Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 2,4 JTD Nie chce odpalać na mrozie

  1. #1
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie 2,4 JTD Nie chce odpalać na mrozie

    Witam mam problem, od kilku dni rano mój motor 2,4 jtd nie chce odpalać przy temp -4C musze rano długo kręcić zanim zaskoczy, natomiast dziś było -9C i nie odpaliła wcale co sie dzieje??Nna lince silnik zaskoczył błyskawicznie,i pali już normalnie ale jak postoi przez noc to znowu ten sam
    objaw, paliwo mam zimowe i na dodatek dolewam STP przeciw wytrącaniu sie parafiny.
    Świece nowe boschowskie, aku nowy,filtr zmieniany w listopadzie. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    ja mam ten sam problem moj 1.9 tez trudno odpalic przy -4
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdz jeszcze kable wysokiego napięcia. A swiece napewno masz dobre? Nigdy nie odpalaj auta na linke ani na popych!! Wiecej tym zlego mozesz zrobic niz dobrego. Najlepiej przekrec kilka razy kluczykiem tak zeby swiece zarowe dobrze sie rozgrzały i wtedy odpalaj ale tez z kreceniem zbyt dlugim nie przesadzaj.
    Ja w zeszlym roku odpalałem auto przy minus 24stopniach, wolno rozrusznik krecił ale odpalił.

  4. #4
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    no kilka razy podgrzewam kręce kręce i jak jest mniejszy mróz to odpali po kilku kręceniach a jak jest tak ok -7 to amen i popij wodą, nawet sie nie zakrztusi a na pych to z miejsca startuje, i po odpaleniu mometalnie moge ją juz zgasić i na kluczyk juz pali jak złotko

  5. #5
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    A kontrolka swiec zarowych szybko gasnie?? Moze zmien paliwo ja tankuje BP Ultimate i jeszcze nie miałem takich problemów, Shallot jezdzi na Vervie ON i tez jest ok. Dziwne, ze jesli sa nowe swiece, akumulator tez(zakładam ze taki jak do JTD czyli o zwiekszonej pojemnosci) dalej sa problemy.

  6. #6
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie tez jestem zdumiony paliwo odpada jest zimowei wlewam stp, świece nówki wymieniałem w grudniu razem z akumulatorem według książki serwisowej, a problem utrzymuje sie nadal dziwi mnie natomist to że jak już załapie i zgasze go od razu to potem pali normalnie. Kontrolka gaśnie po jakiś 5 sekundach, grzeje nawet na kilka razy ale niema różnicy nie pali i już

  7. #7
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Heh... przeniosłem ten topic do innego... i coś się pokrecilo.... no nic....
    A wracając do problemu... to sprawdz odmę odpowietrzającą skrzynię korbową... być może przymarza i stąd problemy z rozrucherm

  8. #8
    paulus
    Gość

    Domyślnie

    Witam, proponuję sprawdzić przekaźniki (od pompy paliwa, wtrysku)-umieszczone zaraz przy aku. Miałem taki sam problem tyle że w 1,8. W moim przypadku przekaźnik od wtrysku miał problemy z pracą.(koszt około 30-35 zł w aso; ale istnieją też po 8 zł) Mam nadzieję, że pomogłem. pozdro.

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    cekawe jak ten problem zodpalaniem.zastanawiam sie czy faktycznie swiece grzeja podepnij zaroweczke pod swiece i zobacz ja dlugo sie grzeja wykrec jedna swiece podepnij na krotko i zobacz jak szybko i jak sie rozgrzewa czy na calosci srodkiem itd.dliugosc nagrzania jest dosc wazna

Podobne wątki

  1. [146] Nie chce odpalać świeci cię CODE i marchewa
    Utworzone przez Marko84TS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 15:23
  2. Jak odpalać samochód :-)
    Utworzone przez songobpa w dziale GT
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 21:57
  3. Wskaznik poziomu paliwa pokazuje co chce i kiedy chce.
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 19:47
  4. Nie chce odpalać
    Utworzone przez dejoka w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 14:36
  5. [159] 1.9 JTDm 8v 120 KM - nie chce odpalać na rozgrzanym silniku
    Utworzone przez dbthebest w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 21:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory