Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: 30L NA 100KM POMOCY!!!!

  1. #1
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie 30L NA 100KM POMOCY!!!!

    moje słoneczko spaliło mi wczoraj 30l na 100 km przy silniku 1.4 zaznaczam ze to przy delikatnej jeździe pomocy bo już nie wiem co ja mam z nim zrobić.......

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar dencior
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Huta Krzeszowska
    Auto
    159 jtdm 8v; DL1000
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam. Może gaz ci się gdzieś ulatnia. Albo strasznie rozregulowana instalacja. Albo nie wiem co jeszcze może być przyczyną takiego apetytu. Podjedź do gaziarza to może coś powie. Pozdrawiam

  3. #3
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    miałam przerabiana instalacje w serwisie,,solo" gaz mi się nie ulatnia i silnik równo pracuje (ostatnio mi zmieniali zawór par paliw) ale ja tam do nich dzisiaj pojadę i zamorduje........ bo normalnie nie ma miesiąca bym u nich z czymś nie była.....

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Witam.Dobrze by było aby podać co to za instalacja.Co to znaczy przerabiali instalację? Co przerabiali? Ps.Coś mi się wydaje ,że czas zmienić warsztat
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Koleżanko, obstawiam, że gdzieś się ulatnia gaz.
    Gdyby było takie spalanie, to samochodzik nierówno by Ci jeździł, jak również i chodził na jałowych obrotach.

    Ja sam w AR 155 kiedyś miałem za słabo dokręconą jedną opaskę od gazu i na szczęście nos zaprowadził mnie do problemu

    Aaaa, i pomyśl o zmianie serwisu
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  6. #6
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    no to tak jak go kopiłam miał zamontowana instalacje do samochodów z gaznikem, a jak wiadomo alfa jest na wtrysku wiec przez to działy się rożne dziwne rzeczy, takie jak nierówna praca silnika, duże spalanie no i paląca się kontrolka wtrysku. Nikt się w Kielcach nie chciał podjąć naprawy jego wiec pojechałam do serwisu fiata no i stwierdzili ze jak wywala mi cala elektrykę od instalacji i wstawia centralkę brc oraz wiązkę brc to będzie wszystko dobrze no i tak faktycznie było... ale ze 2 miesiące temu zaczęły mi się wtryski znowu palić i nierówno silnik chodził na benzynie wiec znowu tam pojechałam no to stwierdzili ze to przez zawór par paliw, ale na gazie wszystko ok chodziło wiec się wstrzymałam z wymiana. Jak wszystkim wiadomo zima idzie, a on na gazie nie odpala to stwierdziłam ze zrobię ten elektrozawór to było w ten wtorek, a potem zauważyłam ze mi troszkę spalanie poszło w góre niestety...

  7. #7
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    byłam w solo no i spece stwierdzili ze odczepił się jakiś wężyk od zaworu par paliw, potem wymyślili ze mi wstawia taka wiązkę która będzie resetowała mi kompa po każdym zgaszeniu silnika, a teraz najlepsze: dziś zauważyłam ze moi mistrzowie złe zlutowali kable bo gdy otwieram szybę pasażera, to zaczyna świecić kontrolka ,,code" przełącza się na benzynę no i w skutkach silnik gaśnie ale ja tam dzisiaj pojadę........ :twisted:

  8. #8
    Tfaruk
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję olać ten serwis i jechać gdzie indziej. Nie zrobią tego za darmo, ale taniej wyjdzie zapłacić raz, niż jeździć w kółko (i to jeszcze przy 30l/100km)...

  9. #9
    oleczka198
    Gość

    Domyślnie

    spalanie spadło do 12l. na 100 a jeżeli oni spierdzielili robotę to niech poprawiają nie będę wydawała pieniędzy 2 razy na to samo bo i tak już sporo w to auto wsadziłam....

  10. #10
    DRAGON2020
    Gość

    Domyślnie

    Matko jedyna 30 l / 100 km!!! Ja mam instal gaz i silnik 1.6 ale spalanie wychodzi w granicach 12 l moim zdaniem i jak widze tez innych jedyne słuszne rozwiązanie to ZMIANA SERWISU

Podobne wątki

  1. Duże spalanie V6. 28-30l/100km
    Utworzone przez kroczi w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 15:02
  2. Coś buczy przy 100km/h
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 17:50
  3. Spalanie 2.4 JTD - 6.4l/100km
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 10:57
  4. [156] 1.8TS PALI 20l/100km BENZYNY
    Utworzone przez someonecs w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory