Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Ok zamontowałem dzisiaj tego Britax'a. Montaż ciężki nie jest, na Youtube jest pełno filmów z instrukcją zapinania tego fotelika, każdy powinien sobie poradzić.
    Pierwsze wrażenia: na tej kanapie, którą mam w swojej 9, czyli tą z dość sporym spadkiem i wgłębieniem, przednia podpórka jest nieco za krótka, aby uzyskać odpowiednie odchylenie fotelika (dla młodszych dzieci), trzeba coś podłożyć. Dwa, na fotelu pasażera raczej nikogo nie przewieziemy: musi być sporo wysunięty do przodu plus oparcie lekko spionowane aby lekką odległość zachować. Trzy: jest lekki problem z zatrzaśnięciem blokad przeprowadzonego złączonego pasa trzymającego fotelik, razem złączone są za grube, sam dolny poprzeczny jest do zablokowania. Sprawdzę to jeszcze na spokojnie. Poza tym jest ok :-)

    Pozdrawiam.






  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fabio_79
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Pleszew
    Postów
    25

    Domyślnie

    Żeby nie było to napiszę, są tu również tacy którzy kupili wersję budżetową poniżej 500 zł, a konkretnie za 300 zł 4Baby Weelmo 9-25 kg http://allegro.pl/fotelik-samochodow...000216909.html
    Kupując kierowałem się tym żeby dziecko mogło podróżować w pozycji półleżącej (np. kilka godzin w drodze nad morze), żeby nie był niski bo dziecko nic nie widzi przez szybę, no i niestety cena również miała wpływ na zakup. To moje drugie dziecko i przy kupnie pierwszego fotelika nie zwracałem na w/w rzeczy uwagi a niestety mają znaczenie.
    Mam tylko pytanie jak u was wygląda sprawa wkładania i wyciągania dziecka? Schodząca linia nadwozia w sedanie nie ułatwia sprawy. A jak to jest w 159 kombi, może ktoś ma porównanie?

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar serath
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    ZG
    Auto
    AR 159SW 1.9JTDm
    Postów
    534

    Domyślnie

    @fabio_79 Ja mam fotelik dla szkraba w SW montowany. Co prawda na razie maleństwo ma 5 miesięcy, więc to bardziej 'nosidełko' wstawiane w bazę, ale jeszcze daję radę się tam zmieścić pomimo mojego wzrostu (fotelik leży już i czeka na swoją kolej) ;-) Ale fakt faktem, nie nazwałbym tego bardzo komfortowym rozwiązaniem (tym bardziej, że baza wsunięta jest głęboko w fotel łapkami isofix'a).
    "Alfa comes with a great responsibility, 'cause no kid ever grew up with a picture of Passat on his bedroom wall."

    Sprzedam: Logo (przód/tył), dekielki, QV
    Polecam: Koce, kocyki, ręcznie robione maskotki

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar fabio_79
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Pleszew
    Postów
    25

    Domyślnie

    No właśnie póki miałem samo nosidło montowane tyłem do kierunku jazdy było w miarę znośnie ale od kiedy mamy pełnowymiarowy fotelik to komfort ma ale tylko mój brzdąc. Czyli SW jednym słowem nie rozwiązuje problemu.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Czy ktoś montował u siebie Cybex Sirona? Jak z miejscem? Może ktoś ma jakieś zdjęcia jak to wygląda w 159?
    Pozdrawiam




  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja w końcu zdecydowałem się na Avionaut royal.
    Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Podepnę się do Waszego temat bo w dziale 156 wszystko stare.

    Oglądam się za fotelikiem dla mojej córeczki i wstępnie wybrałem Cybex Pallas M-Fix. Wybór padł na 9-36. Chcę się wypłacić raz na dłużej.

    Podejrzewam, że w 156 jak w 159 z przodu nie będzie za dużo miejsca ale podróże z dzieckiem to żona spędzi na tylnej kanapie.

    Za nim zakupię oczywiście sprawdzę pasowanie aby nie było klopsa. Na stronie producenta jest parę sklepów na Śląsku to sobie ogarnę.

    Miał ktoś styczność z tą firmą?

    Dzięki za info.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    159 1,9jtdm 150KM
    Postów
    117

    Domyślnie

    Mam Cybex Pallas 2. Sam fotelik jest OK. Ale tylnie siedzenie 159 juz nie. Fotelik był kupiony do innego auta, potem 159....
    Jednak nie zakupił bym go do 9mies dziecka ze względu na mały zakres regulacji polozenia - nie wiem jak w M-fix.

    Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Podepnę się do Waszego temat bo w dziale 156 wszystko stare.

    Oglądam się za fotelikiem dla mojej córeczki i wstępnie wybrałem Cybex Pallas M-Fix. Wybór padł na 9-36. Chcę się wypłacić raz na dłużej.

    Podejrzewam, że w 156 jak w 159 z przodu nie będzie za dużo miejsca ale podróże z dzieckiem to żona spędzi na tylnej kanapie.

    Za nim zakupię oczywiście sprawdzę pasowanie aby nie było klopsa. Na stronie producenta jest parę sklepów na Śląsku to sobie ogarnę.

    Miał ktoś styczność z tą firmą?

    Dzięki za info.
    Z Cybexem i ogólnie poduszkowcami zetknąłem się jedynie przez tę stronę. Jeśli jeszcze nie kupiłeś, myślę, że warto poczytać.

    http://www.osiemgwiazdek.blogspot.co...ry-bardzo.html

    http://www.osiemgwiazdek.blogspot.co...ag-dalszy.html

    Pozdrawiam.

  10. #60
    Użytkownik Świeżak Avatar cimon102
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AlfaRomeo Giulietta 1,6Jtdm
    Postów
    76

    Domyślnie

    Witam. Ja synka wożę w CYBEX SOLUTION X2. Fotelik jest ok, z ISOFIXEM. 159 z tyłu niestety nie jest autem idealnym do fotelików. Jest poprostu ciasne Wcześniej jeździłem oplem signum i tam było o niebo wygodniej z fotelikiem. Minusem z mego punktu widzenia jest to że dziecko rośnie i trzeba fotelik dopasowywać do wzrostu - w CYBEXIE podnosi się oparcie by ochrona boczna wciąż była na wysokości głowy. Niestety musiłem wymontować zagłówek z tylnej kanapy gdzie umiejscowiony jest fotelik bo najnormalniej nie było jak dobrze upasować oparcie fotelika po podniesieniu. Taki mały minusik Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory