Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Pomoc przy montażu głośników w tylnych boczkach. Co to za kable?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 156 1.9JTDm 175km
    Postów
    41

    Domyślnie Pomoc przy montażu głośników w tylnych boczkach. Co to za kable?

    Witam, ściągnąłem dzisiaj tylne boczki tapicerki ponieważ przymierzam się do zamontowania głośników z tyłu ( aktualnie nie miałem tam żadnych ), po ściągnięciu boczków zauważyłem 2 wiązki z kablami wychodzące z wiązki głównej na słupku, dokładnie na poziomie dziur do montażu głośników tylnych. Teraz pytanie, w jednej z tych wiązek były 2 kable zakończone żółtą wtyczka 2 pinową ( coś na styl wtyczki iso ), a z drugiej wiązki wybiegały 4 kable, może ktoś już rozbierał u siebie te boczki i wie co to za kable i które mogą być ewentualnie od głośnika? Drugie pytanie, jak zauważyłem brakuje paru kołków na których trzymie się tapicerka, orientuje się ktoś gdzie można takowe nabyć? Dzięki i pozdrawiam.

    PS. Dodam jeszcze, że wersja GT "z" systemem Bose ale głośniki i wzmacniacz "pokradzione"

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    te z żółtą wtyczką 2-pin to kable od tweeterów co do tych drugich to nie mam pojęcia, nie rozbierałem boczków z tyłu
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 156 1.9JTDm 175km
    Postów
    41

    Domyślnie

    A wiesz może gdzie one oryginalnie są podpięte? Do wzmacniacza Bose w bagażniku : > Z tego co się orientuję to wersje z Bose nie miały na wyposażeniu tweeterów ( chyba że się mylę ). Może ktoś inny będzie wiedział coś na temat tych kabli? Dzięki

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kicek Zobacz post
    A wiesz może gdzie one oryginalnie są podpięte? Do wzmacniacza Bose w bagażniku : > Z tego co się orientuję to wersje z Bose nie miały na wyposażeniu tweeterów ( chyba że się mylę ). Może ktoś inny będzie wiedział coś na temat tych kabli? Dzięki
    moja gt miała tweetery z tyłu ale nie podpięte były przeniosłem je na przód i podpiąłem pod oryginalne żółte kostki
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Grześko
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0JTS 2004 i Fiat Stilo 1.6 16V Dynamic 2003
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    moja gt miała tweetery z tyłu...
    Jak są mocowane obudowy tweeter'ów z tyłu, bo za cholerę tych wkładek plastikowych wyjąć. Czy tak samo jak z przodu przy klamkach?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    tak jak kolega pisze, żółte do głośników wysoko tonowych, lepiej przy rozbieraniu boczków sobie podpiąć je gdzieś taśmą, gdybyś chciał kiedyś podpiąć tweetery (a uwierz, że warto ) ja mam włożone z przodu. Montaż banalny, cena rozsądna, a efekt o niebo lepszy.

    Co do tych kołków mocujących tapicerkę, to najpewniej i najszybciej dostaniesz je w ASO. Nie są raczej drogie

    Cytat Napisał Grześko Zobacz post
    Jak są mocowane obudowy tweeter'ów z tyłu, bo za cholerę tych wkładek plastikowych wyjąć. Czy tak samo jak z przodu przy klamkach?
    tak, powinny być tak samo jak z przodu. W roczniku od 2006 i w nowszych występowały zaślepki wylewane całościowo. Jeśli posiadasz auto starsze to niestety będziesz musiał je czymś wyciąć. Ja sobie poradziłem specjalnymi ostrzami do wyrzynania dziur w boazerii, do tego papier ścierny do wyszlifowania

    Chyba, że pytasz o to jak je dopiero wyciągnąć, całe te elementy. Jest już gdzieś na forum temat ze zdjęciami (wrzucanymi nawet przeze mnie), pokazującymi gdzie są śrubki, a także 3 zatrzaski, bo ten plastik trzyma się także na zatrzaskach. Nie bój się włożyć coś płaskiego i podważyć, tapicerce nie powinno się nic złego stać

    o, znalazłem http://www.forum.alfaholicy.org/gt/7...u_bose-10.html strona 5 i 10, znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania
    Ostatnio edytowane przez Abidibi1509 ; 25-07-2013 o 14:53

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 156 1.9JTDm 175km
    Postów
    41

    Domyślnie

    A ma ktoś z was z tyłu podpięte głośniki? Jeśli tak to do jakich kabelków, czy wychodzą one z tej samej wiązki co te z żółtą wtyczką do tweetera?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    ja mam włożone z przodu. Montaż banalny, cena rozsądna, a efekt o niebo lepszy.
    Jakie włożyłeś?
    U mnie pomimo BOSE brak i z przodu ich i z tyłu a chociaż do przodu bym je założył

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    u mnie też BOSE i też brak gdziekolwiek tweeterów. Założyłem głośniki wysoko tonowe HERTZ DT16. Nawet takie same jak te: http://allegro.pl/hertz-dt-16-i3377022172.html

    kilka osób już je na forum montowało i stosunek ceny do jakości jest odpowiedni, dlatego warto. Dodam przy okazji, że przy głośniej ustawionym radyjku zaczynają faktycznie dość mocno syczeć, niektórym to przeszkadza, dlatego grzebią coś tam w ustawieniach. Ale ogólnie efekt bardzo fajny i w porównaniu do jakości przed montażem- o niebo lepsze brzmienie

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 156 1.9JTDm 175km
    Postów
    41

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki, ma ktoś z was zamontowane dystanse MDF? Czy pasują te które są produkowane do Alfy 147?

Podobne wątki

  1. BLAUPUNKT GTt 1200 - opinie + pomoc przy montażu.
    Utworzone przez Tarin w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 14:53
  2. Parę pytań odnosnie montażu głośników z przodu.
    Utworzone przez ADI_BoXER w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 18:12
  3. Kable do głośników na tylnej półce
    Utworzone przez matber1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 08:50
  4. [155] Pomoc przy montażu zdalnego sterownika zamka centralne
    Utworzone przez ufty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2008, 05:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory