Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [166] {166 2,5 v6}Kontrolka awarii silnika i brak mocy...

  1. #1
    damprzy
    Gość

    Domyślnie [166] {166 2,5 v6}Kontrolka awarii silnika i brak mocy...

    Witam wszystkich alfistów...jestem nowy na tym forum...i dodatkowo świeżym nabywcom Alfy..mam 166 z silnikiem 2,5 V6 z automatyczna skrzynią biegów..alfę mam dopiero tydzien..2 dni temu załadowałem do niej sekwencyjna instalację gazu..dzis podczas jazdy zapalila się kontrolka awarii silnika i samochód nagle stracił moc....pomóżcie co to moze byc...?? jutro jade do mechanika podłączyć ją pod kompa...czy przyczyną może być wydmuchnięta uszczelka pod głowicą!? miał ktoś taki problem?? Aha...dodatkowo napiszę ze jechałem na rezerwie gazu i paliwa też już prawie nie miałem...dotankowalem benzyny i gazu...w drodze do domu kontrolka zgasla i auto odzyskało moc...jednak po przejechaniu 10 km problem się ponowil...znowu pali się kontrolka i brakuje belli mocy...POMOCY!!

  2. #2
    g.fu
    Gość

    Domyślnie

    Zacznę od tego, że chyba zbyt szybko od kupna zdecydowałeś się na założenie LPG. Warunek podstawowy przed montażem gazu to sprawne auto, a przez niecały tydzień stwierdzić się tego nie da. Po drugie wydmuchana uszczelka pod głowicą jest oczywiście możliwa, ale chyba w tej sytuacji mniej prawdopodobna niż klasyczny syndrom źle zamontowanego gazu. Najbardziej prawdopodobne jest to, że twoja nowa instalacja LPG jest po prostu spartolona, a w najlepszym razie wymaga gruntownej regulacji ew. przeróbki. Tak na marginesie mało danych na temat tego gazu podałeś. Napisz coś więcej o konfiguracji gazu, najlepiej w dziale LPG, a wtedy z pewnością dostaniesz wiele pomocnych porad. Tymczasem spróbuj wykasować autoadaptację z ECU silnika i przez kilka dni pojeździj wyłącznie na benzynie. Jeśli problem ustąpi, przyczynę masz jak na dłoni.

  3. #3
    damprzy
    Gość

    Domyślnie

    Alfę kupiłem z wiarygodnego źródła...całe swoje życie naprawiana była i serwisowana w salonie alfa romeo Twardowski w Warszawie i przy zakupie miałem gląd w rachunki za wymiane całego tylnego zawieszenia oraz kompletnego rozrzadu wraz ze swiecami ok 1500km temu...oraz wiele innych drobnych napraw jak pęknięty wąz od wspomagania...wszystko robione w serwisie...sęk jeszcze w tym tkwi ze auto stalo przed tym jak trafila w moje ręce jakies 6 miesięcy i nie jeździlo...a gaz zakładał mi koleś który robił bardzo podobną instalację do takiej alfy tylko do silnika 2.0 TS i kumpel jeździ już ponad rok i jest zadowolony...dzia za podpowiedz...! aha...i nie ma różnicy czy jeżdzę na gazie czy na bynie..kontrolka się pali a autu brak mocy...

  4. #4
    damprzy
    Gość

    Domyślnie

    informacje dotyczące instalacji LPG...Układ sterujący Stag-300-6. Reduktor i el. zawór-Zavoli.Wielozawór i zawór tankujący-Tomasetto. Zbiornik GZWM..

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Spadek mocy i kontrolka awarii systemu EOBD
    Utworzone przez Kolarz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 20:30
  2. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  3. Kontrolka silnika i brak mocy
    Utworzone przez jedrek14 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:52
  4. błąd 306 i 1905, brak mocy, kontrolka silnika
    Utworzone przez animal20 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 23:51
  5. [166 2,5 V6] Świeci się kontrolka awarii silnika i brak mocy
    Utworzone przez damprzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2008, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory