Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Pytanie o klocki i tarcze ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie Pytanie o klocki i tarcze ?

    Witam
    Szykuje mi się wymiana tarcz i klocków przednich w Alfie Gt 1.9 jtd
    Na razie wziąłem pod uwagę trzy firmy, Bosch, TRW i ATE, jakieś plusy i minusy tych zestawów ?
    ATE
    http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-...091183329.html
    Bosch
    http://allegro.pl/bosch-tarcze-klock...060717386.html
    TRW
    http://allegro.pl/trw-tarcze-klocki-...114332261.html

    A może coś innego w podobnych cenach mi polecicie? Dodam że nie jeżdżę po torze więc wyczynowe tarcze odpadają ale lubię przycisnąć i chciałbym żeby hamulce odpowiednio się zatrzymywały i nie zwichrowały się po kliku tysiącach km, jeśli ktoś posiadał któryś z zestawów jak jest z ewentualnym pyleniem?

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja niestety nie doradzę za bardzo
    dla mnie fabryczne ham. w GT to porażka !! ( teraz mam chyba boscha i trw jak dobrze pamiętam )
    miałem zwykłe mikody GT ( nacinane i nawiercane i do tego nawet lite w 156 1.6 TS i wg moich odczuć hamowały lepiej niż fabryczne w GT
    i dla tego też u mnie decyzja już poszła - na brembo 4 tł. tarcza 330mm
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 28-03-2013 o 11:24








  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    ja niestety nie doradzę za bardzo
    dla mnie fabryczne ham. w GT to porażka !! ( teraz mam chyba boscha i trw jak dobrze pamiętam )
    miałem zwykłe mikody GT ( nacinane i nawiercane i do tego nawet lite w 156 1.6 TS i wg moich odczuć hamowały lepiej niż fabryczne w GT
    i dla tego też u mnie decyzja już poszła - na brembo 4 tł. tarcza 330mm
    A ten Bosch i TRW jakoś dają radę? TRW to tarcze czy klocki ?
    No na tarczach 330mm będzie na pewno lepsze hamowanie, chyba GT 3.2 ma ten rozmiar?

    Mnie na razie ograniczają fundusze i na taką przemianą układu hamulcowego nie mam dlatego interesuje mnie wymiana tylko na fabrycznych rozmiarach

    Rozważałem też opcję klocków ceramicznych ale dostępność tragiczna, nawet nie udało mi się znaleźć to Gt, ale z tego co czytałem to nawet na tarczach fabrycznych po zmianie na ceramiczne klocki hamowanie się poprawia.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Najpierw to:

    Cytat Napisał Marconi Zobacz post
    Dodam że nie jeżdżę po torze więc wyczynowe tarcze odpadają
    a potem taki tekst:


    Cytat Napisał Marconi Zobacz post
    Rozważałem też opcję klocków ceramicznych ale dostępność tragiczna
    Więc się zdecyduj. Prawdziwe klocki ceramiczne to już wyczyn (i zjadają tarcze expresowo) a te z nazwy "ceramiczne" to zwykły marketing.
    Kup coś "firmowego" i będzie dobrze. Tani i dobry zestaw to tarcze mikody i klocki ate, trochę pylą ale zatrzymują samochód przyzwoicie.

    A tak w sumie to tematów klocków i tarcz są "miliony" na tym forum.......
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post




    Więc się zdecyduj. Prawdziwe klocki ceramiczne to już wyczyn (i zjadają tarcze expresowo) a te z nazwy "ceramiczne" to zwykły marketing.
    Kup coś "firmowego" i będzie dobrze. Tani i dobry zestaw to tarcze mikody i klocki ate, trochę pylą ale zatrzymują samochód przyzwoicie.

    A tak w sumie to tematów klocków i tarcz są "miliony" na tym forum.......
    Co do ceramików to moja wiedza jest wręcz szczątkowa, nie miałem z nimi do czynienia tylko ktoś coś mi tam wspominał, a dlatego je rozważałem bo kogo się nie spytać to TRW słabe, Bosch słaby i ATE taki sobie tylko pytanie do czego były porównywane
    tematów miliony ale pytając się o konkretne tarcze i klocki które wymieniłem(wydaje mi się że powinny być dość powszechne) nikt nie potrafi się wypowiedzieć(które lepsze i dlaczego) tylko odsyłanie do "milionów tematów" gdzie i tak brak konkretów
    Ja się pytam czy konkretnie wymienione przeze mnie zestawy będą w takim samym stopniu dobre jak fabryczne, wydaje mi się ze o wiele nie pytam

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie

    Nie patrz tylko na firmy ale i na nazwę serii/modelu klocków i tarcz. Ogólnie rzecz biorąc odpowiadające sobie cenowo TRW, Bosch, Ferodo itd. są podobnej jakości i są to raczej dobre produkty. Wyjątki są szeroko opisane w internecie, więc przed zakupem wygooglaj model. Np. pamiętam jakies problemy z tarczami EBC (dawno temu).
    Jeśli chcesz niewielkimi nakładami zwiększych skuteczność hamulców to możesz zainstalować na przykład zestaw tacze nacinane (Brembo MAX są ok, ale chyba akurat do GT nie ma) i do tego np. klocki Ferodo z serii FDS. To taki zestaw nie wyczynowy, ale i powinien pracować skuteczniej oraz lepiej się chłodzić niż seryjny. Nie wymaga nagrzewania i raczej nie będzie się zużywał tak szybko jak zestaw wyczynowy.

    Akurat w Ferodo się co nieco orientuje, bo kupowałem 3 razy, tak to wygląda jeśli chodzi o klocki:
    seria FSL - Ferodo Standard Line, hamulce do aut miejskich itp.
    seria FDB - dawna seria Premier, lepsza jakościowo, zjechałem 3 komplety, nie narzekam, aczokolwiek poczułem różnicę pomiędzy źródłem zakupu. nie chciałbym tu robić reklamy, ale w razie czego podam źródło, z którego byłem bardziej zadowolony niż od "iksa" z allegro.
    seria FDS - sportowa wersja klocków cywilnych. Jak zjade obecnie klocki i tacze to wsadzam właśnie to.
    dalsze serie do zastosowań sportowych i wyczynowych, lepiej hamują, ale i szybciej się zużywają oraz wymagają estępnego nagrzania.

    Możesz zrobić oczywiście tzw. BB kit, czyli big brake kit, ze zmianą średnicy tarczy (nie wiem czy zacisk wówczas trzeba przemieścić na nowym jarzmie czy może wymienić na inny), wtedy skuteczność na pewno polepszy się drastycznie. Wówczas albo wybierzesz sportowy, dedykowany do Alfy zestaw lub dobierzesz coś seryjnego z innego auta, dużo samchodów ma sprawdzone rozwiązania, np. do Hondy X wkładasz większy komplet z Mercedesa Y, bo akurat pasuje itd.
    Ostatnio edytowane przez kompot ; 04-04-2013 o 14:51

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marconi Zobacz post
    Ja się pytam czy konkretnie wymienione przeze mnie zestawy będą w takim samym stopniu dobre jak fabryczne
    A kto ma je kupić? przetestować w porównywalnych warunkach? zmierzyć drogę hamowania? trwałość? pylenie? i czekać na usera który zechce sobie spytać o takie akurat zestawy.
    To jest forum użytkowników a nie ADAC, i co najwyżej każdy pochwali swoje bo mu akurat jakoś hamuje.....

    I dlatego odsyłam do miliona tematów bo gotowca nie dostaniesz.....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Dzięki Kompot za naświetlenie tematu
    W obecnej fazie wybiorę albo TRW albo ATE, i jedna i druga firma nie trąci tandetą a na chwilę obecną chcę doprowadzić hamulce do stanu właściwego, pojeżdżę na tych, jeżeli będą za słabe to pewnie będę szukał czegoś mocniejszego.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar stopczyk26
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Malczyce
    Auto
    Peugeot 407 3.0 V6 211KM 2005, Peugeot 307 1.4 88KM 2005
    Postów
    473

    Domyślnie

    Możesz też założyć taki zestaw http://moto.allegro.pl/sport-tarcze-...116741389.html Mam obecnie u siebie takie na przodzie i tyle i jestem z nich zadowolony. Na aucie już od ponad 20tys km i bez większych oznak zużycia.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Marconi
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Była Alfa Romeo GT 1.9 jtd-m, obecnie Alfa 159 SW 2.4 jtdm
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał stopczyk26 Zobacz post
    Możesz też założyć taki zestaw http://moto.allegro.pl/sport-tarcze-...116741389.html Mam obecnie u siebie takie na przodzie i tyle i jestem z nich zadowolony. Na aucie już od ponad 20tys km i bez większych oznak zużycia.
    Nie zwróciłem uwagi na ten zestaw a wydaje się być sensowny, i chyba mikoda robi te tarcze

    Na chwilę obecną mam już zamówione tarcze i klocki TRW ale dzięki za info

Podobne wątki

  1. szybkie pytanie o tarcze i klocki - link
    Utworzone przez takpoprostu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 18:37
  2. Klocki + Tarcze = Pytanie
    Utworzone przez victorplar w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 12:37
  3. klocki i tarcze tył
    Utworzone przez Morton w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 13:22
  4. [156] tarcze i klocki tyl
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 10:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory