Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nietypowe zdarzenie z rozrusznikiem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie Nietypowe zdarzenie z rozrusznikiem

    Nie sądziłem, że może coś takiego się zdarzyć. Mało dokładnie przekręciłem kluczyk przy próbie odpalenia i mi go momentalnie odbiło z powrotem, przez co rozrusznik dostał bardzo krótki impuls. W tym momencie usłyszałem jedynie krótkie zgrzytnięcie i rozrusznik... dalej się kręcił, ale już na sucho, bez sprzężenia z silnikiem. Na desce paliły się jedynie dwie lampki - airbag i code. Wyjęcie kluczyka nic nie dało, a co ciekawe, nadal można było włączyć światła mijania. Szybko podniosłem maskę. Szum rozrusznika dobiegał spod silnika. Chciałem odłączyć akumulator, żeby go nie rozładować, albo co gorsze żeby auto się nie spaliło. Oczywiście klema jest ze śrubką, a nie z dźwigienką jak w 159. Zacząłem więc biegać w panice po parkingu w centrum handlowym i szukać kogoś z kluczami oczkowymi, czy chociażby z kombinerkami. A w tym czasie alfa dalej kręciła rozrusznikiem na sucho. Oczywiście nikt mi nie mógł pomóc, jednak na szczęście po kilkunastu minutach akumulator się rozładował, usłyszałem cyknięcie i rozrusznik się zatrzymał. Po kilku minutach z drżącymi rękoma podjąłem drugą próbę odpalenia auta ryzykując bardzo, bo nadal nie miałem klucza oczkowego. Rozrusznik tylko jęknął lekko ruszając silnikiem. Oczywiście zabrakło prądu i wszystko się zresetowało ze znanym dźwiękiem siłowników klimatyzacji. Po dwóch godzinach przyjechało assistance i odpaliło alfę z pomocą przenośnego akumulatora. Od tamtego czasu przykładam się do porządnego przekręcania kluczykiem, auto odpala więc dobrze, a pod radiem leży kluczyk oczkowy rozmiar 10

    AR156 1,9 mJTD 140KM

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Szkoła Polonezów i BMW każe w takim razie walnąć czymś porządnie w rozrusznik i się zatrzyma, w ogólniaku kolo za taka naprawę skroił z nas 70 zyli, potem sami stosowaliśmy tą metodę

  3. #3
    Adis
    Gość

    Domyślnie

    Troche sie zestresowałeś nie dziwie Ci sie,ale trzeba było przypieprzyć raz a porządnie a by odpuściło

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Automat Ci nie odbija - ten rozrusznik trzeba wyjąć i go przejrzeć, przekonserwować, a zużyte części wymienić.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar seba3108
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kielcza
    Auto
    Była AR 156 1.9 JTD, 147 1.9 JTD, jest Giulietta 1.4 MA
    Postów
    27

    Domyślnie

    Przy padniętym elektromagnesie w rozruszniku się cuda dzieją. u mnie raz normalnie kręcił a raz w ogóle prądu nie dostawał jak się elektromagnes zaciął. Wymiana elektromagnesu i chodzi jak nowy. Koszt to około 70zł o ile dobrze pamiętam za elektromagnes plus ewentualna robocizna także warto

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    6
    Postów
    141

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Koledzy za naprowadzenie bo ja sobie ubzdurałem, że to komputer się przywiesił.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Nie kreci rozrusznikiem
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 08:30
  2. Problem z rozrusznikiem 2.4 jtd
    Utworzone przez Meler w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 19:59
  3. problem z rozrusznikiem 147 JTD
    Utworzone przez fenovski0809 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 15:09
  4. nietypowe nr silnika
    Utworzone przez Prysu w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 09:48
  5. Dość dziwne zdarzenie- migajaca dziwnie kontorlka STAG300
    Utworzone przez kylo1986 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory