Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Lucas :)

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,0 TS
    Postów
    4

    Domyślnie Lucas :)

    Witam wszystkich,

    Od miesiąca jestem "szczęśliwym" posiadaczem Alfy Romeo 156 2.0 TS. Moja przygoda z Alfą Romeo rozpoczęła się dość brutalnie, ponieważ dwa tygodnie od kupna autka posypała się seria awarii, która mnie strasznie zaskoczyła.

    Do rzeczy:

    W zeszły piątek eksplodowała mi chłodnia, co później się okazało było to skutkiem zacinającego się termostatu. Przy wymienia chłodnicy oraz termostatu wyszła kolejna dolegliwość tj. autko jest mułowate. Przyczyna leżała po stronie katalizatora, który był kompletnie rozsypany. Więc kompletna wymiana wydechu poskutkowała przewróceniem mocy jednostce napędowej. Niestety moja Alfa okazała się bardziej kapryśna. Prawdopodobnie po przegrzaniu silnika po wywaleniu całego płynu z chłodnicy uległa uszkodzeniu uszczelką pod głowicą, co wykazał przeprowadzony test na obecność spalin w układzie chłodzenia. Prawdopodobnie wielu na moim miejscu już by szukało nowego samochodu, a ten by był szykowany od dalszej od sprzedaży, ale ja nie jestem wielu Więc po, krótkiej konsultacji z moim mechanikiem oddałem auto do gruntownej naprawy. Zostanie wymieniona uszczelka pod głowicą, splanowana głowica, wymieniony kompletnie rozrząd wraz z wariatorem. W Prawym przednim kole do wymiany końcówka oraz przepalone żaróweczki od podświetlenia obrotomierza. Wymiana płynów oraz filtrów paliwa oraz oleju.

    Niestety nie posiadam zdjęć w tej chwili. Jak odzyskam samochód to oczywiście je tutaj wrzucę Wnętrze Alfy jest bardzo zadbane jedyne ślady eksploatacji widać na gałce dźwigni biegów. Auto zostało sprowadzone z Niemiec.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v sportwagon 01, alfa Romeo 166 2,5 v6 24v r.99
    Postów
    15

    Domyślnie

    Witaj , dużo cierpliwości dla Alfeńki , to naprawdę piękne auta , tak trzymać !!

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pablo83_05
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW I OKOLICE
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 150KM 2008, AR GTV 2.0 TS SPORTIVA
    Postów
    145

    Domyślnie

    Nie poddawaj sie dla Alfy warto zacisnąć zęby ... wiele z tych problemów na pewno jest spowodowane zaniedbaniami poprzednich właścicieli a nie że to Alfa . Przecież wiadomo że Alfy się psują a VW tylko zużywają ...
    W TOP GEAR słyszałem ciekawe zdanie " a Alfa Romeo Brera siedzi się jak w włoskiej knajpce w centrum Mediolanu pijąc kawę a w Audi TT jak w zatłoczonej poczcie w centrum Berlina"

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar himek
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD; jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8v SW :)
    Postów
    620

    Domyślnie

    Ha...dobry tekst

    Kolego, dużo cierpliwości, ja też poprawiam niedoskonałości poprzedniego właściciela...ale to wszystko dla mojej Alfuni

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,0 TS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nie jestem jakiś wybitnym zapaleńcem motoryzacji, ale coś w tym jest, iż jeden samochód ma duszę, a drugi jest tylko blaszaną skorupą. Kiedy kupowałem mój poprzedni samochód Renault Laguna, to także zastanawiałem się na Oplem Vectrą. Gdy wsiadałem do francuza to czymś mnie ona zauroczyła, a następnie gdy wsiadłem do Opla to czułem się jak bym siedział w wozie drabiniastym (bez urazy ). Niestety Laguna padła ofiarą wypadku i poszła do skasowania . W poszukiwaniu następcy zobaczyłem, iż do kupienia jest Alfa Romeo 156 2.0 Twin Spark w kolorze grafitowy metalik. To była miłość od pierwszego wejrzenia. W tym samochodzie czuć zamiłowanie do motoryzacji. Każda linia, każde załamanie karoserii jest tak przemyślane, aby linia nadwozia tworzyła coś na kształt jeżdżącego dzieła sztuki. Może i ma wady, może i sporo będę musiał jeszcze wydać na nią, może i jeszcze nie raz zaskoczy mnie denerwującą usterką, ale jak na nią popatrzę do wszystkie te nie istotne sprawy odchodzą gdzieś daleko. Ja nie jeżdżę samochodem, ja prowadzę Alfę Romeo

    Pozdrawiam wszystkich miłośników

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Cieszę się czytając wpisy kolejnych miłośników włoskiej motoryzacji
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

Podobne wątki

  1. [156] Zacisk tylny Lucas
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 10:53
  2. [166] 2.4 z Płocka, Lucas Car
    Utworzone przez afabians w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 21:41
  3. Brera od LUCAS CAR's (Tarnów)
    Utworzone przez menczydupa w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 09:54
  4. Swiece zarowe LUCAS
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 07:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory