Strona 1 z 34 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 337

Temat: [166] Dvd na ekranie ICS'a - problem? rozwiązanie ? ktokolwi

  1. #1
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie [166] Dvd na ekranie ICS'a - problem? rozwiązanie ? ktokolwi

    Witam, zrobiłem jak mówiłem - zamontowałem wiązke zrobioną własnoręcznie wszystko cacy estetycznie itp. Włączam dvd i szok , działa, ale paski skaczą na ekranie z powodu tego ze ten piepszony odtwarzacz DVD wysyła horizontal i vertical na ekran. Ics potrzebuje aby horyzontala i teraz nie wiem co zrobic zeby sie to dvd zesrało i pokazyało normalnie ... moze ktokolwiek coś wie na ten temat ? jeśli nie czeka mnie wymiana odtwarzacza na inny ... FUCK




    ide zjeśc jestem wykoczony psychicznie. PISZCZIE coś jesli wiecie moze spotkaliscie sie tym na swoim monitorze w kompie, innym dvd lub TV cokolwiek ! Mp3 działa, jakoś nie jest najgorsza wszystko chodzi ... tylko ten vertical ;/

  2. #2
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    sync i horyz to są te dwa czarne kabelki, horyzontal pin numer 13 vertical pin numer 14, skrzyzowanie kabelków raczej nic nie pomoze ? xD pomocy ? :twisted: :roll: :?



  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie

    Myślę że w tym temacie może coś pomóc użytkownik henekl.... Z tego co się da zauważyć to jest bardzo kumaty w elektronice...

    Wielki przełom się szykuję i to pewnie na dniach będziemy mogli się cieszyć filmami w czasie podróży na naszych wyświetlaczach... Napisałeś że jakość mp3 jest dobra - czyli masz jakieś zastrzeżenia do dźwięku?

  4. #4
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    przy niskiej głosnosci nie ma róznicy, głosniej jak jest to brakuje tego stereo.

    z drugiej strony przykro mi ze nikt nie odpisał mi przynajmniej słowem otuchy xD
    problem sam rozwiązałem i obraz skacze z powodu takiego ŻE : dvd wysyła sygnał jak pisałem wyzej w postaci H i V sync - jest to poziomy i pionowy, Dvd ze scartem wysyła tylko Csync czyli ten kompromis. Rozwiązem jest Konwerter który dostane w sobote lub w poniedzialek , wepne w kabel i obraz będzie miód malina ! małe jest zainteresowanie i nie wiem czy produkowac sie nad manualem instalacji.

  5. #5
    kasbak
    Gość

    Domyślnie

    kurcze ale wam zazdroszcze .jak uruchomisz to w pełni to się pochwal zdjęciem jakiegoś filmu.zaczynam się zastanawiać nad zmianą belli na 166 :?: :?: :?: :?: życze powodzonka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Kolego KAYROL jak nikt nie miał zielonego pojęcia o co kaman, to co miał wypisywac? Ja z ciekawości szukałem rozwiązania w sieci przez 2h żeby ci pomóc no ale niestety niczego pożytecznego nie znalazłem. W takim razie współczuję ci napotkanego problemu oraz jednocześnie gratuluję pomysłu i jego realizacji.. A co do zainteresowania tematem wideo w AR166 to trochę się mylisz bo zainteresowanie jest ogromne o czym świadczy chociaż by temat w którym jest zaprezentowane rozwiązanie holendra o niku ROGER166 w którym zresztą też brałeś udział w dyskusji.
    Życzę powodzenia i przyjemności z oglądania filmików na swoim playerze.
    Pzdr. B-ski

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kayrol jeśli tylko stworzysz manuala napewno skorzystam
    Jaki był koszt takiej przeróbki ?? gdzie umieściłeś odtwarzacz ???

    Pozdrawiam
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    b-ski, dziękuje za szczere chęci!

    QBA, myśle ze w 300zł mozna się zamknąc ( kilka częsci miałem juz w domu więc nie licze )

    sam czytnik DVD ten co ja mam 109zł z przesyłką ( b.tanio )
    dysk 2.5" od laptopa 100zł ( kupiłem używany 60GB
    wszystkie przewody ok 10zł, przełącznik , ramka na bespiecznik itp nie licze.
    kostka IDIS ( najwazniejsze są piny !! ) dostałem FREE
    dziś zamówiłem konwerter vga http://allegro.pl/item461999509_podl...erter_vga.html
    od tego człowieka za 10zł !! powiedziałem mu ze interesuje mnie tylko konwerter który miesci się we wtyczce SCART - dobry człowiek
    ogólnie w 300zł mozna się zamknąc jesli wszystko robi się ręcznie ( mówie o wiązce )

  9. #9
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Chciał bym pomóc ale się nie za bardzo znam.
    Ale z tym kablem to, to nie może zadziałać.
    Tam jest konwersja programowa a Tobie jest potrzebna sprzętowa.
    Twój player ma prawdopodobnie wyjście tz. D-Sub na monitor komputerowy.
    RGB a D-Sub to są inne formaty.
    Oba analogowe.
    Są takie konwertery ale ja tylko widziałem do sygnał tz. wideo compozyt (żółta wtyczka) a nie do sygnału RGB.
    Temat przerabiałem jak chciałem podłączyć DVD do monitora komputerowego.

  10. #10
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie

    Moje gratulacje, dobrze że mamy elektronika na forum :wink:
    Mnie w zasadzie najbardziej interesuje mp3, ponieważ nie posiadam zmieniarki. Akurat oglądanie filmów DVD w aucie dla mnie jest zbędne, chociaż muszę powiedzieć że to niezły bajer. Narazie do odsłuchania mp3 pozostaje mi tylko zakup loudlinka, Kayrol szkoda że sygnał jest mono, ale jeśli przeznaczenie Twojego patentu będzie tylko do oglądania filmów to napewno spełni swoją rolę!

Podobne wątki

  1. DVD - szumy, paski na ekranie
    Utworzone przez tomekk777 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 19:18
  2. Paski na ekranie ICS
    Utworzone przez songobpa w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 16:11
  3. [Giulietta] Julka na wielkim ekranie
    Utworzone przez Ciastek C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 16:50
  4. JTD dziwny problem z odpalaniem przy -16 + rozwiązanie
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory