Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ustawienie sekwencji parametry przelaczania GAZ/BENZ

  1. #1
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie Ustawienie sekwencji parametry przelaczania GAZ/BENZ

    Jak ustawic instalke tzn przy jakiej temp ma sie przelaczac na gaz czyli jak szybko mozna ustawic przelaczanie na GAZ aby nie bylo jakis ubocznych skutkow (aktualnie najczesciej robie odcinki ok 13km ale to sie moze zmienic)

    Druga sprawa to przy jak wysokich obrotach powinna sie przelaczac na BENZ? czy mozna na gazie smigac do odcinki czy trzeba jednak gorne obroty robic na benzynce bo na gazie jest to szkodliwe ? I czy przy takim ustawieniu bede odczuwal owe przelaczanie?

    :roll:

  2. #2
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmw535i89
    jak szybko mozna ustawic przelaczanie na GAZ
    tego nie ustawiasz na czas tylko na temp silnika, wcześniej miałem 60 stopni, teraz mam 40... ogólnie chyba im więcej tym lepiej dla silnika

    gdzieś było na forum że wysokie obroty lepiej robić na benzynie, zależy jeszcze na ile obr ustawi Ci gazownik odcięcie gazu.

    jak masz dobrze ustawiony (bez spadku mocy) to nie odczuwasz przełączania

  3. #3
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    tego nie ustawiasz na czas tylko na temp silnika, wcześniej miałem 60 stopni, teraz mam 40... ogólnie chyba im więcej tym lepiej dla silnika
    a przeczytaj jeszcze raz moje pytanie bo chyba niedokladnie to zrobiles :roll:

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    bmw535i89, sprawa ma się nastepujaco, temp. przelączenia na LPG uwarunkowana jest tym jaki masz reduktor, jak szybko dogrzewa gaz, niska temp. gazu w chwili przelaczenia ma najwieksze znaczenie dla zywotności wtryskiwaczy LPG, na fizykę każdy chodzil i wie jak zmienia swoje wlasciwosci guma, a we wtryskiwaczu oprocz elementu uszczelniajacego z gumy jest takze przewaznie "zderzak" wyhamowujacy tłoczek wtryskiwacza, im zimniej tym mniejsza ilosc cylki otwarcia wtryskiwacza go wykonczy.
    Wracając do reduktora i temp przelaczenia - w moim aucie w ktorym sam montowalem instalacje wtrysku LPG temp. przelaczenia na LPG mam 20stopni temp. reduktora - ale jak pisalem to indywidulana sprawa, moj reduktor w momencie gdy osiaga 20stopni temp. ogrzewa gaz do kolo 12stopni i to spokojnie wystarczy do stabilnego przelaczenia na LPG prawidlowej pracy instalacji.

    Co do predkosci obrotowej przelaczenia na LPG, jesli chcesz aby auto caly czas i na wolnych obrotach chodzilo na LPG ustaw prdkosc przelaczenia na LPG ponizej predkosci biegu jałowego silnika i cacy. Swoją drogą czesto partacze gazownicy ratuja sie ta funkcja, w przypadku zalozenia zbyt wolnych wtryskiwaczy do danego silnika maja problem z falowaniem silnika na biegu jalowym i gasnieciem, wiec ustawiaja aby ponizj 1500rppm auto smigalo na Pb i cacy, po problemie, oni pozbyli sie problemu, klient o tym ich postepku nie wie tylko z czasem zaczyna glowkowac gdzie mu PB niknie przy jezdzie na LPG

    Co do kwestii krecenie silnika wysoko na LPG, jesli tylko uklad wtryskowy LPG daje rade utrzymac odpowiednio bogaty sklad mieszanki w tym momencie nie ma znaczenia czy masz 6500rpm na LPG czy Pb, ważne aby mieszanka nie byla zbyt uboga - ubogo znaczy wypalone gniazda i zawory - zreszta przy PB to samo sie dzieje ...
    Chcesz wiedziec czy mozesz krecic wysoko auto, wsadz montera z laptopem w auto, niech se zepnie ze sterownikiem wtrysku LPG i jazda w trase, wyciagasz ile dajesz rade z silnika na LPG i w tym czasie obserwujecie wskaznia sondy lambda [kazda instalacja wtrysku LPG ma mozliwosc podpiecia sie pod sonde i monitorowania jej wskazan, nie wazne czy to sonda napieciowa 1V czy 5V, czy tez sonda pradowa bądź szerokopasmowa przykładowo STAG300 potrafi obsluzyc kazda tylko monter zakladajacy LPG musi miec leb na karku i odpowiednia wiedze aby ogarnac kabelki :mrgreen: ]

    pzdr. Grzesiek

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    Cytat Napisał bmw535i89
    jak szybko mozna ustawic przelaczanie na GAZ
    tego nie ustawiasz na czas tylko na temp silnika, wcześniej miałem 60 stopni, teraz mam 40... ogólnie chyba im więcej tym lepiej dla silnika
    Nie wiesz, nie pisz głupot - podstawowa zasada!! Przełączenie na LPG jest realizowane wzgledem temp reduktora a nie silnika, do tego dochodzi minimalne cisnienie gazu i rpm. Co do temp. gazu - nie chodzi wcale o silnik a o elementy instalacji LPG, ich trwałość.

    pzdr. Grzesiek

  6. #6
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    no sorka może i o reduktor chodziło, nie pamiętam dokładnie ale wiedziałem że coś z temp

    dobra to powiedz mi czy wg Ciebie 20 stopni to nie za mało? bo też się zastanawiałem czy nie dać niżej ale gazownik nie bardzo chciał poniżej 40 schodzić...

  7. #7
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    GrzesiekK a moze ty mi zalozysz instalke? tylko pewnie bym jej nie mogl wbic w dowod

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    dobra to powiedz mi czy wg Ciebie 20 stopni to nie za mało?
    Jak pisałem, indywidualna sprawa, trzeba by zerknac "na zywo" jak masz temp. gazu gdy reduktor ma 20stopni, jesli 10 lub wiecej stopni można śmiało ustawic przelaczenie na 20stopni temp. redukotra.

Podobne wątki

  1. Strzał w kolektor ssący na sekwencji 2.0 16V
    Utworzone przez szkodnik w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 18:08
  2. [156]Wystrzał na sekwencji
    Utworzone przez Kacper_agh w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 21:52
  3. Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 15:11
  4. Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory