Strona 413 z 418 PierwszyPierwszy ... 313363403404405406407408409410411412413414415416417418 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,121 do 4,130 z 4180

Temat: Kosmetyka Alf - doradztwo,porady,Twój arsenał itd

  1. #4121
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A kiedyś myjka tylko oplukalem i nie wytarlem i plamy zostały...

    Wysłane z mojego Galaxy s8+ przy użyciu Tapatalka

  2. #4122
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    pytanie co to jest sealant i w czym jest lepszy lub gorszy od wosku. Jaki wosk lub sealant polecacie który ładnie wybłyszczy czarny lakier i brud nie będzie sie trzymał

    2 sprawa to specyfik na szyby, do własnoręcznego nakładania nie za grube stówki, coś na wzór niewidzialnej wycieraczki

    poszukuję coś sprawdzonego do zadbania czarnego lakieru, a nie chcę wydawać fortuny na pseudo działającą ( jak czytam) powłokę ceramiczną.

  3. #4123
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miro79 Zobacz post
    a nie chcę wydawać fortuny na pseudo działającą ( jak czytam) powłokę ceramiczną.
    To ja proponuję mniej czytania, a więcej działania . Ja mam porównanie bardzo dobrych wosków do taniej ceramiki i teraz wiem że do wosku już raczej nie wrócę.

  4. #4124
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=35131]strzelec[/MENTION] a nad aspektem zdrowotnym się zastanawiałeś? Bo domyślam się na 99% jaką "tanią ceramikę" masz na myśli.

    Co do pytania [MENTION=80216]Miro79[/MENTION] - granice między wszelkimi produktami w detailingu są bardzo cienkie - można wymieniać w nieskończoność: quickdetailer/quickwax, cleaner/pasta finiszowa, wosk/sealant itd. Różnice, które ja widzę, to:
    - Sealant'y występują w formie płynnej i są w 100% syntetyczne, tzn. nie mają w sobie substancji naturalnych, powstałe wskutek reakcji chemicznej;
    - Woski, rozumiane jako woski twarde, wlane do puszki i zastygnięte, mogą być w pełni syntetyczne, naturalne (z domieszką Carnauby - im większy % tego olejku, tym wosk jest przyjemniejszy w aplikacji i docieraniu). Niedawno na rynku pojawiły się, tzw. hybrydy (połączenie dwóch wcześniejszych).

    Co do efektu "wow" danych produktów, to tak naprawdę jeśli mówimy o woskach, w pierwszym momencie po położeniu różnica pomiędzy poszczególnymi produktami to te tzw.2-3% w wyglądzie, dla "zwykłego śmiertelnika" ciężkie do zauważenia. Różnica wychodzi w czasie - nabłyszczy lakier najpiękniej wosk naturalny i ten efekt będzie utrzymywał się najdłużej (nie należy mylić z trwałością wosku). Wosk syntetyczny za to będzie odznaczał się długą wytrzymałością na ciężkie warunki drogowe, niestety po kilku dniach jazdy w identycznych warunkach złapie więcej kurzu, straci "szkiełko". Podstawą w wyglądzie jest dobrze wypolerowany lakier. Bez tego i najdroższe powłoki będą pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

    Dlatego też nie ma idealnego produktu dla każdego, a ta dziedzina tak mocno się rozwinęła.

    Co polecam? Jeśli zależy Ci w 50% na trwałości (zima za pasem) i w 50% na wyglądzie, a nie chcesz wydać fortuny, to kup jedną z trzech poniższych pozycji:

    - Bilt Hamber Finis Wax lub Autobalm,
    - Finish Kare 1000P

    Za 20-40zł kupujesz próbkę, która spokojnie wystarczy Ci na 4-5 aplikacji. Pamiętaj by wcześniej dobrze przygotować lakier, bo bez tego wytrzymałość wosku ulegnie dramatycznemu skróceniu (w internecie masz mnóstwo profesjonalnych poradników, również na YT).

    Co do produktu typu NW w racjonalnych pieniądzach polecę Angelwax H2OGo - bardzo wydajny i do 3 miesięcy naprawdę jest nie do ruszenia. Jednak tutaj również kluczowe będzie przygotowanie powierzchni - minimum to glinka, ale ja zawsze używam specyfiku typu "glass polish" - klasyk to produkt od Autoglym, który kupisz za +/- 30 zł. Możesz przy okazji skorzystać z promocji z tytułu Black Friday/Black Week w wielu sklepach z kosmetykami.
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 23-11-2018 o 06:47

  5. #4125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    @strzelec a nad aspektem zdrowotnym się zastanawiałeś?
    Waćpan żartować. Moi i Twoi sąsiedzi przez okres jesienno - zimowy bardziej zniszczą nasze zdrowie jak to że nakładałem przez godzinę w rękawiczkach na świeżym powietrzu produkt który użyli tysiące osób. I który rzekomo może źle wpływać na zdrowie ale żadnych dowodów na to nie ma ( no chyba że takie posiadasz to od razu po proszę o badania konkurencji że też nie wpływają źle na zdrowie ). W dodatku działa identycznie jak nie lepiej, jak dużo droższe produkty.
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 23-11-2018 o 10:23

  6. #4126
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Waćpan żartować. Moi i Twoi sąsiedzi przez okres jesienno - zimowy bardziej zniszczą nasze zdrowie jak to że nakładałem przez godzinę w rękawiczkach na świeżym powietrzu produkt który użyli tysiące osób. I który rzekomo może źle wpływać na zdrowie ale żadnych dowodów na to nie ma ( no chyba że takie posiadasz to od razu po proszę o badania konkurencji że też nie wpływają źle na zdrowie ). W dodatku działa identycznie jak nie lepiej, jak dużo droższe produkty.
    Zgadzam się, dlatego tym bardziej należy minimalizować szkody dla organizmu, nad którymi to tylko i wyłącznie my mamy nadzór, a nie "somsiad", który pali plastikiem.

    Wystarczającym dowodem jest chyba to, że powłoki oparte są o rozpuszczalniki i nawet w kartę charakterystyki nie trzeba zaglądać, by domyślić się co tam w środku siedzi, wystarczy otworzyć butelkę - dlatego też zaleca się używanie masek, prawie że lakierniczych, w trakcie aplikacji. Aha, no tak, zapomniałem. Twoja powłoka z Aliexpress rozlewana przez 1000 Chińczyków w garażach, o przypadkowym składzie, nie ma karty charakterystyki, bo skośnoocy sami nie wiedzą co sprzedają. Zresztą widzę, że nie ma co się sprzeczać, bo to krew w piach, skoro aplikujesz na "świeżym powietrzu".

  7. #4127
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    bo skośnoocy sami nie wiedzą co sprzedają
    Myślę że doskonale wiedzą bo inaczej by to nie działało , a działa bardzo dobrze na co są dowody https://www.youtube.com/watch?v=jSRGSE_3vL8. Tak aplikuję na świeżym powietrzu bo robię to czysto amatorsko wydając na to śmieszne pieniądze, a efekt jest bardzo dobry i stare auto wygląda nie gorzej jak te prawie nowe.

  8. #4128
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Myślę że doskonale wiedzą bo inaczej by to nie działało , a działa bardzo dobrze na co są dowody https://www.youtube.com/watch?v=jSRGSE_3vL8. Tak aplikuję na świeżym powietrzu bo robię to czysto amatorsko wydając na to śmieszne pieniądze, a efekt jest bardzo dobry i stare auto wygląda nie gorzej jak te prawie nowe.
    Nie, nic nie wiedzą, co potwierdzają testy dziesiątek osób na forum dotyczącym kosmetyki, tylko trzeba potrafić poszukać. Co druga osoba dostaje produkt inaczej opakowany, z innymi akcesoriami, nalepkami potwierdzającymi niby-oryginalność (oryginalność w Chinach - oksymoron). Ale jak Tobie działa to gratuluję szczęścia, którego wielu testerom zabrakło

    Odwrócę pytanie - skoro twierdzisz, że działa lepiej od markowych produktów, z jakimi to markowymi produktami ów produkt porównywałeś i w jakim okresie czasu?

  9. #4129
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=54438]Mumins[/MENTION] rozumiem Ty zawsze jak kupujesz cokolwiek sprawdzasz kartę charakterystyki gdzie notabene mało który producent kosmetyków je udostępnia, a jak już to tylko na życzenie dla firm bo użytkownikowi detalicznemu nic nie muszą udostępniać...

  10. #4130
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Nie, nic nie wiedzą, co potwierdzają testy dziesiątek osób na forum dotyczącym kosmetyki, tylko trzeba potrafić poszukać. Co druga osoba dostaje produkt inaczej opakowany, z innymi akcesoriami, nalepkami potwierdzającymi niby-oryginalność (oryginalność w Chinach - oksymoron). Ale jak Tobie działa to gratuluję szczęścia, którego wielu testerom zabrakło
    Wiem o jakim forum piszesz i wiem o jakim temacie. Ja tam np. nie napisałem że jestem zadowolony i myślę że takich jak ja jest bardzo dużo, a zawsze jest tak że do napisania skłania złość i nie zadowolenie. Ja nie porównywałem bo nie musiałem, zrobili to za mnie profesjonaliści ( choćby filmik wyżej ) gdzie wychodziło że to jest produkt równie dobry jak nie lepszy jak u droższej konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 23-11-2018 o 12:01

Podobne wątki

  1. Twój pomysł na bodykit / ospoilerowanie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 10-12-2018, 19:48
  2. pioneer prosba o doradztwo
    Utworzone przez masters85 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 16:43
  3. Sprzedac czy naprawiac silnik prosze o doradztwo !!
    Utworzone przez szczuras w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory