Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Jutro odbieram swoją pierwszą Alfę... proszę o wskazówki :)

  1. #1
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie Jutro odbieram swoją pierwszą Alfę... proszę o wskazówki :)

    Siemanko

    Mój pierwszy post na tym forum więc proszę się nie śmiać

    Na przekór zdrowemu rozsądkowi i ostrzeżeniom znajomych zdecydowałem się na zakup
    Alfa Romeo 145 1,6 TS.... 2000 rocznik....

    Jutro rano odbieram autko z komisu - byłem u mechanika, stan techniczny jest ok, silnik pracuje cichutko, nie walona, ale proszę o rady: na co zwrócić szczególną uwagę, bo przyznam, że jestem zielony jeśli chodzi o tę markę.

    Może ma ktoś jakieś linki bądź informacje ze specyfikacji dla silnika 1,6 120 km ??
    spalanie? osiągi? wady zalety itp ?

    Serdecznie dziękuję za każdą pomoc


    JaGGeR

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    tu masz dane: http://www.alfa145.co.uk/specs.html
    na tamtym forum tez ciekawe rzeczy mozna znalezc

    co do silnika TS - trzymaj poziom oleju przy gornej kresce, nie deptaj na zimnym silniku, wymien rozrzad, olej zmieniaj co 10 tys i kupuj tylko markowy...

    w 145 trzeszcza plastiki, galka od regulacji wysokosci fotela nie jest przyklejona i nie wiem co jeszcze

    a zalety to stosunkowo dobre trzymanie drogi, osiagi... jak na auto tej klasy

    silnik powinnien byc glosny - w porownaniu do niemcow czy francuzow :mrgreen:

    aha
    i koniecznie poszukaj mechanika sprawdzonego przez jakiegos alfiste

    aha 2
    tu masz instrkucje http://www.forum.alfaholicy.org/topics4/214.htm

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Przy odpalaniu zwróć uwagę czy nie ma dziwnych odgłosów klekotanie( Wariator ), na wolnych obrotach sprawdz czy nie faluja obroty te usterki to częsta przypadłość silników T.S

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    JaGGeR grasz w SC?

    W 145 spalanie moze sie okazac duze :] Ale to roznie bywa. Ludzie narzekaja na swiatla ze slabo swieca, ale to takze roznie bywa Napewno komfort z jazdy jest niesamowity. Auto trzyma sie drogi. Tak jak Tutti zaznaczyl plastiki trzeszcza. To dobija Auto jak jest w porzadku z silnikiem to ma moc, i bardzo przyjemnie sie prowadzi. Zwroc uwage na to ile kluczykow masz i jak jeden to czy nie jest za bardzo wyrobiony ;] Auto mlode rocznikowo, to dobrze. W sumie jakbys mial jakies pytania to zapraszamy do dzialu 145/146/155

  5. #5
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    Napewno komfort z jazdy jest niesamowity.
    komfort jesli chodzi o wygode to raczej go malo - stosunkowo twardo, ale fotele sa przemilutkie

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    No chodzi mi ogolnei o jazde Alfa. Mi sie bardzo przyjemnie jezdzi i komfort jest na wysokim poziomie.

  7. #7
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    koniecznie odbierz alfe we wloskich polbutach to dada takiej wytwornosci ja tak odbieralem moja i jestem przeszczesliwym posiadaczem 156 stki kiss for my Niunia :mrgreen:

  8. #8
    JaGGeR
    Gość

    Domyślnie

    Konrado: Nie, nie gram

    A co do spalania? co rozumiesz przez duże??

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaGGeR
    A co do spalania? co rozumiesz przez duże??
    co do 1.6 to nie mam co sie wypowiadac, ale w 1.8 jest znosne - jak na te moc...
    jezdze glownie po malo zatlocoznych drogach, wiekszosc czasu na zimnym silniku, lubie agresywna jazde i spalanie wychodzi 8-9 litrow. koledzy w audi, fiatach, hondach z okolicy moga tylko pomarzyc mowia ze pali im najmniej 10 litrow/100 po tych samych drogach... a ja jeszcze nigdy nie zmierzylem spalania powyzej 10 litrow oczywiscie mowimy o jezdzie po wioskach, bo w miescie to luzem bym to osiagnal

  10. #10
    perver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    Cytat Napisał JaGGeR
    A co do spalania? co rozumiesz przez duże??
    co do 1.6 to nie mam co sie wypowiadac, ale w 1.8 jest znosne - jak na te moc...
    jezdze glownie po malo zatlocoznych drogach, wiekszosc czasu na zimnym silniku, lubie agresywna jazde i spalanie wychodzi 8-9 litrow. koledzy w audi, fiatach, hondach z okolicy moga tylko pomarzyc mowia ze pali im najmniej 10 litrow/100 po tych samych drogach... a ja jeszcze nigdy nie zmierzylem spalania powyzej 10 litrow oczywiscie mowimy o jezdzie po wioskach, bo w miescie to luzem bym to osiagnal
    Eeeeee... Audi,Fiat owszem,ale co do hondy to musze zdementowac! Nie wiem ,jakimi hondami jezdza Twoi znajomi,ale kilka ich juz mialem i spalanie jest naprawde rewelacyjne,biorac po uwage moc jaka dysponuje auto. Mialem Crx del sol 125 KM,obecnie jeszcze mam civic 1.6 130KM i powiem Ci ,ze nie jestem niedzielnym kierowca a auto pali mi w miescie max 8,5-9 litrow, a trasa to ok 5,5-6 litrow predkosc do 120 KM/h. w przypadku miasta, mowie o dosc szybkiej jezdzie na krotkich odcinkach. Sprawa zmiania sie dopiero przy autostradzie,predkosci powyzej 170 km/h i w miescie kiedy jazda jest naprawde racingowa,ale to chyba naturalne w kazdym samochodzie przy jezdzie na czerwonym polu Nie zebym negowal Twoja wypowiedz,ale uwazam ze hondy sa jednymi z najoszczedniejszych w klasie malych "GTI"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 22:05
  2. Po długich poszukiwaniach przedstawiam swoją pierwszą Alfę!
    Utworzone przez Lanney w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 19:09
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory