Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Plamy na podsufitce przy tylnich bocznych szybach

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Mały update. Postanowiłem własnymi siłami doczyścić te plamy. Od razu mówię, darujcie sobie jakiekolwiek płyny do czyszczenia tapicerki - na te plamy nie pomogą. Ale... ale warto kupić jakiś, żeby potem wyrównać zacieki po środku, który usunie tę cholerne lepko-tłuste plamy.

    Na początek, kilka dni wcześniej próbowałem płynu do tapicerek. Pryskałem, tarłem szczotkami, znowu pryskałem. WIELKIE NIC. Plama jak była, tak... była.
    Próbowałem gorącej wody z mydłem (w końcu to dobrze rozpuszcza plamy po nalepkach itp), tarłem, szorowałem, gryzłem... NIC.
    (No może była nieco mniej lepka).

    W końcu odkryłem, że na te plamy działa środek do usuwania plam Dr Beckman w takich zielonych małych buteleczkach - w supermarketach znajdziecie całą serię. Ja kupiłem do usuwania plam po gumie do żucia i klejach (wiedziony tym, że kiedyś idealnie zadziałał płyn do usuwania plam po dezodorancie he he).
    Mały problem w tym, że według instrukcji plamę trzeba namoczyć, a w samochodzie to raczej odpada
    Dlatego wypsikałem resztę CK One i przelałem zawartość odplamiacza do buteleczki po perfumach. Zaczęło się spryskiwanie plam.
    Od razu mówię, że musi być spryskane obficie. Plama musi być po prostu przesiąknięta odplamiaczem. Trochę też potarłem szczoteczką, ale nie sądzę, by to dużo dało. Odplamiacz działa sam.
    Od razu mówię - potrzeba jakichś 3-4 dni i codziennego spryskiwania. Ja obecnie doszedłem do etapu, gdy plamy to jakieś 20% tego, co było. Z siedzenia kierowcy już ich nie widać.

    Po każdej sesji z Dr Beckmanem i gdy odplamiacz już wyschnie, pojawi się lekki zaciek, który najlepiej wtedy usunąć, spryskując tapicerkę płynem do tapicerek na większej powierzchni i szorując lekko szczotką, by plama się "rozprowadziła"

    Sorry za chaos w pisaniu, ale siedziałem do rana nad pracą i właśnie kładę się spać

    podsumowując - hurra - plama znikaaaa!

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biala
    Auto
    Alfa Giulietta Veloce - biała :-)
    Postów
    245

    Domyślnie

    Jeszcze jeden update. Okazało się, że najlepszym sposobem na te plamy (bo niestety z tym opisanym wyżej odplamiaczem trzeba robić to z 5-6 razy) jest prosty... bezacetonowy zmywacz do paznokci. Wystarczy przejechać plamę zmywaczem, potem szmatką lub ręcznikiem, żeby zdjąć rozpuszczony klej, a na końcu ciepłą wodą i jeszcze raz ściereczką. Nie gwarantuję, że nie zostaną jakieś zacieki na innych tapicerkach, ale na mojej jasnobeżowej wygląda to bardzo dobrze. Poza tym zdjąłem uszczelki i również przejechałem je tym zmywaczem (na waciku do demakijażu), bo jeśli zostanie na nich klej, to sytuacja może się powtórzyć.
    Ostatnio edytowane przez woyopol ; 27-06-2013 o 19:40

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 12:48
  2. [MiTo] plamy pod samochodem
    Utworzone przez swiezak w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 20:46
  3. oznaczenia na szybach
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 12:57
  4. [GTV] Czy sumią Wam uszczelki przy szybach powyżej 140 km/h?
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 21:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory