Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Mrugające światła

  1. #1
    ŁukaszG
    Gość

    Domyślnie Mrugające światła

    Alfa 146 1,4TS '99 z polskiego salonu. Kiedyś miałem podobny problem ale "sam się naprawił". No to tak:
    po odpaleniu auta "lata" mi napięcie. Mrugają światłą, deska, podświetlenie zegara i podsufitka. Wcześniej wyczyściłem kable masowe i ustało ale teraz wróciło. Potestowałem autko dłużej i tak:
    - jeżeli potrzymam na 1-2sek 6k obrotów na luzie to miganie ustaje na kilkanaście minut (potem wraca);
    - długa jazda na trasie nie pomaga (ale nie na 6k obrotów - tak do 4-5k);
    - hurtowo odparowuje elektrolit w akku (aczkolwiek dziur nie widać, auto odpala, napięcie po nocy ponad 12V);
    - napięcie ładowana nie przekracza 15V (max jest te 14 z kawałkiem, min 12 z kawałkiem jak faluje przy wyłączonych światłach).

    Teraz pytanie - co ma większe szanse: akku na śmieci czy raczej regulator?
    Akku wiem jaki kupić, co do regulatora to wyczytałem, że są Boscha i Magneti Marelli. ePer wyrzuca kod fiatowski dla mojego VINu więc słabo. Do samego alternatora dostęp jest masakryczny i nie widać oznaczeń. Aby całego wymontować chyba półoś trzeba by wyjąć ale wyjęcie samego dekielka i regulatora powinno się udać na kanale (choć wygodnie to nie będzie). Ktoś ma pomysł jak to ewentualnie sprawdzić bez unieruchamiania auta na czas demontażu+zakupu+montażu?

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    ładowanie w normie, raczej wymienił bym akumulator

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁukaszG Zobacz post
    Alfa 146 1,4TS '99 z polskiego salonu. Kiedyś miałem podobny problem ale "sam się naprawił". No to tak:
    po odpaleniu auta "lata" mi napięcie. Mrugają światłą, deska, podświetlenie zegara i podsufitka. Wcześniej wyczyściłem kable masowe i ustało ale teraz wróciło. Potestowałem autko dłużej i tak:
    - jeżeli potrzymam na 1-2sek 6k obrotów na luzie to miganie ustaje na kilkanaście minut (potem wraca);
    - długa jazda na trasie nie pomaga (ale nie na 6k obrotów - tak do 4-5k);
    - hurtowo odparowuje elektrolit w akku (aczkolwiek dziur nie widać, auto odpala, napięcie po nocy ponad 12V);
    - napięcie ładowana nie przekracza 15V (max jest te 14 z kawałkiem, min 12 z kawałkiem jak faluje przy wyłączonych światłach).

    Teraz pytanie - co ma większe szanse: akku na śmieci czy raczej regulator?
    Akku wiem jaki kupić, co do regulatora to wyczytałem, że są Boscha i Magneti Marelli. ePer wyrzuca kod fiatowski dla mojego VINu więc słabo. Do samego alternatora dostęp jest masakryczny i nie widać oznaczeń. Aby całego wymontować chyba półoś trzeba by wyjąć ale wyjęcie samego dekielka i regulatora powinno się udać na kanale (choć wygodnie to nie będzie). Ktoś ma pomysł jak to ewentualnie sprawdzić bez unieruchamiania auta na czas demontażu+zakupu+montażu?
    Regulator do wymiany.Da radę wymienić bez wyjmowania.Ale to też trochę roboty.Regulator jest taki jak we fiacie sc.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze czt przewody przy alternatorze są dobrze dokręcone. Ja miałem kiedyś luźny i na wolnych obrotach występowało delikatne pulsowanie świateł mijania i oświetlenia wnetrza...
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  5. #5
    ŁukaszG
    Gość

    Domyślnie

    Przewody dokręcone - sprawdziłem przy oglądaniu alternatora.

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Regulator do wymiany.Da radę wymienić bez wyjmowania.Ale to też trochę roboty.Regulator jest taki jak we fiacie sc.
    Rękę da się włożyć między silnik a półoś więc jakoś to pójdzie (zwłaszcza jeżeli będę miał regulator i będę widział gdzie idą śruby).
    Pytanie: a co jest w tym fiacie? Facet w sklepie z częściami do rozruszników/alternatorów (we wrocku jest jeden dość znany) będzie wiedział gdy mu powiem: regulator do fiata secciento poproszę?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Najprościej będzie jeżeli wyjmiesz i ze starym w ręku do niego pójdziesz. Są różne alternatory i różne regulatory napięcia.
    Borykam się z tym samym problemem i skoro twierdzisz że da sie go wyciagnąć bez walenia sie pod samochód to wkrótce wezmę się za to.
    Andrzej pisze o wymianie akumulatora - przelożyłem prawie nowy i miganie nie ustało tak więc to regulator daje dupy.

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Najprościej będzie jeżeli wyjmiesz i ze starym w ręku do niego pójdziesz. Są różne alternatory i różne regulatory napięcia.
    W przypadku alternatorów w Alfach nie jest tak słodko. Części zamienne typu regulator napiecia, prostownik itp. są dostępne tylko do produktów Magneti Marelli. Jeżeli w samochodzie zamontowany jest produkt Bosch'a to jedynym sposobem na jego reanimację jest wymiana i to właśnie najlepiej na MM bo bez problemu można go remontować. Swego czasu był na ten temat fajny wątek, w którym brałem udział i wszystko na ten temat zostało tam wyjaśnione. Co do dojścia i wyjmowania alternatora to dokłądna procedura jest opisana w WorkShop Manual'u i warto się jej trzymać - szybko i sprawnie, jednak bez kanału lub podnośnika się nie obejdzie. Szczegóły są w WM.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁukaszG Zobacz post
    Przewody dokręcone - sprawdziłem przy oglądaniu alternatora.


    Rękę da się włożyć między silnik a półoś więc jakoś to pójdzie (zwłaszcza jeżeli będę miał regulator i będę widział gdzie idą śruby).
    Pytanie: a co jest w tym fiacie? Facet w sklepie z częściami do rozruszników/alternatorów (we wrocku jest jeden dość znany) będzie wiedział gdy mu powiem: regulator do fiata secciento poproszę?
    Oczywiście że tak.Boscha alternatory choć stosowane zamiennie z M-m to super rzadkość.Osobiście odkręcałem alternator do wymiany regulatora.Bez wyjmowania,tylko w celu obrócenia by było widać co odkręcać.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [159] Mrugające Ksenony
    Utworzone przez noe9 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 12-11-2023, 16:37
  2. [159] Mrugające światła po zamknięciu auta
    Utworzone przez Paweł_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 13:02
  3. Mrugające ksenony
    Utworzone przez Młody1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 15:53
  4. Mrugające kontroli i nie zapala.
    Utworzone przez magico w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 20:19
  5. Światła w 145
    Utworzone przez Bartosz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory