Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Hamownia - rezultaty

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie Hamownia - rezultaty

    Pomyślałem że może kogoś zaciekawić. Jakiś czas temu shamowałem swoją gietefałę. I rezultaty bardzo pozytywne


    Podsumujmy. Auto ma 22(3)? lata przebieg 164K traci kompresję na 2 cylindrach, pali olej jak pancernik i poprzednim właścicielem był Turek ponoć. Spadek mocy zaledwie 6 Koni :!: lub 10 różnie podają moc. tylko moment spdał bardziej o ok 26 Nm, ale i tak ciągnie jak głupia. Ale co najpiekniejsze ta krzywa momentu :mrgreen: Jak Bozia przykazała. Tak wiec mit numer ileśtam że alfa to szit nietrzymający mocy psujący się cieńki mechanicznie można miedzy bajki włożyć. Oczywiście to fakt znaczączy dla outsiderów a nie nas znawców tematu. Pozdro :mrgreen:
    1984 GTV6 3.2 24V

  2. #2
    madryar
    Gość

    Domyślnie

    Wykresik ladniutki, max moment dostepny juz od 3500, prawie jak w turbo :wink: pogratulować.
    Mi przez 9 lat ucieklo 14KM i ponad 30Nm (na hamowni bylo 186KM i ponad 240Nm)-jednak ja mialem problemy z westgatem i wykes przed 6000 mocno spadal, to bylo 2 lata temu-za jakieś dwa tygodnie bede mial juz wystrojone autko to wrzuce nowy wykres, myśle że milo was zaskocze :wink: ...co do utraty mocy, tam gdzie ja bylem na hamowni, byly wczesniej trzy eclipsy 2.0 turbo 212KM w serii-zaden nie mial wiecej niz 180KM na hamowni:wink: W Twoim przypadku można być zadowolonym, że tak leciwy samochód trzyma moc lepiej niż nie jeden nowy jak np nowe clio 2.0 sport wykazujące notoryczny brak ok 20KM :wink:

    Pozdrawiam

  3. #3
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    swietny wynik pogratulowac
    a na ile pewny jestes ze to autentyczny przebieg? bo to malo jak na 22 lata... wychodzi 7 tys rocznie

  4. #4
    rysiu145
    Gość

    Domyślnie

    bo to od turka(najgorsza zaraza w berlinie) i oni to samo co cygany kreca przy licznikach ile wlezie

    wie ktos moze gdzie hamownia w szczecinie jest??

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    rysiu145, poczytaj na http://tuningforum.pl kiedys tam czytalem jakies tematy ktore hamownie sa fuj i dlaczego
    zeby zobaczyc dzial zach-pom musisz sie zarejestrowac...

  6. #6
    Wołek
    Gość

    Domyślnie

    No wynik super :mrgreen: . Podejżewam, że po dokładnym przeglądzie wtrysku i ponownym zestrojeniu wynik udało by się poprawić 8) . W końcu ta elektornika ma ponad 20 lat, a nie sądzę, żeby ktoś ja porządnie regulował od tego czasu. GRATULUJĘ

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Hehe. Dzięki za komentarze. Obsługa hamowni też była zaskoczona. A hamownię moge polecić jest to chyba jedna z lepszych w Polsce. Stroi się tu wiele aut wyscigowych całego kraju m.in astra Mielcarka. No myśle że po remoncie byłyby tylko lepsze wyniki. Co do przebiegu jest on bardzo prawdopodobny; wiele gietefał ma podobne a nawet mniejsze przebiegi, w sume dość oczywiste auto to z racji swojego charakteru nie jest zbyt praktyczne i cementu na wschód nie woziło Co do strojenia to myslę ze niewiele da się zrobić z aktualnym stanem, miała wyprzedzany zapłon o 6 stopni, regulowaną sprzężyne przepływki ale teraz powróciłem do seryjnych ustawień i nie widzę żadnej różnicy. Myśle, że po remoncie + ostre wałki + komp i przepływka z BMW
    + kolektory CSC dały by gdzieś spokojne 180 KM ale nie wiem czy zostanę przy silniku seryjnym bo jak remont wyjdzie drogo - pewnie powyżej 1000PLN to będzie musiał niestety poczekać na lepsze czasy, i bede robić swap na 3,0. Jak ma ktoś namiary na wmiarę niezjechaną 3,0 z 75 to byłbym wdzięczny.
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #8
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    nie wiem czy zostanę przy silniku seryjnym bo jak remont wyjdzie drogo - pewnie powyżej 1000PLN to będzie musiał niestety poczekać na lepsze czasy, i bede robić swap na 3,0.
    mi by bylo szkoda - taka ladna gtv... zostawil bym wszystko seryjne i poprawil co trzeba. tym bardziej, ze serce ma jak dzwon w moim odczuciu odrestaurowane, 20 letnie auto robi lepsze wrazenie niz jakies zmodyfikowane. tym bardziej ze gtv6 to rzadki okaz.. ale oczywiscie to Twoje auto i Twoja decyzja

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Hamownia
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-07-2016, 14:42
  2. Hamownia - 49 zł
    Utworzone przez yeye w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 16:48
  3. Hamownia
    Utworzone przez Mariano_lodz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 09:28
  4. Sony Lambda - czyszczenie i rezultaty 1.6 Twin Spark 120 KM
    Utworzone przez lukasz166 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 09:31
  5. Hamownia
    Utworzone przez moninika w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory