Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Uważajcie przy kupnie używanych części!!!

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Majkel™
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    159 3.2 Q4
    Postów
    220

    Domyślnie Uważajcie przy kupnie używanych części!!!

    Witam,
    piszę ten temat ku przestrodze, dla potomnych. Pewien kolega na forum (nie będę pisał już nicków, bo nie o to chodzi) miał do sprzedania zawieszenie gwintowane do 156. Równocześnie na allegro miał również wystawione drugie, niekompletne (2xtył + 1xprzód). Dogadaliśmy się więc co do kupna tego niekompletnego, ponieważ potrzebowałem zawiechy na tył. Trochę się wahałem przed kupnem używanych amortyzatorów, ale stwierdziłem, że 150PLN warto wydać, żeby pojeździć chociaż 4-5msc i mieć rozeznanie jak nisko posadzić belle w przyszłości. Napisałem więc do kolegi, czy amortyzatory chodzą jeszcze ciężko, czy ręką da się je ugiąć. Odpisał, że 'ręką ich nie wciśniesz'. Pomyślałem więc, że na forum raczej nikt nie będzie chciał mnie wy*ymać za taką kwotę i uwierzyłem... No właśnie... jak zawieszenie w końcu do mnie doszło (po prawie 2 tyg czekania) okazało się, że amory są tak wylane, że wpadają do środka zupełnie bez żadnego oporu. Napisałem więc do kolegi, że nie sprzedaje się złomu, wmawiając kupującemu, że towar jest ok i że generalnie powinien się wstydzić. Na to otrzymałem odpowiedź, że zawieszenie nie było jego, że on go w sumie nie widział nigdy na oczy, bo kolega mu przywiózł już zapakowane, a on tylko je wysłał. Ehhh... czy tylko mi się wydaje, że takie "szczegóły" powinno się pisać przed sprzedażą? A jeżeli się decyduje tego nie pisać, to godzi się na pośredniczenie w transakcji i przejęcie pełnej odpowiedzialności za towar. No niestety, kolega twierdzi inaczej i jak mi to napisał 'nie wie co ma zrobić'. Ja natomiast zostałem z najdroższym złomem w moim życiu. Także na przyszłość, zastanówcie się pięć razy, przed kupnem używki i lepiej wypytajcie o wszystkie szczegóły (nawet, czy zawieszenie nie jest zabezpieczeniem kredytowym )

    Tymczasem.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Tymczasem zwroc graty i zazadaj zwrotu kasy i juz








  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Majkel™
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    159 3.2 Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    Tymczasem zwroc graty i zazadaj zwrotu kasy i juz
    Chciałem, ale kolega się wykręca. A nie mam czasu, ani ochoty na wydawanie kolejnych pieniędzy, żeby odesłać paczkę, która i tak by do mnie wróciła.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Jak cie stac na olanie 150zl to juz twoja sprawa. Ja bym na pewno nie odpuscil

    Pomijam juz ze za 150 to wiadomo ze raczej nic dobrego sie nie kupi no ale skoro sprzedajacy twierdzil ze jest dobre to takie powinno byc i koniec








  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Michał... Nie odpuszczaj DZIADOWI. Bo inaczej takiego gościa nazwać nie można. Ostatnio też się z takim spotkałem, ale burakowi nie odpuszczę. Mnie tamten wy*ymał na jakieś 400-450zł.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Za takie coś to się BAN należy. Przez admina info o zwrot albo koniec z nim tu na forum.

    A wymówke z przedszkola to niech gościu sobie gdzieś włoży.

    Ja zaś polecam troszkę droższe sprawy choćby przez allegro załatwiać.

    Wysłane z mojego GT-I9000
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że trzeba opisać taką osobę po "nicku"a nie kolega z forum. Sprawę trzeba doprowadzić do końca.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Majkel™
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    159 3.2 Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    W sumie to macie rację Panowie. Miałem odpuścić, ale to by tylko utwierdziło kolejnych sprzedających w przeświadczeniu o braku odpowiedzialności za sprzedawany towar. Jutro mam wolny dzień, więc zajmę się tą sprawą. Jak coś się wyjaśni, to napiszę tutaj.

    Dzięki i pozdrawiam,
    Michał

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Pewnie nie napiszę nic nowego, ale jeśli ktoś pośredniczy w transakcji to bierze odpowiedzialność za towar, który oferuje do sprzedaży. Warto byłoby napisać kto taki numer wykręcił a teraz jeszcze kręci dodatkowo, ze nie wie co zrobić w takiej sytuacji. To co zrobić jest oczywiste - oddać pieniądze za towar i wysyłki, przeprosić za zaistniałą sytuację. Uczciwość to podstawa.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    alfa 166 2.4 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    A ja kupiłem sobie zendery siena z oponkami za tysiaka na allegro nawet sie nie zastanawiając zbytnio jak sie zorientowałem co to za kółka 18" no i radość tylko 2 dni trwała do mometu kiedy zadzwoniłem z pytaniem czy wysyła juz je do mnie nna to uslyszałem że ich juz niema sprzedał a poxniej że mu ukradli i jedzie zgłosić hehe kiciaż no ichyba w sądzie skończymy tak mi sie coś wydaje co myślicie ?

Podobne wątki

  1. Pomoc przy kupnie 147
    Utworzone przez leonwwa w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 17:33
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 14:29
  3. Zakup części używanych
    Utworzone przez PeterSkY w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 21:01
  4. pomoc przy kupnie 159
    Utworzone przez Robsonrt5 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory