Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Co to znaczy "paliwo dobrej jakości"?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    To moze zrzucimy sie na cysterne, pojedzie zatankowac do Austrii i bedziemy miec forumowa stacje?

  2. #12
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Chyba slabo oplacalne biorac pod uwage fakt ze paliwo w austrii jest drogie :p








  3. #13
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Chyba poruszamy dwa różne zagadnienia, czyli tego, czym jest dobre paliwo (parametry) i czy, a jeśli tak, to gdzie można takowe nabyć Piszecie do dobrym u zachodnich sąsiadów, wierzcie mi lub nie, nie umywa się ono do paliwa od naszych wschodnich sąsiadów i nie mam tu na myśli, ani Litwy, ani Białorusi (chociaż, też jest bez porównania lepsze), ani Ukrainy

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja tam wiem jedno - najdroższe paliwo podczas wyjazdów urlopowych tankowałem raz ( i ostatni ) w Austrii właśnie a ilością przejechanych km wcale nie było lepsze od najtańszego podczas tych samych wyjazdów paliwa tankowanego na Słowacji
    od tamtej pory tankowanie zawsze planujemy tak aby A ominąć








  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanleyma Zobacz post
    Badałem to kilkanaście razy i porównywałem paliwo zalane w Krakowie do paliwa zalanego w Wiedniu.Na pełnym baku przejeżdzam średnio 100-150 km.wiecej,-oczywiście na korzyść paliwa wiedeńskiego.
    A ja mam odwrotny wniosek.
    Niedawno byłem w Niemczech droga w jedną stronę na polskim paliwie (połowa v-power, połowa zwykłego shell), powrotna na niemieckim z aralu. Spalanie na polskim paliwie było o pół litra niższe. Może miałem pod wiatr wracając do PL?

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Różnica między paliwem z PL a paliwem z krajów zachodnich jest jak między Ferrari a Polonezem w gazie - kolosalna i to nie podlega żadnej dyskusji.
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daleth
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia
    Postów
    26

    Domyślnie

    Moje doświadczenie przy FSI które grało zaworami przy słabszym paliwie jest takie, że w PL najlepsze to Statoil - mowa o 98 tylko. Na BP tankowalem raz przy niemieckiej granicy i było nawet lepsze. Natomiast w KRK BP ssie... Shell VPower zwykły czy racing nie jest znowu lubiany przez 3.2 JTS. Choć to pewno i tak zależne od stacji na jakiej się tankuje.

    Wracając do tematu. Markowe paliwo to takie z markowej stacji spełniające wymogi producenta samochodu

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    W Polsce wsystkie paliwa są produkcji Orlenu lub Lotos.
    Paliwa "premium" mają dolewane dodatki bezpośrednio na rozlewniach paliw.

    Imho trzeba korzystać ze stacji, które mają duży obrót i, co za tym idzie, świeże paliwo.
    Wrażenie zamulania to imho kwestia czystości zbiorników, świeżości paliwa i ewentualnych domieszek na stacji u pana gienka.

    Na stonie UOKiK są raporty z kontroli stacji paliw.
    Stacje są wymienione z nazwy i adresu oraz podane są parametry kontrolowanego paliwa wraz ewentualnym komentarzem, w którym parametrze nie spełnia wymogów.
    Kiedy czytałem takie opracowanie dwa lub trzy lata temu to wszystkie sieciówki poza Lukoil (3 stacje o ile pamiętam) były w normie.
    Częściej parametrów nie trzymały stacje u pana gienka i zenka.
    Osobiście tankuję na Auchan w BB, gdzie jest natańsze paliwo na podbeskidziu. Kontrole kilka razy w roku i zawsze jest ok.
    Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać

    Biododatek do 7% (tzw B7, zawartość min. 6,2%) ma każde paliwo w pl i wg przepisów wcale nie musi być specjalnie oznaczone.
    Ostatnio edytowane przez seba_css ; 24-04-2013 o 14:02

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Nie wszystkie. W zachodniej Polsce są z DE (oczywiście nie w całej zachodniej).

  10. #20
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Pamiętam niegdysiejsze powiedzenie intendenta (pamiętacie tę funkcję) ośrodka wczasowego FWP "jeszcze nie zdarzył się taki kilogram mięsa, którego nie dało się zastąpić szklanką wody"

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Gdzie mogę kupić dobrej jakości spoilery do GT ?
    Utworzone przez sashimo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 15:30
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory