Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Gwint w GT

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Aleks_K
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    175

    Domyślnie Gwint w GT

    Cześć, co myślicie gwintach od firm SUPERSPORT albo AP-sportfahrwerke ? Ta druga firma podobno robi wszystko w fabrykach KW. mam na myśli takie zestawy:

    http://moto.allegro.pl/zawieszenie-g...086536953.html

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-14...092995360.html

    Zastanawiam się też nad zestawem od Vogtland'u:

    http://moto.allegro.pl/zawieszenie-g...093996071.html

    Proszę o jakieś opinie ich temat I o ewentualne inne propozycje Czy faktycznie warto szukać einbacha ? jest dużo lepszy ?




    Założyłem już ten temat ale w złym dziale więc przenoszę tutaj





  2. #2
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Generalnie z zawieszeniem jest taka sprawa, że jak chcesz jeździć bezpiecznie, to bierz zestawy firmowane przez dobry brand. Oczywiście da sie jeździć i taczką ale czy w grzebaniu w aucie chodzi tylko o zmianę dla samej zmiany czy może jednak o poprawę parametrów ? Wydaje mi się, że o to drugie wiec jeśli za coś już płacić to z głową.

    Z supersportem nigdy sie nie spotkałem. Ap to coś pokroju mts i ta technik. Nie wierz w bajki typu, że coś jest robione w konkretnej fabryce, bo jakie masz na to dowody? Każdy sprzedawca lub jego "ziomek" będzie sadził takie brednie aby napędzić sobie klientów.

    Z tych które zaproponowałeś bym sie nie zastanawiał i brał w ciemno sprawdzoną firmę czyli vogtlanda. Rzuć jeszcze okiem np na weitec-a czy nie ma czegoś w podobnych pieniądzach Możesz też pokombinować z amorami koni z regulacją + jakieś springi -30 do tego.

    Ja do gwintu w połączeniu do seryjnego dupowoza mam mieszane uczucia. Znając siebie ustawił bym to raz i więcej nie ruszał. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kręcenie tymi nakrętkami wcale tak proste nie jest i mało czasu nie zajmuje.
    Tak wiec zamiast mieć tani gwint wolał bym mieć dobry zestaw ale to juz jest moja filozofia i nie każdy musi się z nią zgadzać.
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 24-04-2013 o 16:46
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Ap to coś pokroju mts i ta technik.
    Jasne. Jeździłeś? Widziałeś to kiedykolwiek na oczy? Mam wrażenie, że nie. AP akurat z tych tnaich najbardziej trzyma poziom, chociaż nie, to samo przecież co mts i ta technik(swoją drogą, jak już to TA Technix). Fabryka fabryką, ale za te pieniądze w miarę sensowny wybór(kit można za 1200-1300zł kupić).

    PS. Poza tym, Vogtland(nie ma tam nigdzie h), Weitec a nie wietec. No i trzymaj się cały czas jednego poziomu finansowego, widzę, że latasz między Vogtlandem za okolice 1600zł, a Koni, gdzie za te 1600zł to może same amortyzatory kupisz...

  4. #4
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Jasne. Jeździłeś? Widziałeś to kiedykolwiek na oczy? Mam wrażenie, że nie. AP akurat z tych tnaich najbardziej trzyma poziom, chociaż nie, to samo przecież co mts i ta technik(swoją drogą, jak już to TA Technix). Fabryka fabryką, ale za te pieniądze w miarę sensowny wybór(kit można za 1200-1300zł kupić).
    Jasne... a ty siewcu to wiesz lepiej co widziałem a co nie... Zamiast wytykać mi błędy w pisowni ( za co najmocniej przepraszam ale pisze szybko nie zwracając uwagi na takie literówki ale jeśli cię to kłuje w oczy to zaraz przeedytuję ) napisz co ty wiesz a nie pier... co źle napisałem i jaki jesteś znawca nazewnictwa. Takich pieniaczy bijących piane po prostu uwielbiam....
    Gość pytał o opinie napisałem swoją ? Co masz do niej ?

    BTW Jeśli już sobie wytykamy błędy to chłopak nie o kity tylko o gwint pyta, wiec co mi wyskakujesz z vogtlandem za 1600 zł?

    Generalnie twoj post nadaje się do usunięcia ale to niech juz moderator tego działu sobie ogarnia "specjalisto" od zawieszeń
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 24-04-2013 o 16:45
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Sorry że się mieszam ale co prawda nie mam gwintu a badziewny sport kit MTS'a i gdzie bym na naszym forum spojrzał to wszyscy po tym jadą a ja kupiłem bo miałem i amorki i sprężyny do wymiany a że robiłem calutki zawias i inne pierdoły to na kase patrzyłem . I dziwi mnie troche ,że Vageniarze chwalą , forum Fiata chwali a u nas oprócz mnie miał podobny zestaw jeden lub dwie osoby a cała reszta się negatywnie wypowiada . Ja jestem zadowolony , założył teraz kolega Dawid i sika ze szczęscia . Co prawda w Alfie nie miałem innego sporta ale wcześniej miałem beemki i na sportach i na gwincie i jezdziłem na Koni i innych markowych i powiem tylko tyle ,że każdy wymaga od zawiasu czego innego . Koni miałem w e36 sztywne jakbym wogóle sprężyn nie miał ale pięknie zakręty brało się . MTS mi się spodobał bo to taki "półsport" łączy i odrobine komfortu i sportowego charakteru a to mi akurat odpowiada bo jeżdzę nie po torze a w 90% po miescie . Każdy powinien się pierw przejechać a potem dobrać coś pod siebie bo co zawieszenie to inna charakterystyka . Jedni wolą łąwki z parku a inni babcine fotele . Omen ma zawias z regulacją twardości no ale to się wiąże z niemałymi kosztami zakupu . Mnie boli ,że do Alfy zawias kosztuje tyle co do Merca S klasy bo np. zestaw do Golfiny kupisz za 900pln a koszt produkcji taki sam . "Dziwny jest ten świat"

Podobne wątki

  1. Gwint do 166 ;)
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 21:49
  2. [155] Gwint w 155
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:34
  3. Gwint
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 14:40
  4. [156] Gwint
    Utworzone przez Ziomek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory