
    a dwumasa jak lekko nacisnę sprzęgło to trzeszczy strasznie w skrzyni.
    Takie objawy miałem jak mi docisk padał i padł a 2mas był ok

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    hmmm więc tak w kwietniu nowe sprzęgło wysprzęglik i dwumas po regeneracji. a to trzeszczenie jest jak wciskasz pedał sprzęgła tak na początki jak się dociśnie do końca to przestaje w zeszłym roku też był taki objaw i po regeneracji jak ręką odjął. Co do biegów to objawy są miedzy 1-2 i 2-3 czasami 3-4 . Przy ruszaniu dziwnie się auto zachowuje ostatnio też motor dziwnie pracuje od momentu pojawienie się tych zgrzytów z gaszeniu nie telepie . Docisk z kompletnym sprzęgłem wymieniałem jest nowe
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek866 ; 19-12-2012 o 22:03
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek866 Zobacz post
    Siema jak w temacie szykuje mi się wymiana dwumasy i przy okazji synchronizatorów między 1-2 i 2-3 przy okazji od razu wymienię olej( oczywiście w skrzyni ) i teraz pojawia się pytanie jaki ?! Pozdro
    Wg producenta jest TUTELA MATRYX.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek866 Zobacz post
    A tak przy okazji kolega pisze że mnie instrukcja parzy w rączki tylko na samego siebie nie popatrzy lepiej spytać z jakim momentem dokręcać śrubę łożyska bo ciężko było zajrzeć do Elearn albo do Epera a przecież tam wszystko pisze i raczej moment się nie zmienia dokręcenia śruby. A w przypadku mojego pytania można dowiedzieć się ciekawej opinii na temat oleju. Także niech każdy patrzy na siebie a nie udaje Alfę i Omegę !! Pozdro
    w eperze to raczej ciężko o dane serwisowe...
    już mówiłem że nie miałem dostępu do elearna...
    a tak w ogóle to nie są programy dla zwykłego użytkownika, w przeciwieństwie do instrukcji...
    ktoś tu jest leniwy...

    nie było żadnych informacji o dokręcaniu łożyska na forum... a o olejach przekładniowych jest pełno tematów
    no ale opcja szukania też parzy w rączki...

    jeszcze coś chcesz wypominać???
    czekam
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 20-12-2012 o 13:30

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    Jak to nie miałeś dostępu taki zagorzały forumowicz i nie umie czytać forum przecież jeden z kolegów pisał że może przesłać na maila czy nawet linka podał dawno temu ojjj, jeśli twierdziłeś że mój post czy też moje pytanie jest do niczego to po co w niego wchodziłeś dla takich fachowców jak Ty takie tematy powinny być omijane szerokim łukiem. Szkoda że nie miałeś dostępu do elearna pewnie google się też zawiesiły lub inne fora wygasły koniec świata, jak już wcześniej pisałem fora są od tego żeby pytać wymieniać doświadczenia jeśli tego nie rozumiesz to postaraj się zrozumieć. Ja niczego nie wypominam tylko pokazuje Ci że nie jesteś takim fenomenem za jakiego się uważasz a Twoje wypowiedzi w wątku o łożysku same za siebie mówią.

    Ps. Dziękuje reszcie za porady w sprawie oleju Alfa zara po świętach idzie na warsztat. Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek866 ; 20-12-2012 o 16:55
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek866 Zobacz post
    Jak to nie miałeś dostępu taki zagorzały forumowicz i nie umie czytać forum przecież jeden z kolegów pisał że może przesłać na maila czy nawet linka podał dawno temu ojjj, jeśli twierdziłeś że mój post czy też moje pytanie jest do niczego to po co w niego wchodziłeś dla takich fachowców jak Ty takie tematy powinny być omijane szerokim łukiem. Szkoda że nie miałeś dostępu do elearna pewnie google się też zawiesiły lub inne fora wygasły koniec świata, jak już wcześniej pisałem fora są od tego żeby pytać wymieniać doświadczenia jeśli tego nie rozumiesz to postaraj się zrozumieć. Ja niczego nie wypominam tylko pokazuje Ci że nie jesteś takim fenomenem za jakiego się uważasz a Twoje wypowiedzi w wątku o łożysku same za siebie mówią.
    słuchaj koleś
    jak już się wysiliłeś żeby znaleźć jakiś mój błąd, to poszukaj sobie też info o tym łożysku, skoro twierdzisz, że mogłem je znaleźć na innych forach czy w googlach...

    szkoda że zajmujesz się odkopywaniem niezwiązanych z tematem wątków, zamiast zająć się poszukaniem odpowiedzi przed zakładaniem nowego tematu...
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 20-12-2012 o 17:28

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    Nic bym nie odkopywał gdybyś nie zaczął się mnie czepiać. a cwaniaczyć zawsze można. nic niechce mi się kłócić i przekomarzać z Tobą bo nie na tym rzecz polega to jest forum i jeden drugiemu powinien pomagać, czasami warto popatrzyć na siebie a nie innych oceniać albo się ich czepiać jeśli samemu się nie jest wporządku. Pozdro
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

Podobne wątki

  1. jaki olej do skrzyni biegów??
    Utworzone przez corfe w dziale 156
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 03-02-2020, 07:01
  2. [146] Jaki olej w skrzyni biegów 2.0 TS
    Utworzone przez zbaqany w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 09:11
  3. [159] Alfa 159 2,4 jtd 210 km jaki olej do skrzyni biegów
    Utworzone przez lukasz156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 17:34
  4. [GTV] [GTV] - Olej w skrzyni biegów - jaki? ile? 2.0 TS
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 22:16
  5. [156] olej do skrzyni biegów jaki ? i ile ?
    Utworzone przez banita w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 16:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory