Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: 3.0 V6 koło jednomasowe ?

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Witas
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Auto
    Gtv 3.0 2001r
    Postów
    113

    Domyślnie 3.0 V6 koło jednomasowe ?

    Mam pytanie. Konczy mi sie sprzegło i zastanawiam sie nad wymianą kompletu. Czy prawdą jest, że mozna zastosowac jednomasowke z 2.5 V6 do 3 litrow i czy wogóle były jednomasówki w 2.5 ? Teoretycznie taki zabieg powinien przyniesc lekką poprawe osiągow. Ma ktoś doświadczenie z czymś takim? Będe wdzięczny za info. Z innej manki to w zalaczniku moje nowe hamulce do Gtv ki. Za tydzien jak sniegi stopnieją zakładamy na auto
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	123.2 KB
ID:	89064  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Mam doświadczenie - kupiłem autko ze ślizgającym sprzęgłem, wydałem fortunę na nowe i gdy mechanik rozgrzebał auto i zablokował sobie warsztat, zadzwonił że sprzęgło nie pasuje, bo ktoś zmienił u mnie koło zamachowe na jednomasowe. Sprzęgło grzecznie leży na półce i czeka na pad w drugiej alfie, 156 2.4 gdzie dwumas to obowiązek. Kupiłem błyskawicznie sprzęgło z tłumikiem drgań takie jak zdjęte przez mechanika, założone i śmiga. Nie ma żadnych objawów jakiegokolwiek dyskomfortu, szarpania itp. Ta dwumasa w V6 to przerost formy nad treścią, szczególnie że zamiennik Valeo coś ponad 2500zł! kosztował rok temu.

    P.S. Gdyby temat wyszedł poza kręgi GTV V6 - Nie polecam tego w dowolnym dieslu, widziałem co się dzieje, autem nie można ruszyć!

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witas Zobacz post
    Z innej manki to w zalaczniku moje nowe hamulce do Gtv ki. Za tydzien jak sniegi stopnieją zakładamy na auto
    Kolego - ile kosztują, skąd wziąć, masz adapter? Napisz kilka zdań bardzo proszę...

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Witas
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Auto
    Gtv 3.0 2001r
    Postów
    113

    Domyślnie

    ArturK wielkie dzieki za szybką odpowiedz. To dobre wiesci rozumiem, ze kupuje zestaw od 156 2.5 i bez problemu to pasuje. Sprawdzilem na stronie intercars ale tam piszą, ze to jest dwumasowe koło. Były i takie i takie?

    Marcin koszt to 4 tys z adapterami, pomalowaniem na czerwono z jedynym slusznym napisem AR tarczami, klockami i założeniem. Czyli full opcja. Obecne brembo idą na tyl. Brak ręcznego to minus ale hamowanie to chyba zniewoli 6 tloczkow z przodu i 4 z tylu . Oby tylko skorupa nie pojechała dalej, no i gałki oczne

    - - - Updated - - -

    A jeszcze jedno Te zaciski podejda tylko tam gdzie wczesniej były brembo. Podobno ale jak będe rozmawiał z czlowiekiem to napisze bo moze komus sie przyda takie info A no i tarcza 356 to juz maks 360 juz nie wejdzie ale nie chodzi o srednice tylko o dopasowanie przy adapterach.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    no to jak z tym dwumasem? Pasuje cały zestaw do 2,5V6 bez dwumasy? Ile takie zestaw (sprzęgło + kolo zamachowe jednomasowe) kosztuje? Na razie u mnie sprzęgło jest ok (wymienione jakieś 20tyś temu) ale na pewno nie był zmieniany dwumas. No i pytanie jakie są objawy padu dwumasy...takie same jak w dieslu?

    btw. zaciski pierwsza klasa ciekawe czy będą lepsze niż standardowe brembo w 3,0
    Born to be wild.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Dwumas w GTV to była fanaberia, że niby Gran Turismo to komfort ma być większy, jednak tak jak pisałem, u mnie jednomasowe działa wyśmienicie, tzn. kultura jest bez porównania z czterocylindrowcami (którymi dotychczas jeździłem). Nie przeszkadza mu tłumienie obrotów do prawie zgaszenia silnika, zarówno na niskich jak i 5 biegu (mam 5 skrzynie) zawsze gładko bez szarpnięć.
    Jakie u mnie jest koło? Czy z 2.5V6? Nie mam pojęcia, ale prawie na pewno. Takie auto kupiłem i nie dochodziłem z czego to koło jest.
    Poza tym, to jest wolnossąca benzyna, przy niskich obrotach moment obrotowy w porównaniu z dieslem mizerny, więc skąd stres że to się może nie sprawdzić.

    Jako że mam wersję z linką gazu a nie potencjometrem, chipem squadra na silniku i wydechem do "dużego" przepływu spalin hormann, podejrzewam że właściciel wymienił dwumasę dla lepszej zabawy i ostrzejszej jazdy.

    Koło używka (jednomasowe się nie zużywa) ze sprzęgłem wyniesie poniżej 1kzl, a nowe dwumasowe ze sprzęgłem? Chyba tyle co te wypasione hamulce A więc jak już kasa wydana lepiej, po co przepłacać...

    Jeżeli ktoś z okolic Jeleniej Góry ma wątpliwości, zapraszam na spocik w 1 sobotę miesiąca (i kontakt PW abym przyjechał GTV a nie 156 JTDm), organoleptycznie będzie mógł stwierdzić to rozwiązanie.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    trochę podrążyłem temat i muszę powiedzieć, że wał v6 potrzebuje dobranych kół- pasowego i zamachowego, żeby zachowywać idealne wyważenie

    czy zamach z 2.5, niedobrany do wału i koła pasowego nie zaburza balansu??

    znam natomiast jedyne(?) pewne rozwiązanie- jednomas z 3.0 24v sprzed '98 - jest dedykowany do wału i koła pasowego, ponieważ zostały niezmienione w '98

    można go znaleźć w modelach z 5. biegami, do tego sprzęgło również z tej wersji, chociaż z 2.5 też powinno pasować

    nr tego zamachu
    60623520
    co ciekawe, waży 7kg
    Ostatnio edytowane przez mac!ek ; 29-11-2013 o 20:16

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    chociaż z 2.5 też powinno pasować
    Mnie się wydaje, że chyba jednak nie. Koło zamachowe jest dopełnieniem wyważenia wału.
    Koło zamachowe jeśli kręciło by się bez wału nie miało by idealnego wyważenia, w którymś miejscu ma większa masę, a jeszcze w innym miejscu ma mniejsza masę.
    Skręcone razem z wałem i kołem pasowym wału dopiero kręci się bez żadnych drgań.

    Skoro koła dwumasowe w 2.5 i 3.0 (mam kilka na warsztacie) nie różnią się numerami odlewów ani jednej ani drugiej masy, a różnią się niemal 2 kg różnicą wagi (3.0 ma większą) to coś musi w tym być. Dlatego nie zalecam zakładania koła z 2.5 do 3.0 i odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 22-11-2013 o 19:49
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    chociaż z 2.5 też powinno pasować
    pisząc to miałem na myśli sprzęgło z 2.5 pasujące do zamachu 3.0

    to co napisałeś to sama prawda, dlatego uważam zamach z 2.5 nie pasuje (w sensie balansu) do wału i koła z 3.0

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    pisząc to miałem na myśli sprzęgło z 2.5 pasujące do zamachu 3.0

    to co napisałeś to sama prawda, dlatego uważam zamach z 2.5 nie pasuje (w sensie balansu) do wału i koła z 3.0
    W 166 sprzęgła różnią się tarczą.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 00:26
  2. Zmiana koła dwumasowego na jednomasowe. JTD
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 17:48
  3. [JTD] Konwersja koła dwumasowego na jednomasowe - sztywne
    Utworzone przez crackers w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 07:46
  4. [145] JTD Koło jednomasowe zamiast dwumasu.
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 15:16
  5. Zamiana koła dwumasowego na jednomasowe
    Utworzone przez Kastner w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 14:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory