Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Koszty napraw typowych usterek w 147 JTD i TS.

  1. #31
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barat
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Czerniejewo/Września/Gniezno i czasem Konin
    Auto
    Była [A147 1.9JTD 115KM], jest [E39 530i 231KM]
    Postów
    402

    Domyślnie

    Powiem tak - jakbym miał jeździć tylko po mieście (tylko czasem trasa) to pewnie bym miał benzynę ... ale raz - dwa razy w roku mam trasę dłuższą (jakiś wypoczynek) a do pracy 45km więc jest OK.
    Do tego kupiłem pod wpływem chwili - szukałem Puga 406 z 2.0 benzyną a trafiła się zadbana JTD więc kupiłem

    Chcę tylko pokazać, że diesel nie jest taki straszny ... aczkolwiek w benzynie podoba mi się cisza

    Jak będę wymieniał auto to jak będzie do wyboru diesel lub benzyna to wybiorę ... to w lepszym stanie technicznym
    @ Mój ALF

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Skoro dwumas i turbina lubi padać przy 160tys, to rozumiem, że lepiej szukać z przebiegiem powyżej 200? O ile i ten będzie rzeczywisty.

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapsu Zobacz post
    Skoro dwumas i turbina lubi padać przy 160tys, to rozumiem, że lepiej szukać z przebiegiem powyżej 200? O ile i ten będzie rzeczywisty.
    Na otomoto itd nie znajdziesz u nas samochodu w przebieg powyzej 200tys, wszystko krecone... I to nie jest regula, bo wlasciciel zawsze mogl zylowac samochod i juz mu padlo przy 100, wymienil, znowu jezdzil jak debil i teraz sprzedaje i akurat trafisz na taki egzemplarz

  4. #34
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Wydaje mi się że powinno się brać pod uwagę przy wyborze rodzaju silnika też gdzie głównie będzie się jeździć po mieście w korkach czy po trasie i preferowany sposób jazdy. moje propozycje są takie:
    miasto i korki to bęzynka a trasa to diesel. W korkach przy częstszym ruszaniu pewnie szybciej padnie dwumas.
    Jazda na emeryta lub jak kto woli eko-driving to diesel. Bęzynka raczej nie lubi takiej jazdy bo wtedy mogą być problemy ze smarowaniem i panewkami.

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Jazda jak emeryt dieslowi nie służy tym bardziej - zapiekanie się łopatek.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    Ja jeżdżę 60% trasa, 40 % miasta. Często nawet jeszcze więcej w trasie.

  7. #37
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Może nie wniose nic wielkiego jednak powiem ci jedno...lepiej kupic autko z udokumentowanym przebiegiem nawet 200++ z jakimis paragonami zeszytami (nie kazdego stac na aso ale lubia wiedziec kiedy co sie wymienilo) niz autko ktoro wyglada ladnie i na czas w ktorym ogladasz pracuje jak zloto. W tym 200++ jesli trafisz od normalnego czlowieka ktory musial jezdzic oprocz startowki nie zrobisz nic(chyab ze pokaze ci dokumenty na to ze niedawno robil) bo wszystko bedziesz miec wymienione/zregenerowane i tak jak wyzej chlopaki pisali najlepiej od prywatnego sprzedawcy lub od kogos z forum tego lub lokalnego forum alfy

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar zapsu
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    w planach
    Postów
    206

    Domyślnie

    @dewos

    Niezaprzeczalnie masz rację. Nie boję się dużych przebiegów bo nie wierzę, że diesel 6-7 letni będzie miał 160k km przebiegu.

    EDIT.
    Jak wygląda sprawa z zakupem auta w Niemczech? Mowa o osobach prywatnych. Warto się interesować? Ceny trochę wyższe są.
    Ostatnio edytowane przez zapsu ; 13-08-2013 o 10:32

  9. #39
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BB85
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 FL 1.9 JTDm 2007 r. Black Line
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapsu Zobacz post
    @dewos

    Niezaprzeczalnie masz rację. Nie boję się dużych przebiegów bo nie wierzę, że diesel 6-7 letni będzie miał 160k km przebiegu.

    EDIT.
    Jak wygląda sprawa z zakupem auta w Niemczech? Mowa o osobach prywatnych. Warto się interesować? Ceny trochę wyższe są.
    Sam ściągnąłem sobie z niemiec. Co prawda z komisu niemieckiego, ale stan był rzeczywiście dobry. Kiedy ją ściągnąłem, jeździła niecałe 5 lat i miała przekulane prawie 160tys, więc przebieg realny. Jeżdżę prawie rok i przez ten czas zrobiłem tylko EGR - po prostu go wywaliłem i mam spokój. Także moja rada - nie bać się samemu sprowadzić sobie samochodu, nie bać się większego przebiegu i ceny. Za to dostaniemy auto w lepszym stanie i lepiej serwisowane.

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał zapsu Zobacz post
    @dewos

    Niezaprzeczalnie masz rację. Nie boję się dużych przebiegów bo nie wierzę, że diesel 6-7 letni będzie miał 160k km przebiegu.

    EDIT.
    Jak wygląda sprawa z zakupem auta w Niemczech? Mowa o osobach prywatnych. Warto się interesować? Ceny trochę wyższe są.
    Wejdz na niemeckie mobile czy ebay, zobaczysz jakie ceny i przebiegi mają Alfy


    http://www.mobile.de/pl/kategoria/sa...o,mdl:alfa+147

    Zadbany egzemplarz z Niemiec niemal identyczny jak mój to koszt 11-14 tys. zł. Pomyśl sobie, że handlarz, który sprowadza auto z Niemiec przycina na nim kilka tys..... więc jaki musi mieć przebieg auto lub w jakim musi być stanie które tam kupuje.... resztę sam sobie dopowiedz Kupno od handlarza to loteria ale szukaj, znajdziesz to "swoje"

    PS. Ja w swoim odkryłem ostatnio, że były wymieniane lewe tylne drzwi Ale za to mam przebieg w miarę wiarygodny i gwarancję, że nikt mechanicznie przy nim nie grzebał, pełna fabryka.

Podobne wątki

  1. 166 po 3 latach postoju. Jakich usterek się spodziewać?
    Utworzone przez alfapier w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 12:45
  2. Pytanie o koszty napraw drobnych elementów w Alfie 159
    Utworzone przez wronx w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 19:19
  3. [145] Kilka pytań na temat napraw kilku usterek ;)
    Utworzone przez Kuleski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 19:20
  4. co i ile kosztuje (przykładowe koszty napraw 156jtd)
    Utworzone przez kaniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 19:29
  5. Łódź - diagnoza usterek
    Utworzone przez wilczasty w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 16:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory