Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Alfa Romeo 145 boxer

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie Alfa Romeo 145 boxer

    Po krótkim przywitaniu pora na część główną

    W tym miesiącu planuję zakup alfy 145, silnik boxer 1.6, z instalacją gazową, rok od '95 w górę. Mam niestety ograniczony budżet i chcę się zmieścić w max 6500zł.

    Jakie charakterystyczne odgłosy/zachowanie auta powinny mnie odwieść od zakupu danego egzemplarza? Chodzi mi o pierwsze oznaki np. niesprawnego boxera, takie które można wychwycić podczas zwykłego oglądania auta przed zakupem.

    Jak mogę rozpoznać po podniesieniu maski której generacji instalacja lpg jest zamontowana? jak poznać czy jest zainstalowany BLOS? no i czy instalacja dobrze się spisuje? Wiem, że nie zabiorę ze sobą całej stacji diagnostycznej ale może znacie jakieś tego typu sztuczki.

    Wszelkie porady zakupowe mile widziane!
    Liczę na Waszą pomoc...

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Pierwszą rzeczą, która powinna Cię odwieść od zakupu Boxera to założona instalacja gazowa. Te silniki nie jeżdżą na gazie
    Jak już znajdziesz normalny, niezakatowany gazem egzemplarz wsłuchaj się w silnik (dobrze jakby był odpalany na zimno) czy nie ma żadnych niepokojących stuków bo może to zwiastować rychły remont. Przy zakupie warto zwrócić też uwagę na obecnego właściciela i wypytać go (najlepiej potwierdzone rachunkami) kiedy wymieniał olej i jakiego używał.
    Warto także "posłuchać" skrzynię biegów czy nic w niej nie szumi. Reszta jak przy zakupie każdego innego auta.
    FORZA ITALIA !

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee
    Pierwszą rzeczą, która powinna Cię odwieść od zakupu Boxera to założona instalacja gazowa. Te silniki nie jeżdżą na gazie
    Nie jeżdżą, nie nadają się czy po prostu gaz z czasem je katuje?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Wszystkiego po trochę. Boxer i LPG po prostu nie idą w parze.
    FORZA ITALIA !

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee
    Wszystkiego po trochę. Boxer i LPG po prostu nie idą w parze.
    Od początku wziąłem pod uwagę zakup autka z instalacją gazową ze względu na oszczędność przy zakupie paliwa. Z druigej strony dźwięk boxera tak mnie ujął, że nie chcę innego silnika

    Jeździ ktoś z Was zagazowaną alfą z silnikiem boxer?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Cytat Napisał pavvel
    Od początku wziąłem pod uwagę zakup autka z instalacją gazową ze względu na oszczędność przy zakupie paliwa. Z druigej strony dźwięk boxera tak mnie ujął, że nie chcę innego silnika
    Jeśli tak bardzo chcesz auto z LPG to o Alfie zapomnij, im szybciej tym lepiej (dla Ciebie i dla auta ).
    Oczywiście są (niestety) boxery zagazowane (nawet tu na forum) ale ani to pasuje do tego auta, ani jest oszczędne i prędzej czy później oznacza kłopoty i wydatki.

    LPG mówimy stanowcze NIE, zwłaszcza w Alfie.
    FORZA ITALIA !

  7. #7
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    NA gaz tylko kuchenki- ja mialem 164 3.0 z gazem i dla mnie to był kiepski interes- teraz mam Alfe bez gazu i eksploatacja jest nieznacznie droższa, a przy tym mam znacznie mniej problemów.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  8. #8
    JanAR
    Gość

    Domyślnie

    tak jak mówił currahee sprawdź skrzynie, czy na luzie bądź też tocząc się na jedynce nic nie "chrobocze". Ja mam skrzynie do roboty także jak coś to bij z ceny 1000pln. Wsłuchaj się w silnik, zagrzej go i też sprawdź jak się zachowuje. Elektronika, sprawdź wszystko czy działa. Na forum był już podobny temat także poszukaj.

    Co do LPG, lepiej kup bez instalacji gazowej, a załóż ją sobie sam, bo tak to kupisz sobie kota w worku i później narzekał będziesz na LPG. A tak to przemyślisz, pozbierasz informacje o warsztatach, poczytasz o optymalnej instalacjach i będzie ok. Partaczy nie brakuje i z tym też trzeba uważać. Ja też planuje wrzucać LPG, z bólem serca ale cóż, miesięcznie na paliwo idzie najmniej 800zł, LPG zredukuje to o ~50%, a za zaoszczędzoną gotówkę mogę kupić dla belli coś ekstra, zawieszenie itp. Wiem że do Alfy nie pasuje LPG, ale do benzyny nie pasuje też cena 4,50 ok nei robie ot, Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław/Kobyla Góra
    Auto
    156 '00 1.9 JTD 105KM
    Postów
    93

    Domyślnie

    To mnie pocieszyliście z tym LPG...
    Znalazłem już parę ofert, gdzie LPG jest już zainstalowany ale tak jak piszecie, mam obawy co do ich sprawności i stanu silnika.

    Nie chcę auta z LPG tylko alfę z LPG Zdaję sobie sprawę, że gaz do alfy nie pasuje (nie to co do Renault 19 którym obecnie jeżdzę ) ale opcja bez gazu po prostu mnie zje finansowo. Jeśli trafię z dobrze działającą instalacją to pewnie kupię a jeśli nie to tak jak piszecie - kupno bez instalacji a potem się zobaczy.

    Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz - czy w przedziale cenowym 5000zł - 6000zł można kupić 145-tkę w dobrym stanie? Mam na myśli ceny, które są np. za niskie w stosunku do oferowanego roku auta, opisywanego stanu itd. Nie wiem czy takie oferty mijać z daleka od razu myśląc "pewnie coś jest nie tak skoro tak niska cena sprzedaży" czy potraktować to jako okazję...

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Z ceną to jest niestety różnie. Np. swoją kupiłem za 7500zł a i tak było sporo do zrobienia (jak się później okazało). A oglądałem też takie za 5000zł i nie miałem przekonania choć właściwie mogły się okazać, że były w lepszym stanie. Są to auta stare więc tak czy inaczej będzie coś do zrobienia więc kupując tańsze masz resztę pieniędzy jeszcze na ew. naprawy czy wymiany (rozrząd, filtry, olej, opony, ect.). Z drugiej strony jak miałbym teraz sprzedać auto to za 6000zł bym tego nie zrobił bo wiem już co mam i ile zrobiłem. Chyba taka opcja zakupu jest najlepsza (choć ciężko znaleźć) od fana marki, który o swoje auto dba tylko, że na pewno nie będą to tanie oferty ale za to z większą pewnością, że nie trzeba będzie zaraz dokładać.
    FORZA ITALIA !

Podobne wątki

  1. [146] Alfa Romeo 146 1.6 BOXER
    Utworzone przez rokal888 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:49
  2. Silnik Alfa romeo 1.6 boxer lub cala alfe rozbita z tym silnikiem lub 1.4 boxer
    Utworzone przez Kojocik13 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory