Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Temat: H.i.d. ?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Przyznam sie że mam w swojej Alfie HID-y,mam soczewki skutków negatywnych co do reflektorów nie ma,są ustawione prawidłowo a nawet granica swiatła i cienia wygląda lepiej niż na zwykłych żarówkach,wiem jest to zabieg nie legalny ale światło o wiele lepsze a i najważniejsze nikogo nie oślepiam/przynajmniej tak mi sie wydaje jak do tej pory nikt mi nie mruga/.

    - - - Updated - - -

    A mam je już pięć lat ale nie polecam ich montować do reflektorów bez soczewek.

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Do zwykłych lamp nie zakładaj bo zaraz niebiescy cię zatrzymią( zmieniałem przy nich żarówki ażeby dowód mi nie zabrali) w soczewkach jest okej bo obecnie mam lecz nie mogę dostać takich przetwornic w których w początkowej fazie załączania ksenonu powinno być więcej prądu żeby dobrze lampe nagrzać a potem prąd powinien spaść. W swoich przetwornicach musiałem to przerobić bo miały stały prąd i światło długo jest niebieskie na temperaturze 4300K teraz jest jasno-żółte-białe i nie odróżnia się od innych samochodów z ksenonami

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Mariano1980
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Stąporków, Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105, 1999,
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał ogi27 Zobacz post
    Do zwykłych lamp nie zakładaj bo zaraz niebiescy cię zatrzymią( zmieniałem przy nich żarówki ażeby dowód mi nie zabrali) w soczewkach jest okej bo obecnie mam lecz nie mogę dostać takich przetwornic w których w początkowej fazie załączania ksenonu powinno być więcej prądu żeby dobrze lampe nagrzać a potem prąd powinien spaść. W swoich przetwornicach musiałem to przerobić bo miały stały prąd i światło długo jest niebieskie na temperaturze 4300K teraz jest jasno-żółte-białe i nie odróżnia się od innych samochodów z ksenonami
    Napisz coś wiecej o tej przeróbce bo poruszyłeś temat bardzo ciekawy moim zdaniem. Też zauważyłem że niektóre przetwornice dają zbyt długo niebieskie światło a inne jakby mają dwa tryby pracy

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Hidy nic Ci z lampą nie zrobią no chyba, że kupisz badziew albo badziewnie zamontujesz. Aspektów moralno-prawno-etycznych na prośbę autora nie poruszam.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Barwa raczej zależy od żarników jakie zakupisz unikaj o barwie 8000k,najbardziej optymalne to 4300 lub 6000.

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Oprócz żarników które pisałem że mam 4300K czyli powinno na jasno żółty świecić a tak nie jest gdyż istotną rolę w tym odgrywa przetwornica. Poczytaj trochę o Hidach to będziesz wiedział o czym pisze. U siebie mam na start żarnika usatwione 60W na palnik przez 10 sekund i to wystarczy żeby palnik dobrze się rozgrzał. Kiedyś miałem takie oryginalne przetwornice (tanie) które miały procesorowy kontroler palników i to było super lecz teraz nie mogę ich znaleźć. Jutro popatrzę na markę może razem uda się je odnaleźć

    - - - Updated - - -

    Tu te przetwornice na start mają 8A a potem prąd spada do 3,5A
    http://www.sanhuahid.com/cp/200934132551.html

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    Barwa raczej zależy od żarników jakie zakupisz unikaj o barwie 8000k,najbardziej optymalne to 4300 lub 6000.
    A dlaczego unikac tych 8000 ?
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    ja mam 8tys celwina palniki. swieca na jasno bletkitny kolor i sie jezdzi mi na nich bardzo dobrze. wole na nich jezdzic niz na zwylkych zarowkach tak jak niektorzy maja w niebo ustawione ze sie nie da rady minac bo oslepia

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qlimax125 Zobacz post
    ja mam 8tys celwina palniki. swieca na jasno bletkitny kolor i sie jezdzi mi na nich bardzo dobrze. wole na nich jezdzic niz na zwylkych zarowkach tak jak niektorzy maja w niebo ustawione ze sie nie da rady minac bo oslepia
    A Ty kolego myślisz że jesteś inny z tymi kesonami w zwykłych lampach? Robisz dokładnie to samo.

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0ts 2000r
    Postów
    211

    Domyślnie

    sory kolego ale ja mialem je ustawiane na stacji wedle normy i wsztstko jest ok i nikt mi nigdy nie migał ze go oslepia moje swiatło. kto chce to i tak zamontuje i nie bedzie sie pytał kogos o rade.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory