Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Światła w 145

  1. #21
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Co do uzywanych lamp na Allegro to bym sie tak nie spieszyl. Znam pare przypadków kiedy wklad reflektora był wyrwany z zaczepu albo swiatla byly z angielskiej wersji . A co do zamiennikow (np.Depo) trzeba uwazac na jakosc bo moze sie okazac ze soczewka zle rozklada plame swiatla na drodze.

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    kolega pytal o slabe swiatla...atu przewinel sie VW LEXUS TURBO LOCK TUNING itp.jesli masz odblysniki w dobrym stanie,nowe zarowki a mimo to swiatla slabe,nalezy sprawdzic zasilanie swiatel.polaczenie masowe reflektora(nie na oko tylko odkrecic,wyczyscic,zabespieczyc np elektrosolem)sprawdzic czy nie grzeja sie przewody przy przekazniku.wszedzie tam moze byc duza strata pradu(objawia sie grzaniem)i w efekcie do zarowki dociera"slaby"prad.jesli nie ma przekaznika koniecznie zamontowac.pozdrawiam

  3. #23
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems
    rigobert zbaczasz z tematu. Tu chodzi tylko o lampy, które przez cały okres produkcji 145/6 się nie zmieniły.
    Ok ale ja się odniosłem do zdania, że w 145 nie było FL i tylko to zanegowałem.
    Konrado chciałby zmienić sobie lampy na inne tak jak np w 156. Ale chyba zapomniał przy tym, że to wymaga też zmiany klapy, nadkoli, zderzaka i pewno całej kupy różnych dupereli. A FL w 145 uważam za zupełnie udany i dla mnie FL to nie tylko zmiana lamp. Jak ktoś chce wyraźnego FL w 145 to niech sobie kupi Seata Ibize.. 8)

    Co do świateł w 145/6 to chyba nigdy nie słynęły z dobrego świecenia. Zanim ktoś będzie narzekał na włoską technikę, to przypominam, że to są reflektory Hella czyli ..niemieckie :roll:

    Powinna pomóc zmiana żarówek na jakieś lepsze niż standardowe, a jeśli światło jest jakoś wyraźnie beznadziejne, to lesio146 napisał gdzie szukać.
    Choć i tak rewelacyjnych wyników spodziewać się nie można niestety.

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    kolego RIGOBERT w mojej 146 mam zarowki o standardowej mocy 55w,tyle ze plus 50prc mocy swietlnej(narwa)i swiatla mam naprawde dobre.pozdrawiam :wink:

  5. #25
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    proponuje rozebrac reflektor i przeczyscic soczewke od srodka i odblysnik, soczewka jest bardzo wrazliwa na lekką warstwe kurzu ktory sie uzbiera przez lata

  6. #26
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    kolego RIGOBERT w mojej 146 mam zarowki o standardowej mocy 55w,tyle ze plus 50prc mocy swietlnej(narwa)i swiatla mam naprawde dobre.pozdrawiam
    Kolego LESIO146 w mojej 145 mam zwykłe Varty za 3.50 i też jeżdże. :wink:
    W szarówce i w pół mroku sprawiają wrażenie jakby nie świeciły, ale w zupełnej ciemności wydaje mi się, że świecą świetnie.

    Pewno jeśli założe żarówki +50% będzie jeszcze lepiej.

    Pamiętajmy też że jasność świecenia jest też wrażeniem subiektywnym..

  7. #27
    czupus82
    Gość

    Domyślnie

    Ja zrobiłem to trochę w inny sposób .Podłączyłem bezpośrednio z akumulatora do lampek poprzez przekażniczek. Na wstępie rozebrałem wtyczki co wchodzą do lampy , odnalazłem po kabelku który odpowiada światłom mijania, chyba był o numerze 3 .

    W momencie właczania świateł mijania na kabelek wystepuje napiecie 12 V i w tym momencie załacza mi przekażnik który załącza prąd bezpośrednio na lampy .

    Efekt jest widoczny nawet bez zmiany seryjnych zarówek i nawet przy lekko przyniszczonych odbłyśnikach.Efekt murowany.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany dokładnym opisem to dać znać i wyjaśnię wszysstko na spokojnie.


    Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Ze co kolego?? Napisz mi na maila co i jak zrobiles. kj@skawina.com.pl Przewody Ci sie nie przegrzewaja?? Wszystko w porzadku po testach?? Napisz na maila jakis czesci uzyles i ile Cie to wynioslo. I oczywiscie jak to zrobic Pozdrawiam

  9. #29
    piotrek211
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli wykluczyliscie zolte odblysniki i zarowki, polecam wymienic konektory od zarowek, najpawdopodobniej troche sie utelnily i zasniedzialy, przewody tez, zazwyczaj firmy oszczedzaja i daja przewody o za malym przekroju...

  10. #30
    czupus82
    Gość

    Domyślnie

    Koszt takiej przeróbki to ok 20 zł , a nawet taniej wykorzystując inne , używane już części.
    Czas pracy to ok 3h , dla zaznajomionych w temacie nieco elektryki.Chetnie służe pomocą

Podobne wątki

  1. Światła. Co nie tak?
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 20:18
  2. Światła
    Utworzone przez Nitro w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 16:46
  3. światła
    Utworzone przez Przemas w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 09:16
  4. światła
    Utworzone przez krzysiek84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-01-2010, 16:53
  5. Światła AR 156
    Utworzone przez miczal_sz w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2007, 08:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory