Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 156 jtd 16v mjet problem z kopceniem na czarno i pracą silnika

  1. #1
    zyzio
    Gość

    Domyślnie 156 jtd 16v mjet problem z kopceniem na czarno i pracą silnika

    Witam serdecznie , jestem posiadaczem alfy 156 sw 1.9 jtd 16v mjet od kilku miesiecy , moje problemy z autem zaczęły sie jakiś czas temu gdy na autostradzie przy przyśpieszaniu na 6 biegu wyskoczyła słynna marchewa MCSF , po zgaszeniu znikła ale wyskakiwała ponownie. Poczytałem i wyczyściłem egr , przepustnice , i czujnik ciśnienia doładowania . Chwile było ok ale znów sie pojawiła . Wiec dorobiłem z blachy zaślepkę na EGR z otworam, niestety tez nic nie dało . jakiś czas temu zauważyłem ze zawór VTG jest pękniety z boku , ale nieszczelności nie widac, jak zdejmę wtyczke to sztanga sie porusza , nie gwałtownie, ale dośc szybko. A teraz do sedna, ostatnio moje auto zaczęło bardzo mocno kopcic na czarno , spalanie wzrosło , a moc jak by spadła, co gorsza po odpaleniu silnik pracuje równo a po 20 sekundach, na 2 sek. jak by go coś "przytkało " lekko nim zatelepie i znów pracuje ładnie , i tak cały czas. Panowie proszę pomóżcie , naprawde lubie to auto , włożyłem w nie duzo , i nie chce go sprzedawac ale powoli trace cierpliwośc do tego auta . Liczę na jakieś sugestie . Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie

    Moja kopciła z rana jak ruszałem przez minutę-dwie. Zatkałem EGR całkowicie - bo w moim silniku można - i problem ustąpił. Zobacz jakimi błędami ECU sypie, może tam czegoś się dowiesz. Ostatnio u mechanika była 159 2.4JTD z zasyfionym całym EGR-em i dolotem. Odpalała tragicznie, jakby tylko 1 cylinder ciągnął, ledwo na kanał wjechali. Po dokładnym czyszczeniu całego układu, silniczek chodził jak zegarek.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    szczelność dolotu do sprawdzenia

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio Zobacz post
    Witam serdecznie , jestem posiadaczem alfy 156 sw 1.9 jtd 16v mjet od kilku miesiecy , moje problemy z autem zaczęły sie jakiś czas temu gdy na autostradzie przy przyśpieszaniu na 6 biegu wyskoczyła słynna marchewa MCSF , po zgaszeniu znikła ale wyskakiwała ponownie. Poczytałem i wyczyściłem egr , przepustnice , i czujnik ciśnienia doładowania . Chwile było ok ale znów sie pojawiła . Wiec dorobiłem z blachy zaślepkę na EGR z otworam, niestety tez nic nie dało . jakiś czas temu zauważyłem ze zawór VTG jest pękniety z boku , ale nieszczelności nie widac, jak zdejmę wtyczke to sztanga sie porusza , nie gwałtownie, ale dośc szybko. A teraz do sedna, ostatnio moje auto zaczęło bardzo mocno kopcic na czarno , spalanie wzrosło , a moc jak by spadła, co gorsza po odpaleniu silnik pracuje równo a po 20 sekundach, na 2 sek. jak by go coś "przytkało " lekko nim zatelepie i znów pracuje ładnie , i tak cały czas. Panowie proszę pomóżcie , naprawde lubie to auto , włożyłem w nie duzo , i nie chce go sprzedawac ale powoli trace cierpliwośc do tego auta . Liczę na jakieś sugestie . Pozdrawiam
    Wiesz trudno powiedzieć po twoich objawach co może być nie tak, bo to kopcenie to może być niedomykający się EGR ale nie koniecznie z kolei pęknięcie zaworu VGT będzie powodowało problemy z nastawieniem odpowiedniego kąta natarcia łopatek prowadnicy zmiennej geometrii turbosprężarki. Musisz wrzucić logi z ciśnienia doładowania, air mass flow i rpm podczas przyśpieszania oraz na wolnych obrotach % otwarcia zaworu EGR i również air mass flow no i na wolnych obrotach jeszcze ciśnienie paliwa na listwie CR, korekty wtryskiwaczy oraz położenie regulatora ciśnienia paliwa. Pozdrawiam

  5. #5
    zyzio
    Gość

    Domyślnie

    Witam, dzieki za odpowiedzi , niestety nie mam kabla i nie moge sprawdzic logów , może jest ktos z mojej okolicy z kabelkiem i pomógł by mi w sprawdzeniu ocb. ? narazie wezmę sie za gruntowne wyczyszczenie egr według porady z forum opla , moze coś to da . Oraz szukam zaworu VGT.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio Zobacz post
    Witam, dzieki za odpowiedzi , niestety nie mam kabla i nie moge sprawdzic logów , może jest ktos z mojej okolicy z kabelkiem i pomógł by mi w sprawdzeniu ocb. ? narazie wezmę sie za gruntowne wyczyszczenie egr według porady z forum opla , moze coś to da . Oraz szukam zaworu VGT.
    Zakup sobie kabelek na alledrogo z pewnością nie pożałujesz. Daje linka, pierwszy lepszy z alledrogo:
    http://allegro.pl/fiat-alfa-romeo-la...014196209.html
    Jak widzisz to nie pieniądz FESa ściągniesz ze stronki Fiata:
    http://www.multiecuscan.net/
    co ułatwi ci życie z twoją kruszynką na maxa - wydaje mi się że to może być u ciebie jakaś pierdoła ale ciężko ją zlokalizować bez logów. Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio Zobacz post
    ... narazie wezmę sie za gruntowne wyczyszczenie egr według porady z forum opla , moze coś to da . Oraz szukam zaworu VGT.
    Zamiast zakładać kolejny temat "problem z kopceniem na czarno" radzę użyć opcji "SZUKAJ" (TAK JEST ZADEKRETOWANE W REGULAMINIE FORUM)- to nie boli. Wszystkie procedury znajdziesz również na naszym forum w dziale "zrób to sam", więc nie musisz sięgać do forum opla....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #8
    zyzio
    Gość

    Domyślnie

    maciek 156 , wiem i rozumiem ze na forum jest dużo tematów, uwierz mi nie raz je przegladałem i jak pisałem w pierwszym poście robiłem wszystko co w nich opisane ale jak do tej pory nikt nie miał takiego problemu z praca silnika na jałowych obrotach , a co do czyszczenia EGR chodzi mi o rozmontowanie elektromagnesu i wysczyszczenie co tez znalazłem tu na forum a zostało zapożyczone z forum opla , wiec nie rozumiem twoich zastrzezen. A uwaga " to nie boli" mówi sama za ciebie ...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Jak już będziesz czyścił EGR to wyczyść też czujnik ciśnienia powietrza (MAP sensor) w kolektorze ssącym ... tylko ostrożnie. U mnie był tak zawalony sadzą, że dziwię sie w ogóle, ze działał. W każdym razie po wyczyszczeniu auto przestało puszczać czarne bąki przy ostrym przyspieszaniu. No i szczelnosć dolotu to podstawa ...
    Pozdrawiam - Brt

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio Zobacz post
    maciek 156 , wiem i rozumiem ze na forum jest dużo tematów, uwierz mi nie raz je przegladałem i jak pisałem w pierwszym poście robiłem wszystko co w nich opisane ale jak do tej pory nikt nie miał takiego problemu z praca silnika na jałowych obrotach......
    Nawet na tej stronie jest taki sam temat o kopceniu i nie ma to żadnego znaczenia czy na wolnych czy pod obciążeniem - generalnie oznacza to zawsze nieszczelność dolotu (w tym oczywiście zaworu EGR), albo zbyt dużą dawkę paliwa
    Cytat Napisał zyzio Zobacz post
    ...a co do czyszczenia EGR chodzi mi o rozmontowanie elektromagnesu i wysczyszczenie co tez znalazłem tu na forum a zostało zapożyczone z forum opla , ...
    Nie wiem co znalazłeś ale słabo szukałeś - ta procedura (jak widać na zdjęciach dotyczy alfy i nie była znikąd zapożyczona):
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...td_2004_a.html
    Przy czyszczeniu od samego zaworu o wiele ważniejsze jest czyszczenie właśnie kolektora za klapą gaszącą. Generalnie to czyszczenie nic nie da jak jest nieszczelny....
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Problem z pracą silnika po nocy
    Utworzone przez ThyLight w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 09:26
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  3. problem z pracą silnika
    Utworzone przez PeterDeviL w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 15:38
  4. Problem z pracą silnika
    Utworzone przez Stres w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 17:49
  5. Problem z Pracą silnika
    Utworzone przez Duudi w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 12:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory