Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Nie odpala JTD.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie Nie odpala JTD.

    Witam,

    mam problem ... 2 dni temu ide sobie zadowolony do auta zapalam - odpalil a po 2 sekundach zgasl... i od tego czasu juz nie pali

    Sprawdzilem akumulaor, swiece i rozrusznik w porzadku. Objawy takie ze przy zapalaniu wszystko kreci ladnie ale nie odpali:/ Wyglada to tak jakby nie mial paliwa ale paliwo jest i to sporo do tego przeplyw paliwa tez sprawdzony i jest ok.

    Jakie moga byc przyczyny ??? zostalo chyba jedynie sprawdzic czujnik polozenia walu korbowego - wyczytalem tyle na innych postach.

    Bardzo prosze o pomoc kolegow z podobnymi autami - alfa 147 1.9 JTD 2003r. 115km

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Było juz 147 razy na forum: jakiej pomocy udzielił Ci komputer pokazująć błędy?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie

    no wlasnie chcialem przeszukac forum ale niestety wyszukiwanie szwankuje - brak wynikow wyszukiwania za kazdym razem :/ Dzisiaj podepne auto pod kompa jak tylko dowiem sie jaki blad wyskakuje napisze od razu

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ccie.no2
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    19

    Domyślnie

    Niedawno miałem podobną sytuację - autko odpalało i po 2-3s samo gasło i tak cały czas. Komputer nic nie pokazał.
    Assistant przyszedł mi z pomocą, autko na lawetę i do mechanika, który stwierdził zapchany EGR. Pomoczył go w chemi i autko znowu śmiga.

    Tak u mnie było .

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Też to niedawno przechodziłem, jak zgasło tak już amen, musiałem pchać jak poloneza. Odstawiłem do mechanika, rozsypał się EGR, nowy około 400zł, kazałem zaślepić i śmiga jak dawniej Spróbuj zacząć od tego. Ewentualnie gdyby to nie był EGR to sprawdź w FES'ie ciśnienie na listwie paliwa, 2 lata temu miałem taki kaprys, okazało się, że ma za niskie ciśnienie - problem był z pompą wtryskową.
    Ostatnio edytowane przez Moruso ; 18-03-2013 o 22:19

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    miałem podobny problem ze 159 - tam winowajcą był czujnik położenia wału...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie

    Zaprowadzilem auto do mechanika - ten sprawdzil wszystko aku, swiece, styki, rozrusznik nawet odpinal wtryski i stwierdzil ze wszystko jest w porzadku ! Zlozyl wszystko do kupy i auto zaczelo znowu palic - dziwne. Przy zapaleniu powiedzial ze jedynie zakopcilo niesamowicie i dym w calym garazu ze nic nie widac Mniejsza z tym dzisiaj jadac sobie spokojnie dodaje gazu a tu dupa .... auto nie przyspiesza ! Zachowywalo sie tak jakby wogole nie reagowalo na gaz ( a ten wcisniety do oporu) dopiero po 2-3 wcisnieciach do oporu dostalo paliwko i wcisnelo w fotelik... Czuje teraz ze pod gazem juz nie dziala jak trzeba jakby paliwo nie dochodzilo czy cholera wie. Zamowilem juz filtr paliwa bo od jego wymiany zaczne. Jakies inne propozycje co moze byc przyczyna ????

    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Dodam jeszcze ze przy przyspieszaniu np na 3jce na wcisnietym gazie odczuwam w pewnym momencie jakby sekundowa przerwe mocy czy brak przeplywu paliwa i nie przyspiesza rownomiernie - na pozostalych biegach wszystko ok.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Przyczyną może być również przycinający się EGR, powodując przeładowanie.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    alfa romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    37

    Domyślnie

    byc moze - po awarii i podpieciu do kompa pokazalo wlasnie blad czujnika doladowania... ale od ciaglego krecenia bez skutku tez chyba moglo go wywalic

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moruso
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    A może to taka dziura jak z walniętą przepływką? W całym zakresie obrotów tak masz czy tylko od - do?

Podobne wątki

  1. Nie odpala / odpala na 3 cylindry?
    Utworzone przez jashooligans w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 13:24
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  3. 1,9 JTD nie odpala lub odpala pod dłuższym kręceniu
    Utworzone przez palchon w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 17:50
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. 156 JTD Nie odpala!!
    Utworzone przez raven80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory