Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: GANINEX - za lub przeciw?

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebol77 Zobacz post
    kto wie czy czescie które zostają wymienione moge sie jakkolwiek domagac ich zwrotu? (chodzi o AC jak co )

    raczej nie, bo płatnik może wezwać ganinex żeby pokazał części przedstawicielowi, który przyjedzie i je zniszczy...

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ebol77
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    ruda_śląska/ zurych
    Auto
    FSO 125p '82 103 KM/ AR 159 SW'06 150 KM
    Postów
    281

    Domyślnie

    2 nowe reflektory z czego 1 ma urwany zaczep

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Zapytaj ale bardzo watpie...widzialem kiedys w Nomie jak przyjechal typ, poszedl do magazynu z kolesiem i przecial zderzak, puknal mloteczkiem w lusterko i obcial z niego wiazke i rozbil reflektor ksenonowy...wszystko sfotografowal i opisal i pojechal. Znajomy pracownik mowil ze to normalne, a sa podobno tacy (o ile pamietam - pzu) ze zabieraja czesci albo trzeba im odsylac...


    edit
    tyczy sie to szkod z ac

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Szkody z polisy zarzadcy drogi czasem wymagaja nawet skasowania felgi uszkodzonej na dziurze w drodze wiec zapewne typy z TU w przypadku ac tez maja swoje procedury








  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Hmm, ja likwidujac szkode z OC sprawcy, dostalem swoje stare czesci zapakowane w pudelko w bagazniku + lekko pekniety zderzak rowniez moglem zabrac. ASO Viamot w Krakowie.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    Cytat Napisał Falcon40 Zobacz post
    Hmm, ja likwidujac szkode z OC sprawcy, dostalem swoje stare czesci zapakowane w pudelko w bagazniku + lekko pekniety zderzak rowniez moglem zabrac. ASO Viamot w Krakowie.
    dlatego napisałem ze dotyczy AC, OC to zadośćuczynienie (nie trzeba naprawiać auta a ubezpieczyciel ma Ci wyrównać szkody), a jeżeli chodzi o AC to postępujesz tak jak w OWU a nie przepisach prawa.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166 benzyna - wersja dla ambasady Włoch w Bukareszcie :-) V6 3.2 rok 2005
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ganinex w Katowicach... chociaż mam do nich bardzo blisko to póki co traktuje ich wyłącznie w charakterze dostawcy płynu chłodniczego i jak na razie niczego więcej od nich nie potrzebowałem. Pamiętam tylko że jak miałem problem z jednym ksenonem to telefonicznie najpierw zapytałem ile by mnie kosztowała u nich ewentualna wymiana żarówki. Jak mi facet w słuchawce powiedział dwie stówy za samą robociznę to mi się odechciało dalszej rozmowy. Potem sam doszedłem do tego że winna była przetwornica. Jestem pewien, że gdybym wtedy do nich pojechał ze zleceniem wymiany żarnika, który był w porządku to podliczyliby mnie na czterocyfrową kwotę jak nic.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebol77 Zobacz post
    sama robocizna 6.5h x 120 zł
    a pracownik dostanie 15 zł za godzinę no ale na helikopter trzeba zarobić ale to już przesadzają

    Kiedyś z ciekawości tam byłem i zapytałem się o wymianę wahaczy góra, dół to mi powiedzieli że z TRW i robocizna jakoś 1100 zł..

  9. #19
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał nietyx Zobacz post
    a pracownik dostanie 15 zł za godzinę no ale na helikopter trzeba zarobić ale to już przesadzają

    Kiedyś z ciekawości tam byłem i zapytałem się o wymianę wahaczy góra, dół to mi powiedzieli że z TRW i robocizna jakoś 1100 zł..
    Wg mnie cena rewelacja
    Srednio lekko liczac :
    Dolne trw ok 350sztuka
    Gorne ok 220 sztuka
    I juz mamy 1140
    A gdzie tam jeszcze robocizna ??

    Aha - ceny troche na oko bo juz dawno nie przegladalem aktualnych cen








  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ja się przyłączę do tematu i odradzę również ASO Bielsko Biała. Oddałem 147 GTA na wymianę rozrządu. Kwota robocizny wynosiła około 450 zł więc się skusiłem. Części potrzebne do wymiany zakupiłem we własnym zakresie (uszczelki pokryw zaworów 2szt,pompa wody plus kompletny rozrząd) wszystkie części oryginalne. Samochód odstawiłem i odebrałem w terminie. Po pewnym czasie okazało się że komputer wywala błędy wypadania zapłonów na 1-2-3 cylindrze nie działa klimatyzacja i cieknie olej z pod pokryw zaworów.Postanowiłem już nawet nie reklamować tej usługi bo obawiałem się o samochód i zabrałem się sam za ten rozrząd i resztę. Pożyczyłem blokady od GrzesiekK, i do roboty. Efekt . Złamali mi rurkę od klimatyzacji w okolicach pokrywy rozrządu (mało miejsca na wyjęcie pokrywy rozrządu wiec pewnie na siłę rwali) źle założone uszczelki dekli zaworów (wypadły z rowków prowadzących i po dokręceniu po prostu je przecięło) no i na koniec oczywiście przestawiony rozrząd na 3 wałkach !!! Urwać jaja by się przydało!!! Widocznie zapomniałem zapytać przed wymianą ile kosztowała by wymiana dobrze przeprowadzona Mógłbym się sądzić i pewnie bym sprawe wygrał lecz nie mam na takie sprawy czasu i tak jak pisałem wcześniej z obawy o samochód więcej bym go tam nie oddał nawet na reklamację.
    Ostatnio edytowane przez sołtys ; 27-01-2014 o 09:26 Powód: bład
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

Podobne wątki

  1. Opony całoroczne za i przeciw.
    Utworzone przez eddi87 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 28-12-2020, 10:09
  2. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36
  3. 147 za i przeciw - pomoc w zakupie
    Utworzone przez p0lak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory