Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Wymiana Radia

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie Wymiana Radia

    WItam
    Chciałbym wyciągnąć fabryczne radio(nie wykorzystuje w pełni możliwości nagłośnienia BOSE) i w jego miejsce zamontować jakieś inne np.Alpine czy Blaupunkt ale widzę że oryginalne radio w mojej alfie (środek po liftingu) jest minimalnie wyższe od standardowych modeli. Przejżałem allegro w poszukiwaniu odpowiedniej ramki, ale są tylko do modeli przedliftingowych.Czy wobec tego standardowe radio będzie pasować i czy ramka do niego będzie w pełni zakrywać lukę po fabrycznym radiu???

    Czytałem też że Radia firmy Blaupunkt będą bez problemu kompatybilne z przyciskami na kierownicy-ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie???

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    W temacie ramki to mam takowa na zbyciu - srebrna i pasuje pod standardowe radyjko - sam mam taka zamontowana po wyjeciu starego radyja. Moge po kosztach przesyłki Ci wyslac
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    a spotkał sie ktoś juz z problemem ze radio jest za "długie" ?
    kupilem AR 156 '99 z pustym miejscem na radio. chciałem zamontować z mojego wczesniejszego auta ale okazuje sie ze otwor jest za plytki. radia maja rozna "długość"? czy trzeba najnormalniej w świecie "rozdłubać" osłonke na końcu "luku" ?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamko25 Zobacz post
    WItam
    Chciałbym wyciągnąć fabryczne radio(nie wykorzystuje w pełni możliwości nagłośnienia BOSE) i w jego miejsce zamontować jakieś inne np.Alpine czy Blaupunkt ale widzę że oryginalne radio w mojej alfie (środek po liftingu) jest minimalnie wyższe od standardowych modeli. Przejżałem allegro w poszukiwaniu odpowiedniej ramki, ale są tylko do modeli przedliftingowych.Czy wobec tego standardowe radio będzie pasować i czy ramka do niego będzie w pełni zakrywać lukę po fabrycznym radiu???

    Czytałem też że Radia firmy Blaupunkt będą bez problemu kompatybilne z przyciskami na kierownicy-ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie???
    Trochę się mylisz, fabryczne radio daje radę tylko nagłośnienie Bose montowane w alfach jest kiepskiej jakości i z prawdziwym BOSE mało ma wspólnego. Lepiej zostawić radio zainwestować w dobre głośniki, wygłuszyć drzwi dorzucić wzmacniacz i efekt w porównaniu z oryginałem super. Wiadomo dobre radyjko mile widziane ale żadnej wielkiej zmiany nie zauważysz zmieniając tylko radio.

    derebere, montaż dłuższego radia może powodować blokadę klapki od nawiewu, gdyż za tylną ścianką zamontowane są mechanizmy od wentylatorów.
    Ostatnio edytowane przez dance1 ; 22-07-2009 o 19:39

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    generalnie to pierwszy raz spotkalem sie z probleme "glebokosci montazowej radia" . jutro zobacze jeszcze inne radio bo kiepsko wyglada takie wystajace ;/

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    To prawda jest problem z montażem xD Ale często jest to sprawa zle układających się kabli..albo też ktoś może mieć przejściuwki i przez to ,że liczba kabli się zwiększa są problemy z upchaniem ich.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar martinpl
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS
    Postów
    48

    Domyślnie

    co do tego "za dlugiego radia" to kilka dni temu byl na tym albo na innym forum temat, gdzie po wlozeniu dluzszego radia dla kolegi siadla... klima :p okazalo sie za radio blokowalo klapki sterujace nawiewami powietrza, niestety nie pamietam w jakim modelu tak bylo dokladnie, ale zebys pozniej sie nie zdziwil

  8. #8
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Potwierdzam. Demontowalem konsole, po czym wsadzilem radio "byle jak". No i przetaly mi dmuchac nawiewy na twarz, wszystko szlo w nogi. Wyjecie radia i staranne (!!!) ulozenie kabli i kostek rozwiazalo problem.
    wielkosc odtwarzaczy jest unormowana na DIN1 i DIN2 i nie ma bata, zeby radio przekraczalo ktorys z wymiarow, podobnie jak kostki ISO sa takie same wszedzie, nie?
    Jesli radio wystaje, trza wsadzic lapke i podlubac ukladajac kabelki.
    I uczulam na dyndajace niewykorzystane druciki (np wyjscie na piecyk z radia - izolowac!!!!). Ongis mialem niemily wypadek z przepalonym bezpiecznikiem, bo odkleila mi sie kiepska tasma izolacyjna na goracym kablu.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Nie wiem na czym te normy polegają ale leżą u mnie 3 radyjka i tak szerokość, wysokość ta sama ale długość każdego inna.

  10. #10
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    problem moze byc dopiero jak np Alpine 9886 ma wentylatorek na radiatorze z tylu i jest troche dluzszy. a tak to wsyzstkie musza sie zmiescic, tylko kostki pochowac pod radiem i gitara

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana radia
    Utworzone przez Monika Skwa w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-10-2019, 13:58
  2. Wymiana radia
    Utworzone przez kulek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 22:28
  3. Wymiana radia
    Utworzone przez kulek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 15:46
  4. wymiana radia
    Utworzone przez simon81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 18:09
  5. Wymiana Radia
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory