Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Immobilizer (CODE), VDC, ABS, EBD - błędy, auto nie odpala

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie Immobilizer (CODE), VDC, ABS, EBD - błędy, auto nie odpala

    Witajcie,

    otóż spotkała mnie niemiła sytuacja - Alfa stała niecałe 2 tygodnie niejeżdżona, przez uszkodzony amortyzator, który wymieniłem przedwczoraj. Do pobliskiego warsztatu dojechałem bez problemu, jednak po wymianie amora, kiedy chciałem wyjechać z warsztatu auto nie chciało za 1. razem odpalić - wyświetlił się błąd odnośnie VDC. Pomyślałem, że może gość przy wymianie amortyzatora rozpiął czujnik w kole, ale jednak nie, wszystko było na miejscu. Kolejna próba, to samo. Za trzecim razem auto odpaliło od kopa, potem zgasiłem i ponownie odpaliłem. Nie pojawił się żaden błąd, więc pojechałem. 5 minut potem zaparkowałem pod domem i jak zaparkowałem tak nie jestem już w stanie samochodu odpalić.

    Na kapliczce po przekręceniu zapłonu na MAR, pojawia się komunikat VDC SYSTEM FAILURE, ponadto świeci się kontrolka Immobilizera (CODE) i kontroli trakcji pomiędzy zegarami. Wyczytałem na forum, że może to być kwestia słabego akumulatora, więc wziąłem go na noc do ładowania do domu (de facto nie był słaby, bo napięcie mierzone multimetrem wynosiło 12,6V). Po porannym zapodaniu doładowanego akumulatora - bez niespodzianek, ten sam komunikat i kontrolka. Przy próbie zapłonu dodatkowo pojawia się także błąd EBD FAILURE oraz ABS FAILURE i zapala kontrolka ABS między zegarami. Znów doczytałem, że podczas problemów z niestykającą czy brudną "antenką" immobilizera przy stacyjce, zwykle pojawiają się te błędy - rozebrałem więc obudowę kolumny kierowniczej, poprzeglądałem wszystkie wtyczki w okolicach stacyjki, po zdjęciu tej miękkiej osłony nad pedałami również sprawdziłem takie bodaj trzy porządne złącza - wszystko styka. Nie mogę tylko znaleźć końca (wtyczki) kabelka od antenki immobilizera - czy ona w ogóle jest osiągalna gołą ręką? W każdym razie, pomysły mi się skończyły - co więcej, nie dam rady przeprowadzić awaryjnego rozruchu silnika zgodnie z instrukcją w książce, bo nie pali się kontrolka CHECK, a tylko jeśli razem z kontrolką CODE/IMMO świecą się obydwie można wykonać ten awaryjny rozruch z naciskaniem pedału gazu...

    Może faktycznie uszkodzony jest któryś czujnik ABS, ale czy to powodowałoby niemożność rozruchu i blokadę zapłonu?

    Podpowiedzcie coś, proszę... Nie chcę wołać lawety, jeśli okaże się że to jakaś pierdółka.

    Pozdrawiam, Dawid.

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Przy wymianie amora mogli uszkodzić czujnik ABS na zwrotnicy. Co do CODE to musisz znaleźć tą wtyczkę od antenki bo tam najczęściej nie styka. Idź po kabelku a na pewno znajdziesz.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Idę po kabelku, ale ten wędruje gdzieś za bezpiecznikami jeszcze dalej, gdzie moja ręka już nie sięga...

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    odsuwasz fotel do tyłu głowa na dywanik i na pewno znajdziesz

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Mówisz z doświadczenia czy teoretycznie? Będę musiał w takim razie głębiej wsadzić łapę.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    A komp co wykazuje? Bo on może podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    182

    Domyślnie

    Z doświadczenia. Tam często wtyczka nie łączy i u siebie tak miałem

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Huber
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW FL 1,9JTD 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    A komp co wykazuje? Bo on może podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny.
    Z kompem nie mogłem się przedwczoraj połączyć, muszę przeinstalować sterownik od kabla. Zresztą ja mam ten kabelek bez przełącznika, więc ABSu nie sprawdzę bo się z ABSem nie połączę. A check się nie świeci, więc raczej błędu nie ma. Chyba że na co innego zwrócić uwagę?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alfaNl
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Nederland
    Auto
    selespeed
    Postów
    62

    Domyślnie

    Jak jesteś z Bronowic podjedz sobie do adicar by Balicach a jak nie to napisz mi na prv i się gdzieś w hucie umówimy i cię podepnę i wszystko ci powiem tak samo z tym imo

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Ja wprawdzie v6 benzyna ale u mnie było (właściwie jest) dokładnie to samo - świeci się wszystko. Padnięty alternator, niskie napięcie na aku - jako ostatni gaśnie silnik....
    Kabel się nie łączy być może z tego samego powodu....
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. Nie odpala, miga lampka EOBD, świeci się immobilizer
    Utworzone przez Ciacho w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 21:48
  2. Zablokowany immobilizer - nie odpala + check engine
    Utworzone przez Bond 007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 13:33
  3. Immobilizer, kontrolka CODE.
    Utworzone przez L0tR w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 19:50
  4. kontrolka code i nie odpala
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 10:07
  5. Swieci sie code i nie odpala
    Utworzone przez alfawieslaw w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory