Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #2931
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Pytanko do znawców.
    Jak rozumieć taką sytuację:
    - Taki Zymol, cena 499, trwałość 2-3 miesiące
    - Taki Carchem, cena, 114zł, trwałość do roku
    - Albo inne Meg'sy / Collinte, trwałość 2-3 / 5-6 miesięcy

    Ceny w przypadku Z i C są diametralnie różne, trwałości tymbardziej.

  2. #2932
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Bo nie tylko trwalosc wpływa na cenę...

  3. #2933
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Pytanko do znawców.
    Jak rozumieć taką sytuację:
    - Taki Zymol, cena 499, trwałość 2-3 miesiące
    - Taki Carchem, cena, 114zł, trwałość do roku
    - Albo inne Meg'sy / Collinte, trwałość 2-3 / 5-6 miesięcy

    Ceny w przypadku Z i C są diametralnie różne, trwałości tymbardziej.
    1. 114 zł kosztuje puszka 60 gram. Pucha 200 gram (Zymol ma ~230ml) tego Carchem kosztuje już 300 zł. Czyli tyle samo co Zymol Titanium i 100 zł drożej niż Zymol Carbon. Najpopularniejszy Colli 476 kosztuje 90 zł za 260 ml. Fusso też obiecuje 12 miesięcy trwałości a kosztuje 85 zł za 200 gram, to jest 3,5 raza taniej!

    2. Różne woski mają różne zastosowanie, a co za tym idzie różną recepturę. Trwałość jest tylko jednym z parametrów, nie zawsze najważniejszym! Oprócz trwałości ważnymi parametrami są chociażby hydrofobowość, łatwość nakładania i docierania (dlatego nigdy nie zobaczysz wosku składającego się w 100% z carnauby), stopień ochrony przed promieniowaniem UV (powoduje degradację i blaknięcie lakieru) i oczywiście wygląd, nie mówiąc już o toksyczności (jak szampon, czy inny kosmetyk "ludzki" zjedzenie nie musi być przyjemne, ale też nie może podrażniać skóry w dotyku).

    3. Mówiąc o Zymolu za 500 zł pewnie patrzysz na tzw. woski concours-owe, projektowane głównie z przeznaczeniem do samochodów jeżdżących (a częściej wożonych w zamkniętych lawetach) na wystawy, wystawianych w muzeach, czy w zamkniętych kolekcjonerskich garażach. Taki wosk może równie dobrze mieć trwałość 1 tygodnia, to nie ma znaczenia bo jego najważniejszym zadaniem jest dawać taką głębię, bądź połysk, że oglądający tydzień będzie szukał szczęki na podłodze. To oczywiście ekstremalny przykład, natomiast różnica w wyglądzie różnych wosków jest łatwo zauważalna w ślepym teście dla osoby która wie czego szukać, a często i nawet laik bez trudu zobaczy kiedy będzie miał dwa woski obok siebie na jednym elemencie.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  4. #2934
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    1. 114 zł kosztuje puszka 60 gram. Pucha 200 gram (Zymol ma ~230ml) tego Carchem kosztuje już 300 zł. Czyli tyle samo co Zymol Titanium i 100 zł drożej niż Zymol Carbon. Najpopularniejszy Colli 476 kosztuje 90 zł za 260 ml. Fusso też obiecuje 12 miesięcy trwałości a kosztuje 85 zł za 200 gram, to jest 3,5 raza taniej!
    W porządku, fakt, nie pokwapiłem się o dokładniejsze wyliczenia. Tak na marginesie, to ile za co wychodzi mniej mnie interesuje, bo:

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    2. Różne woski mają różne zastosowanie, a co za tym idzie różną recepturę.
    No to akurat oczywista oczywistość. Moim pytaniem bardziej chciałem sprokurować to co poniżej:

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    Trwałość [...] hydrofobowość, łatwość nakładania i docierania [...] stopień ochrony przed promieniowaniem UV (powoduje degradację i blaknięcie lakieru) i oczywiście wygląd, nie mówiąc już o toksyczności [...].
    I te właściwości najbardziej mnie interesują. A szczególnie ciekawostka odnoście ochrony UV. Nawet te najtańsze AL, K2, czy inne marketowe/motoryzacyjne sklepy oferują, mają tą ochronę UV. Czasem UB. Także teraz chociaż wiem, że mniej profesjonalny wosk raczej zaszkodzi mojej belli niż pomoże.

    Cytat Napisał KHOT Zobacz post
    3. Mówiąc o Zymolu za 500 zł pewnie patrzysz na tzw. woski concours-owe, [...]
    Nie nie, to był przykład, bo akurat znalazłem takie coś na sieci. Ogólnie szukam wosku, który wykorzystam w 100%. Nie byłoby sprawy, jakbym miał garaż, to bym nałożył jakiś koło 100zł/473ml (megs) albo Colline 916. Ale teraz to już nie wiem.
    Parkuję pod chmurą, w trasy mało wyruszam. Częściej miasto. Mycie kompleksowe to w sezonie letnim raz, dwa w miesiącu. Tak to płukanki na bezdotyku. Jesienią i zimą jeszcze gorzej z myciem kompleksowym. Stąd pytanie, co na tą smutną jesień? Raczej ma być ochrona lakieru niźli sam błysk czy głębia. To już jest przy tym cudownym BluCosmo.

    Pozdrawiam

  5. #2935
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Też mam dylemat,który wosk wybrać na jesień/zimę.

  6. #2936
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Bierz jakis syntetyk
    Ja mam teraz fusso 12 months od połowy lipca i nic go nie ruszyło
    Na innym aucie tez ten wosk od 3 mcy i tez jak nowy. Wg mnie trwalszy wosk od ht1000k. Zobaczymy za kolejne 3 mce. Przebieg na mojej 156 ok 5kkm.

  7. #2937
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    I te właściwości najbardziej mnie interesują. A szczególnie ciekawostka odnoście ochrony UV. Nawet te najtańsze AL, K2, czy inne marketowe/motoryzacyjne sklepy oferują, mają tą ochronę UV. Czasem UB. Także teraz chociaż wiem, że mniej profesjonalny wosk raczej zaszkodzi mojej belli niż pomoże.
    Zaszkodzić nie zaszkodzi, co najwyżej nie ochroni, bądź ochroni na chwilę.
    Nie nie, to był przykład, bo akurat znalazłem takie coś na sieci. Ogólnie szukam wosku, który wykorzystam w 100%. Nie byłoby sprawy, jakbym miał garaż, to bym nałożył jakiś koło 100zł/473ml (megs) albo Colline 916. Ale teraz to już nie wiem.
    Parkuję pod chmurą, w trasy mało wyruszam. Częściej miasto. Mycie kompleksowe to w sezonie letnim raz, dwa w miesiącu. Tak to płukanki na bezdotyku. Jesienią i zimą jeszcze gorzej z myciem kompleksowym. Stąd pytanie, co na tą smutną jesień? Raczej ma być ochrona lakieru niźli sam błysk czy głębia. To już jest przy tym cudownym BluCosmo.
    Ja już w sumie w ten, lub przyszły weekend zależnie od pogody będę nakładał Fusso. Wytrzymać ma tylko do marca - taki okres mnie zadowoli w całości. Podobnie jak u Ciebie auto nocuje 365 dni w roku pod chmurką na parkingu przy ulicy. Myślę że fusso sprawdzi się w tej roli.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  8. #2938
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Pytanko do znawców.
    Jak rozumieć taką sytuację:
    - Taki Zymol, cena 499, trwałość 2-3 miesiące
    - Taki Carchem, cena, 114zł, trwałość do roku
    - Albo inne Meg'sy / Collinte, trwałość 2-3 / 5-6 miesięcy

    Ceny w przypadku Z i C są diametralnie różne, trwałości tymbardziej.
    Tą trwałość masz czysto teoretyczną i pod warunkiem odpowiedniego mycia odpoiwendimi środkami. Inaczej 3-4 wizyty na myjce z aktywną pianą niewoadomego pochodzenią i w nieznaym stężeniu spowoduje ze po wosku nie będzie śladu

  9. #2939
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    To ja również nałożę fusso,za ok miesiąc bo dopiero co nałożyłem KOG-a.

  10. #2940
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Okej. Czyli można rzecz, że wszystkie obecne pozostałości śmiało usunę taką pianą (zamiast przejechania auta cleanerem jakimś) ? - taka dygresja.
    Dam znać w wątku jak tylko nawoskuję.
    Fusso Coat 12 months, na alle 85zł/300g.
    Sklepy z kosmetykami to ta sama cena, ale 200g.
    Dobrze kojarzę, że średnio 10g schodzi na nawoskowanie sedana?

    Błąd na alle?

    ps. A taki Collinte 916?
    Ostatnio edytowane przez silver001 ; 08-09-2015 o 14:33

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory