Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: chip tuning-wielkopolska

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    Tu masz pełen opis
    http://www.ecuproject.pl/ibiza-6k-1,...bo-221km-450nm

    Wykres na 1 pomiarze... później zdjęli niuty, żeby sprzęgło dłużej żyło - obecnie jest 427...

    Jednak tego nie masz co porównywać ze swoim, bo jest Big Turbo, które ma inną charakterystykę pracy.
    Musiałbym poszukać 1 i 2 pomiar u Good Hope`a
    1 po samym programie ( 166 km i 383 nm ), 2 z IC`kiem (179 KM, 393 Nm )

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    Myślałem, że swoja AR robiłeś gdzieś, inna sprawa co powiedziałbyś o moim wykresie? Kolega Paweł ostatnio chciał sprawdzić jak jedzie moja AR i myślę, że jest pozytywnie zaskoczony mimo że on ma 150 koni w AR 156. ja coolera nie zakładam bo po pierwsze szkoda kasy, a po drugie nie chce, aż tak ingerować w auto

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Glovash
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    CSW w PO
    Auto
    Clio IV GT, A4 B8, Leon
    Postów
    513

    Domyślnie

    montaż COOLER`a to nie jest w cale taka duża ingerencja, poza tym po pierwsze wychodząca na zdrowie dla silnika, po drugie nie aż tak kosztowna...

    Zobaczysz jak się zrobi ciepło... 2-3 przejazdy i ze 150 KM zostanie Ci 110, bo temp w dolocie będzie taka wysoka.

    Co do Twojego wykresu w sumie nie jest zły... całkiem z głową zrobiony.. Dziwi mnie tylko tak duży spadek momentu w górnej partii obr.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    dlatego z tych AR 1.9 robi się tylko 170 koni bo cooler nie daje rady podobno, później wymiana i można się bawić dalej. Wiem, że z czasem puchnie, ale trudno.

  5. #15
    Pisiordini
    Gość

    Domyślnie

    To i ja się wypowiem w temacie. Mianowicie, miałem okazję sprawdzić jak idzie GT i faktycznie jestem przemiło zaskoczony. Jak stanęliśmy na kresce, było widać, że niutki rwą do przodu. Drugi bieg jest zabójczy. Tak jak pisał Maru chyba nie ma potrzeby, żeby ciągnąć mocą powyżej 4 RMP, no chyba że to nie ma być dailicar
    Tak czy siak, po spotkaniu, jestem bardziej przekonany do Geko. A jeżeli chodzi o coolera, to faktem jest że dużo roboty przy tym nie ma, ale umiejscowienie też nie jest za fajne, bo częściowo będzie przysłaniał chłodnicę. Ja będę szedł na kompromis za radą gościa z GEKO i zamiast zakładać FMIC, robię porządny wywietrznik w nadkolu za IC, dzięki czemu będzie swobodniejszy przepływ powietrza. Latem okaże się, czy będą problemy z temp, czy może zabieg będzie wystarczający.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar enzzo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM DISTINCTIVE
    Postów
    63

    Domyślnie

    Witam, jestem enzzo z wolsztyna. Takie szybkie pytanie odnośnie chip tuningu w wielkopolsce, czy jest jakaś firma godna polecenia na terenie naszego województwa, która trochę poprawi mi Alfę 159 2.0 jtdm?

    Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Kolego enzzo, kilka postow wyzej masz wymienionych tunerow. Ktorego wybierzesz zalezy tylko od Ciebie.

    Ja ze swojej strony polecam chlopakow z Tune-Force oraz Good Hope. Co do Geko, mam mieszane uczucia. Za ta kase szalu ni ma;-)
    Pytanie co rozumiesz przez pojecie "troche poprawi mi Alfe"? sam program? Cos wiecej chcesz rzezbic?

    Pozdrawiam

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar enzzo
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM DISTINCTIVE
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Kolego enzzo, kilka postow wyzej masz wymienionych tunerow. Ktorego wybierzesz zalezy tylko od Ciebie.

    Ja ze swojej strony polecam chlopakow z Tune-Force oraz Good Hope. Co do Geko, mam mieszane uczucia. Za ta kase szalu ni ma;-)
    Pytanie co rozumiesz przez pojecie "troche poprawi mi Alfe"? sam program? Cos wiecej chcesz rzezbic?

    Pozdrawiam
    Myślę o programie i wyrzuceni dpf. Silnik 2.0 jtdm ma moim zdaniem dziwny przebieg momentu obrotowego, dopiero po przekroczeniu 2000 zaczyna fajnie jechać. I to mnie skłania mnie do zrobienia chipa.

    Wysłane z mojego LT30p za pomocą Tapatalk 4

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    o
    Cytat Napisał enzzo Zobacz post
    Myślę o programie i wyrzuceni dpf. Silnik 2.0 jtdm ma moim zdaniem dziwny przebieg momentu obrotowego, dopiero po przekroczeniu 2000 zaczyna fajnie jechać. I to mnie skłania mnie do zrobienia chipa
    Chlopaki z Tune Force robia jedno i drugie. Cala kuracja za jedna wizyta;-) Czy dobrze rozumiem Twoje plany...chcesz nizej wiecej momentu tak? A pomyslales o sprzegle? Dwumasie?
    Moim zdaniem duzo Nm przy powiedzmy 1500 rpm jest ok ale przy zmodyfikowanym sprzegle. Jesli chcesz koks z samego dolu to licz sie z szybsza wymiana tych podzespolow.

    Pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    w v-techu też robią jedno i drugie z tego co pamiętam. Najlepiej jakbyś podzwonił i popytał ja trafiłem do Geko i nie narzekam

Podobne wątki

  1. CHIP Tuning JTD?
    Utworzone przez samsung12 w dziale Podlaskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 19:42
  2. [159] Chip tuning
    Utworzone przez Siner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:14
  3. chip tuning-wielkopolska
    Utworzone przez kendrick w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 12:00
  4. chip-tuning
    Utworzone przez zibi_rossi w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 20:22
  5. [146] Chip tuning
    Utworzone przez Michele87ar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory