Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czujnik temeperatury w termostacie

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie Czujnik temeperatury w termostacie

    Czy ktoś z was wymieniał u siebie w TS-e termostat i zarazem czujnik który jest w niego wkręcony? u mnie po wymienie termostatu nastąpiła duża popraw tzn wczesniej temperatura był duża nizsza niz 70 stopni teraz dochodzi do niecałych 80 ale rzecz w tym że nie wiem czy zle wskazuje wskaznik co jest bardzo prawdopodobne albo moze jest do wymiany czujnik ktory w nim jest bo wolałbym żeby wskazanie było bliskie 90 stopni . Jak u Was z temperatura po wymianie termostatu i czy pomogła wymiania tego czujnika ?

  2. #2
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał redzi
    Czy ktoś z was wymieniał u siebie w TS-e termostat i zarazem czujnik
    Witaj, witaj!
    Wymieniałem tej jesieni termostaty w obu AR Do Gtv 2.0 TS założyłem zamiennik i mam wskazania podobne do Twoich. Silnik nagrzewa się gdzieś do 80 stopni i dopiero stojąc w korku osiągam 90 ;// Czujnika nie wymieniałem. Poszukałem trochę w sieci i znalazłem kolejnego gościa, który dokładnie to samo obserwuje po wymianie termostatu: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...687&w=86622984
    Może coś w tym jest, co chłopak pisze, bo w drugiej AR (156 z 2003, 1.6 TS) termostat wymieniłem w ASO na oryginalny i tam sprawa wygląda inaczej. Po uruchomieniu zimnego silnika, temperatura rośnie do 92-93 stopni i po jej osiągnięciu spada w okolice 80 (czyli otworzył się duży obieg) i znów rośnie do około 85 i tak się trzyma. Na tym oryginalnym termostacie wyraźnie widać, że najpierw nagrzewa się woda w małym obiegu i dopiero po przekroczeniu 90 termostat przełącza obieg na duży. Na zamienniku w Gtv po prostu temperatura rośnie do tych 78-80 i mam wrażenie, jakbym na trochę niedogrzanym silniku jeździł. Musze to przemyśleć, ale kto wie, czy niedługo nie pojade na wymianę na oryginał do ASO.
    A co do czujnika, to mam wrażenie, że jego wymiana nie pomoże i że wina leży raczej po stronie termostatu.
    To tyle z moich obserwacji, cieszę się, że w obu autkach wymieniałem prawie równocześnie i mam okazję do bezpośrednich porównań :mrgreen:
    Przypatrz się Redzi, czy u Ciebie widać ten moment przełączania na duży obieg, ale jestem przekonany, że masz tak samo, jak w mojej Gtv.
    Pozdr!
    Piciu

  3. #3
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Nie wiem jak w silnikach 16 zaworowych ale u mnie w 8 zaworowym czujnik wkrecony w termostat jest czujnikiem ktory daje sygnal do ECU ze plyn jest zimny i cza zalaczyc ssanie a pozniej w miare nagrzewania zmniejszyc dawke wtryskiwanego paliwa.Czujnik polaczony ze wskaznikiem na desce rozdzielczej znajduje pod termostatem.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    156 2.0 ts
    Postów
    169

    Domyślnie

    hmm u mnie jest inaczej: nagrzewa sie do 92-3 spada do ok 72-5 potem rosnie do ok 85 i znów spada do ok 72 i tak w kółko (trasa) w miescie podchodzi do 93 i spada poniezej 90 i tez tak w kólko. nie moge ustalic przyczyny

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapalek
    hmm u mnie jest inaczej: nagrzewa sie do 92-3 spada do ok 72-5 potem rosnie do ok 85 i znów spada do ok 72 i tak w kółko (trasa) w miescie podchodzi do 93 i spada poniezej 90 i tez tak w kólko. nie moge ustalic przyczyny
    W takim przypadku bardzo możliwe że przyczyną jest zapowietrzony układ choć w sumie powinnien się sam z czasem odpiewietrzyć ale bywa różnie...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    wlkp
    Auto
    156 2.0 ts
    Postów
    169

    Domyślnie

    no właśnie kurde odpowietrzałem go juz kilkarotnie i nic
    jak jest u ciebie redzi masz czujnik temp 3-pinowy? termostat vernet?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał kapalek
    no właśnie kurde odpowietrzałem go juz kilkarotnie i nic
    jak jest u ciebie redzi masz czujnik temp 3-pinowy? termostat vernet?
    Nie zwróciłem uwagi jaki mam czujnik a termostat to Vernet świeżo założony, jutro lub w czwartek podłacze autko pod kompa i zobacze jaką on wskazuje temperature i może się coś wyjaśni a jak nie to wymienie ten czujnik a jeśli i to nie to będe i tak szukać dalej

  8. #8
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Co do temperatury w naszych bellach to ja już wiem, jak to powinno u mnie wyglądać. Opisałem w innym wątku (link poniżej), poszukajcie mojego posta. Są dwa różne termostaty i do mojej Gtv nadaje się ten, co otwiera się przy 83 stopniach (sprawdzone w dwóch źródłach - na stronie inter carsu oraz w manualu do Gtv):
    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...vt15084,20.htm
    Pozdr!
    Piciu

Podobne wątki

  1. Jak sie nazywa czujnik na termostacie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 09:56
  2. Czujnik w termostacie - za co odpowiada?
    Utworzone przez sylwiusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 08:49
  3. czujnik temperatury cieczy przy termostacie a falujące obroty
    Utworzone przez bejnar26 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 23:19
  4. Czujnik temperatury w termostacie
    Utworzone przez marceell w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 19:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory