Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa dusi się czasami (klasyka) - prośba o pomoc

  1. #1
    ŁukaszG
    Gość

    Domyślnie Alfa dusi się czasami (klasyka) - prośba o pomoc

    Wiem, że takich tematów jest sporo ale ja mam trochę więcej do powiedzenia. No i małą prośbę na koniec...
    Aha - alfa 1.4TS '99.

    No to tak:
    odpalam po nocy, autko działa. Wciskam delikatnie gaz no i zaczyna się dusić i strzelać do dolotu (rura nieźle podskakuje ). Jakoś powoli się wytaczam no i autko powoli zaczyna ożywać. Po przejechaniu jakiegoś km jest w miarę normalnie. Jak rozgrzewam na postoju to po ruszeniu jest jak na zimnym - auto musi jechać aby się "naprawić". Jak już jedzie to:
    a) jak wcisnę gaz w podłogę - wtedy dusi;
    b) poniżej 2500-3000 obrotów jest przymulona ale jedzie - powyżej leci jak strzała;
    c) powyżej 5000 obrotów znowu dusi ją;
    d) przy około 100km/h zaczyna strzelać.

    Swego czasu kupiłem jakiś przepływomierz "made by germany" (wiem - mój błąd, byłem młody i niedoświadczony ). Wpakowałem go wczoraj (na w ciepłym silniku) zamiast boscha gdy już miałem dość fochów alfy i nagle autko ożyło: jeździł jak powinien. Postój 1h (autko nie wystygło do zera ale tak 60st) nie zrobił różnicy - torpeda
    Dzisiaj odpalam na zimnym na tej podróbce i od razu zgasł. Po dwóch lub trzech odpaleniach zaczynał świrować z obrotami między 500 (albo i mniej), a 1500 zwykle gasnąc (i nieźle przy tym trzepiąc). Co ciekawe przy dodaniu gazu było normalnie, jak puściłem to znowu dusił się. W miarę jak silnik rozgrzewał się to coraz mniej świrował ale mimo wszytko dość mocno trzepało silnikiem. Na boschu jak wcześniej...

    Co do wymian:
    świece wymienione na NGK, lamda także, filtry.
    Komputer nie rzuca błędami (mam kabel do kompa). Reset i adaptacja była robiona na boschu. Na podróbce nie dało rady bo gasł. Wykres lambdy wygląda ok. Wykres przepływomierza... nie wiem - przydałby się jakiś wzorzec do mojego litrażu (znalazłem coś do 2.0 ale to przecież inna przepływka).

    Teraz dwa pytanka:
    1) ktoś miał podobny problem? Może ktoś ma pojęcie co to może być? Ja po tych wszystkich testach jestem za przepływomierzem, przepustnicą lub siłownikiem biegu jałowego (wtedy podróbka działały by dobrze na rozgrzanym czy jak?)...
    2) czy ktoś z kolegów z Wrocławia (najfajniej z okolic Nowego Dworu/Muchoboru) mógłby pożyczyć przepływkę do testu? Śrubokręt oczywiście mam. Oczywiście "jakoś" się odwdzięczę... Zmieniam pracę (kryzys) i nie mam kasy na kupowanie niepotrzebnych zabawek, a jeszcze do wymiany mam akku i do zrobienia parę poprawek :/

    PS. jeszcze jedno - odłączałem oczywiście przepływkę boscha. Obroty chwilę się wachały ale potem wyrównywało no i "marchewa"....
    Ostatnio edytowane przez ŁukaszG ; 24-06-2013 o 20:39 Powód: dodałem odłączanie przepływki

  2. #2
    muro87
    Gość

    Domyślnie

    ja nie mogę się pozbyć falowania obrotów na zimnym i zamuły, lubi też szarpać przy małych obrotach...wymieniłem już chyba wszystko co się dało...świece, kable, dwie cewki, czujnik tem, przepływkę, sondę, czujnik wałka i wału, wałki rozrządu, rozrząd ustawiałem ze 3 razy i nie udało mi się wyeliminować szarpania i falowania.

    mi strzelał w kolektor od przepływki, miałem chinola ale zanim nie padł to szła jak głupia, na boschu takiego szału nie ma..ale nie ma błędów i strzałów

  3. #3
    ŁukaszG
    Gość

    Domyślnie

    No ja też podejrzewam przepływomierz. Tylko nowy kosztuje ~300zł, a to już pieniądz jest i zanim to kupię chciałbym najpierw przetestować...

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc Alfa 159 TBi Kraków
    Utworzone przez frugus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 12:00
  2. Alfa GT - prośba o pomoc w wątpliwościach.
    Utworzone przez malutki w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-01-2013, 15:25
  3. Brak mocy, dusi, muli, strzela z tłumika. Proszę o pomoc.
    Utworzone przez maciej88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 02:33
  4. [159] Alfa 159 z Ostrowa prośba o pomoc
    Utworzone przez lookas w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 16:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory