Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa Romeo 145 2.0 20 VT

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie Alfa Romeo 145 2.0 20 VT

    Witam.

    Projekt niektórym już znany, aczkolwiek nie opisywany, ponieważ nie było wiadomo co i jak.
    Aktualnie minął około rok od skończenia głównego etapu budowy auta i można trochę opisać co i jak się przedstawiało.

    Ogólnie podstawowym problemem w aucie okazał się silnik TS:





    Który to, jak często to bywa popsuł się.

    Właściciel postanowił wymienić silnik, ponieważ naprawa nie koniecznie była by opłacalna.
    Jak już wymieniać, to może na coś mocniejszego. Wykonaliśmy już kilka SWAPów w naszym warsztacie na jednostki o większej pojemności/mocniejsze, a więc temat w zasadzie był ogarnięty od podstaw.
    Klient nie do końca sprecyzował, jaka konkretnie jednostka była by satysfakcjonująca, i postanowił zagłębić się w temat na spokojnie.
    Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem był by silnik 2.0 TS, zdecydowanie mocniejszy od 1.6, i prosty w montażu, oraz mało kosztowny.
    Czekaliśmy wiec na decyzję.

    Po kilku tygodniach poszukiwań dostałem na e-maila zdjęcia z ogłoszenia w UK z potencjalnym dawcą.







    W między czasie Alfa przypominała lej po wybuchu bomby.



    Silnik był w kiepskiej kondycji:



    A le tchnięte zostało w niego nowe życie:



    Powoli do przodu:




    To tak na szybko, przy porannej kawie.
    Reszta projektu jest opisana na naszym forum dość dokładnie, tak więc zapraszam do oglądania.

    klik ->>> PabloGarage <<<- klik

    Efekt, prawie końcowy wygląda tak:







    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    A powiedz Pablo. jaki to jest koszt takiego zabiegu +/-. Nie licząc zakupu dawcy i ewentualnego remontu silnika??
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  3. #3
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Balc3r'owa fura świetna robota. M.in dzięki temu przekonałem się do swapa na 20VT .

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Balc3r'owa fura świetna robota. M.in dzięki temu przekonałem się do swapa na 20VT .
    Ano Balc3r'owa . Na pewno ma lepsze osiągi od Twojej
    Ale Twój projekt jest również zacny i też na pewno nie zabraknie mocy.
    Na zlocie będziemy podziwiać

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał czesany Zobacz post
    A powiedz Pablo. jaki to jest koszt takiego zabiegu +/-. Nie licząc zakupu dawcy i ewentualnego remontu silnika??
    Wszystko zależy od zakresu prac. Naprawdę trudno to jednoznacznie oszacować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Balc3r'owa fura świetna robota. M.in dzięki temu przekonałem się do swapa na 20VT .
    Naprawdę warto, kibicujemy Twojemu projektowi
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Dzięki Pablo - ja mam łatwiej jednak buda 156 więcej miejsca ma upchnięcie tego w 145 to wyczyn - szczerze mówiąc ja bym z chęcią zobaczył czerwoną GTV w Cupie i z takim silnikiem Moze ktoś chętny się kiedyś znajdzie

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Kurde podziwiam za wytrwałość . Ja bym kupił Bravo HGT za 6000pln i też bym pape cieszył No ale Alfa to Alfa. Tylko teraz wychodzi na jaw ,że to jednak Fiat górował nad Alfą - i mniej awaryjny i bardziej dostępny no i wkońcu służy jako dawca do słapów Alfie . Odwrotnie nie widziałem. Nie pisze tego złosliwie bo sam uwielbiam ALfe za styl ale sprawy "napędowe" mogli bardziej dopracować choćby własnie jak we Fiacie . Miałem swego czasu Brave teraz mam Bravo jako codzienne auto i uważam ,że to niezniszczalne auto a do tego mega tanie w eksploatacji . Ps. I tak podziwiam za samozaparcie

  8. #8
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Chłopaki z ital performance własnie wrzucają 3.0 V6 Busso do Bravy a i byly swapy V6 do TIPO/TEMPRA. Wiec jako dawcy alfy tez się zdarzają. Pozatym 5 cylindrów było by sporym konkurentem dla V6 z których to alfa przeciez słynie.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    No toś mnie doinformował . EEEEEEEEEEEE tam Alfa czy Fiat....ważne ,że włoskie. Jedna rodzina

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar EnMarlo
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    4kołowy
    Postów
    36

    Domyślnie

    super maszyna i solidna robota, pozazdrościć właścicielowi! ja się dziwie ze nie ma jeszcze 147 V6

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory