Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Trzy różne diagnozy, może ktoś podpowie, która właściwa

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie Trzy różne diagnozy, może ktoś podpowie, która właściwa

    Witam, od jakiegoś czasu stuka mi z przodu od strony kierowcy. Pojechałam do trzech róznych mechaników i każdy wydał inną opinię:
    1/. łącznik stabilizatora
    2/. przekładnia kierownicza
    3/. amortyzator

    Stukanie jest dość głośne, niezależnie od tego czy jadę po równej drodze czy nie. Zaczynało się od delikatnego puknięcia przy spuszczaniu nogi z gazu, teraz jednak stuka już cały czas. Dodam, że zawieszenie sprawdzone jest juz kilka razy, nic nie wynaleziono. Mechanik, który stawiał na łacznik stabilizatora stwierdził, że może to być przewód kulowy w łączniku, ale pewien nie jest. Nie chcę wbijać sie w niepotrzebne koszty i wymieniać wszystkiego po kolei na oślep. Może ktoś mi coś podpowie, co pozwoli na postawienie właściwej diagnozy.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    jedz do czwartego mechanika albo na stacje kontroli pojazdów bo to nie jest nic nadzwyczajnego wejsc pod samochod i skontrolować drążek kierowniczy czy jego końcówke lub jesli nie ma luzu to zostaje przekładnia
    Luz łącznika na "gałce" też nie jest niczym trudnym,poduszka stabilizatora trochę trudniej ale doświadczony gość powinien sobie poradzić

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dawidee26
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Wałbrzych
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SPORTWAGON Distinctive1.9 JTD 16v 150KM/Alfa Romeo Mito 1.4 Multiair 105KM
    Postów
    133

    Domyślnie

    mechanicy..... na samą myśl..dreszcze.... Musisz podjechać do serwisu gdzie zajmują się Włoskimi samochodami w innym przypadku będą Ci ględzić np. "Ci Włosi to wymyślają" ,"W normalnym aucie to...w normalnym tamto ..." ..... masakra . Mi na nierównościach czasami "piszczy" - trzeszczy jakby gumy.... Jak będę coś wymieniać to na pewno nie pojadę do 1 lepszego mechaniora bo uszy mi zwiędną.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Jak stuka coś w mojej alfie to od razu na stacje kontroli pojazdów, płacę 30 zł i całe zawieszenie sprawdzane, dokładnie wszysko! gościu mówi częci jakie są uszkodzone, a ja je wymieniam u mechaników, bo oni od razu brali by się za wymianę wahaczy...!! Nie miałem jeszcze problemu, żeby coś umknęło specjaliście z stacji kontrolnej, na podnośniku i tych wibracjach nic nie powinno umknąć !!

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    No cóż, może od stacji kontroli powinnam zacząć, a nie mechaników.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Annik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Giulietta1.4-TRB-170CV-CF5-DISTINTIVE
    Postów
    317

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1kolo2 Zobacz post
    Zaczynało się od delikatnego puknięcia przy spuszczaniu nogi z gazu, teraz jednak stuka już cały czas. Dodam, że zawieszenie sprawdzone jest juz kilka razy, nic nie wynaleziono. Mechanik, który stawiał na łacznik stabilizatora stwierdził, że może to być przewód(przegub!!!) kulowy w łączniku, ale pewien nie jest. Nie chcę wbijać sie w niepotrzebne koszty i wymieniać wszystkiego po kolei na oślep. Może ktoś mi coś podpowie, co pozwoli na postawienie właściwej diagnozy.
    Diagnoza przez internet raczej nie możliwa. Jednak biorąc pod uwagę to co piszesz sprawdziłbym jeszcze zawieszenie(poduszki) silnika i skrzyni biegów.
    Też mogą generować stuki.
    Pozdr.
    DF

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    A czy to, że wybija wsteczny bieg może mieć znaczenie jesli chodzi o to stukanie podczas jazdy?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Dokładnie przez internet nic nie da się stwierdzić,zacznij od SKP,zazwyczaj możesz wejść i diagnosta ci pokaże a poza tym sprzęt mają i tym się na codzień zajmują czyli wyszukiwaniem usterek

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    I ja dorzuce swoje trzy grosze choc to co powiem nie bedzie odkrywcze. Tydzien temu mialem podobny problem jak Ty kolego. Stukanie od strony kierowcy... Roznica byla taka, ze u mnie stukanie bylo naprawde minimalne i moj mechanik nie znalazl przyczyny. Pojechalem na stajce diagnostyczna wytlumaczylem gosciowi jakie sa objawy, maltretowal, maltretowal i maltretowal auto az wreszcie diagnoza, uszkodzona wewnetrzna tulejka dolnego wahacza. Moral? Szkoda pisac na forum, szkoda jezdzic po mechanikach. Tak jak mowia koledzy wizyta u konkretnego diagnosty i wszystkeigo sie dowiesz. Proponuje wczesniej zasiegnac informacji gdzie masz porzadne stacje diagnostyczne... Kiedys jak bylem zrobic zbieznosc w swojej alfie po wymianie gornych wahaczy, drazka i koncowki drazka gosc pierwsze co zrobil to zaczal jojczec ze za miesiac i tak mi wahacze poleca i przyjade znowu... Minal miesiac i 1000 km... góra ma sie idealnie natomiast do tamtego durnia nigdy wiecej nie pojade. )

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    308

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim, jutro podjadę, bo najwyraźniej zaczęłam od du...y strony.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 20:35
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 14:51
  3. [146] Może ma ktoś....
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory