Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Wymiana części i opinia innych o tych częsciach

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał CandyPandah Zobacz post
    NIC WLASNIE ! W tym tkwi tajemnica że nic się nie wyświetla i nic ostatnio nie było robione jedynie paliwo z shella za 5.70 wolne obroty to 1 tysiac jak samochod sie rozgrzeje a jak rano go odpale to " tak na oko " 1,3 tysiąca, coś takiego. Ale nie długo będzie wymieniany olej ( na valvoline max life ), filtry i termostat więc może to coś pomoże
    Teraz widzę dopiero, że masz Boxera. Nie znam zbyt dobrze tego silnika. Obstawiam pompę paliwa, zapowietrzony układ paliwowy, ewentualnie syf w baku. Sprawdź także węże podciśnieniowe w komorze silnika, zalej więcej paliwa i powiedz czy widzisz różnicę (może być po wypłacie, wiem że 5.70zł/ltr boli )

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wicked Zobacz post
    Filtr musiał być wadliwy lub nie być przyczyną.
    Nówka ze sklepu a czy wadliwy? Pojęcia nie mam. Wiem, że już nigdy więcej nie kupię Knechta.


  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Wicked
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Dublin
    Auto
    145 1.4 TS
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał saroo Zobacz post
    Nówka ze sklepu a czy wadliwy? Pojęcia nie mam. Wiem, że już nigdy więcej nie kupię Knechta.
    Filtry Bosch'a i Knecht'a wielokrotnie stawały na podium za deklasującą rywali ilość i jakość materiału filtrującego. Pech to pech, sam nie raz kupiłem coś fabrycznie nowego, a nie działało. Tak to już bywa, ilość a nie jakość

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    termostat verneta kosztował mnie 105zl a to bylo 2 lata temu filtry polecam Mann'a. Filtron to kiepski pomysł. Fiaam jest jeszcze godny uwagi.
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o filtry to ja bym powiedział tak - na pewno nie filtron bo dosyć szybko tracą swoje parametry. Ja obecnie myślę nad wymianą zwykłego filtra na ten, który podobno lepiej dostarcza powietrze i można go tylko czyścić (nie mylić ze stożkiem).
    Natomiast jeśli chodzi o gaśnięcie to podstawą byłby komputer. Albo podaj więcej informacji na temat tego czy coś jeszcze dzieje się złego z autem.

  6. #16
    Użytkownik Embrion Avatar CandyPandah
    Dołączył
    11 2011
    Auto
    145 - 1997 - 1.3/1.4
    Postów
    13

    Domyślnie

    Zobaczymy jak będzie z tymi filtrami bo zakupiłem już i w piątek do niedzieli będę "malować" Co do komputera to zbieram sie na diagnostyke aby gdzieś pojechać i cały komputer przetrzepać bo w sumie historia mojej sondy lambda jest nie znana bo brat mówił ze sonda jest zepsuta a ojciec mówił że jest wyłączona no, nie wiem czemu tak to jest ale wymiane sondy biore pod uwage mimo tych 300zł. Właśnie, jak jest z wymianą oleju ??Wchodze pod auto, odkręcam korek, leje sie do końca i potem wlewam nowy ??

    Jeżeli chodzi o te gaśnięcie to nic sie nie dzieje właśnie, żadne stukanie, klepanie, i innych dziwnych dźwięków. Chociaż zauważyłem że podczas hamowania (światła ) to silnik jakby sie uspokajał, nie wiem jak to wytłumaczyc
    O! Może tak: Jade np. 70km/h ( słychać piękny dźwięk boxera i w ogóle wszystko pięknie chodzi ) -> Dostrzegam czerwone światło i zaczynam przyhamowywać ( sprzęgło i normalnie zaczynam hamować na spokojnie ) -> I kiedy moja prędkość zaczyna być bliska zeru czy jest już zero to silnik nagle zaczyna być spokojny i BARDZO BARDZO BARDZO cichy jakby ktoś strzelił w głowe lwu po zakończonych łowach.
    Mam nadzieje ze da sie zrozumieć to co napisałem Inaczej tego naprawde nie potrafie opisać.
    Jeszcze moge napisać że dosyć często robią się " żabki " jak ruszam - najczęściej przy rezerwie paliwa

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Alucard30
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Auto
    2.4 JTD ++
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał CandyPandah Zobacz post
    Jeszcze moge napisać że dosyć często robią się " żabki " jak ruszam - najczęściej przy rezerwie paliwa
    Odpuść jeżdżenie na rezerwie, dość łatwo wtedy o zajechanie pompy paliwa - a 146 już sprawdzone, że lubią mieć sporo Pb w baku.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomakt
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16V 95'
    Postów
    353

    Domyślnie

    a ja mam pytanie, czy jak wymienie filtr paliwa to czyścić bak? I w ogóle to czym taki bak się czyści?

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    zdemontować i przepłukiwać. chyba, że jakiś specyfik do czyszczenia układu paliwowego. starym sposobem na pozbycie się wody była flaszka denaturatu na bak paliwa
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  10. #20
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jester Zobacz post
    Filtron to kiepski pomysł.
    Ja kupuję tylko filtry Filtrona i nic mi się nie dzieje od 13 lat.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory