Strona 397 z 418 PierwszyPierwszy ... 297347387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,961 do 3,970 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #3961
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Pytałem kilka stron wcześniej o jakiś wosk do ręcznego polerowania mojej niebieskiej 159. Polecaliście Lusso Oro jako że nie mogę dostać tego produktu naszła mnie ochota (również dzięki Wam na kupno jakiejś mechaniki). I tak napiszcie mi w skrócie co bym potrzebował na start?
    1. Na pewno polerkę (jakiej firmy i co żeby miała w sobie niezbędnego do polerowania)?
    2. Jak rozumiem jakieś pady do polerowania?
    3. Środki kosmetyczne do polerowania? (jakie?)
    I w ogóle jak wygląda proces takiej polerki? Obecnie dzięki forum nauczyłem się mycia ręcznego czyli wpierw wszystko myję dokładnie Nielsen cyclone, potem glinkuje, nakladam cleaner i kończę woskiem. Jak to wygląda w przypadku mechaniki?
    I czy dam rade?

  2. #3962
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Polecam kosmetykaaut.pl znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje mało precyzyjne pytania. Nie precyzujesz ile masz kasy, co chcesz osiągnąć, jaki masz stan lakieru. Czy będziesz robił tylko to jedno auto czy więcej i częściej. Równie dobrze ci mogę napisać, ze maszyna firmy Flex lub Rupes, a równie dobrze K2 czy Eurotec. Wszystko zależy od kasy jaką chcesz wydać i co chcesz tym robić. Dlatego najpierw poczytaj o różnicach miedzy maszynami, o pastach, a później z podstawowa wiedza teoretyczną zadaj konkretne pytania i na pewno uzyskasz odpowiedz

    Jestem po testach tego DA. Jak dla mnie praca na tym to poezja. Do one stepów, AIO i innych cleanerów czy glazów nie chce nic innego. Wygodnie się trzyma, łatwo prowadzi po lakierze i nie męczy rak tak jak rotacja. Jako, ze mam lakier w dobrym stanie nie robiłem fotek bo wystarczył przejazd Megsem i auto świeciło się jak psu jaja. Ale stoi u mnie z 3 lata za garażem maska od poprzedniej 147 w kolorze Nero 601 czyli idealny pacjent do zrobienia testu 50/50 jak znajdę chwilę to może mały fragment ogarnę i wrzucę fotki jak sprawdza się Megs UC na DA.

  3. #3963
    Użytkownik Świeżak Avatar konopa
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo MiTo
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale stoi u mnie z 3 lata za garażem maska od poprzedniej 147 w kolorze Nero 601 czyli idealny pacjent do zrobienia testu 50/50 jak znajdę chwilę to może mały fragment ogarnę i wrzucę fotki jak sprawdza się Megs UC na DA.
    Wrzuć fotki koniecznie, jestem ciekaw efektu jaki osiągniesz na DA !

  4. #3964
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Też jestem żywo zainteresowany testem tego DA z pastą UC. Mam pastę i planowałem ręcznie odświeżyć lakier mojego auta ale kiedy zdałem sobie sprawę ile to godzin pracy to nachodzi mnie myśl o zakupie maszynerii. Jak się ma ta Fobo do bass polska bp5119? Podobnej klasy sprzęt? Talerz wsporczy ma standardowe mocowanie? Jaki pad polecasz do pracy z UC?

  5. #3965
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bass, Vander, Eurotec, czy ta FOBO to jedna budżetowa półka. Na razie pogoda lipna wiec nie chce mi się babrać z tą maska. Jak się poprawi to może poniedziałek/wtorek wrzucę fotki z testu.

  6. #3966
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pogoda dzisiaj idealna więc zgodnie z obietnicą test

    Pacjentem tak jak pisałem jest maska z AR147 w kolorze Nero 601, która od dłuższego czasu stała pod chmurką. Wyszorowana APC, wyglinkowana i zaatakowana polerką DA Fobo oraz Megsem UC na żółtym (zmęczonym życiem) padzie FLEXI



    Dwa dokładne przeloty z dość mocnym dociskiem i oto efekt po wymyciu IPA. Myślę, ze jak by na to poszedł jeszcze przelot Megsem UP i Fusso to zadowoliło ponad 99% posiadaczy aut



    A tak się prezentuje Brera po aplikacji Megsa UC na czerwonym padzie NAT, Megsa UP na czarnym padzie NAT plus na koniec Soft99 Fusso.

    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 10-04-2017 o 10:30

  7. #3967
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Hmm czyli UC działa korekcyjnie hmm.. No , ale na takim zmęczonym lakierze jak na zdjęciu to nietrudno o efektr side by side. Ale faktycznie jest efekt nie ma co . Czyli mocno przyciskać, max obroty i twardszy pad. Ok.
    Dwa przeloty to znaczy każde miejsce 2x przejeżdżamy?
    No inna sprawa że bliżej mojemu Nero 601 do tego co już masz w efekcie "po", ale w takim razie nie wyrzucam UC jeszcze

  8. #3968
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Obroty średnie bo pierwszy przelot na 2-3K drugi na 3-4K, pad flexi żółty oznaczony jest jako soft ale twardością bliżej mu do pada średniego, na bank nie jest on twardy. Dwa przeloty znaczy wypracowujemy pastę raz, wycieramy IPA patrzymy na efekt i w razie potrzeby czynność powtarzamy. Gdybym miał się nad tą maską spuszczać godzinę, a nie 10 minut to jestem pewien, że dobierając minimum dwa pady do UC jestem w stanie ją wyprowadzić jeszcze lepiej ale test miał jedynie na celu pokazanie co potrafi szybkie odświeżenie tanim DA i pastą one-step.

  9. #3969
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, ja z pokorną prośbą o poradę Zawiecha zżera mi kasę na malowanie więc takie cuda za rok. Ale chcę zrobić korektę lakieru - poprawić wygląd na ile się da.

    Umyśliłem, żeby jako past użyć zestawu od 4Nano (Cut + High Gloss na wykończenie). Tylko muszę dokupić jeszcze jakąś sensowną maszynę z padami. Z maszynową robotą praktycznie nie mam doświadczenia, zawsze jechałem na ręcznym. Doradźcie co kupić - maszyna i pady, żeby niepotrzebnie nie przepłacić bo to na jeden samochód i jeszcze pewnie raz albo dwa użyję.

  10. #3970
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Sory za problem Panowie, ale jeszcze jedno pytanie. Zrezygnuje póki co z polerki mechanicznej bo nie ogarnę jej bo dostępu do garażu, a póki co muszę sie zadowolić stanowiskiem pod szeregowcem. Nie mogę jednak dostać polecanego wosku czyli lusso oro. Posiadam dwa samochody, jeden to lakier biała perła, natomiast Alfa jest niebieska. Najlepiej jakby wosk nadawał się do dwóch kolorów jeżeli jest taka możliwość. Jeżeli jednak nie to oczywiście mogą to być dwa rodzaje. Póki co do Alfy używałem dodo blue velvet, chciałbym coś zmienić

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory