Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: G- turbo Częstochowa

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie G- turbo Częstochowa

    Ktoś wie gdzie podziali się mechanicy z waraztatu G turbo.? Teraz są jacyś nowi ze starymi się dogadywałem jakoś.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Ok widzę że nikt z czewy nic nie wie więc napisze tylko, że miałem wątpliwą przyjemność robić w tym warsztacie swoją alfę i szczerze odradzam jakiekolwiek kontakty z tymi partaczami. Biorą kasę a po ich naprawach pojawiają się następne usterki wynikające z nie fachowej naprawy. Aby nie być gołosłownym powiem tak: robili mi sprzęgło z dwumasą i po wymianie sprzęgło działało 1 dzień ok nastepnego dnia sprzęgło twarde jak stara francuska*bagietka, pojechałem z reklamacją , mechanik przy mnie podważył obudowę bezp. śrubokrętem i urwał kawał plastiku którego nawet nie raczył skleić tylko wywalił do kosza jak się okazało, stwierdził ze to pompa która także okazała się ok, ale za wyjęcie i włożenie skasowali mnie znowu, a usterka nie zniknęła, mało tego okazało się że po 2dniach sprzęgło znowu wpadło w podłogę, więc zakasałem rękawy i co się okazało odpowietrznik sprzęgła nie do kręcony w zbiorniczka sucho (dobrze że pod domem), auto złożone na co drugą śrubkę, kasa poszła w błoto bo nie chcieli oddać, a naprawy musiałem dokonać sam. Lecz to nie koniec tej historii niestety, kilka dni po wizycie w warsztacie zauważyłem że mam jakiś wyciek pod autem no to na podnośnik i kolejna "dobra wiadomość", panowie tak złożyli skrzynię że na każdej półosi spod uszczelnień mega wyciek oleju. Ręce opadają, jeśli szanujecie swoje zdrowie, pieniądze i samochód omijajcie ten warsztat wielkim kołem. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sleyer3 ; 04-03-2014 o 20:51

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AlfaRomeo 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem regenerować w tej firmie turbosprężarkę. Ma ktoś z forumowiczów jakieś doświadczenia? Zależy mi na tym, żeby usługa była połączona z wymianą a to chyba jedyny zakład w Częstochowie który również wymienia turbinki.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782








  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AlfaRomeo 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Już napisałem do QBY, dzięki za podpowiedź

    Nie mniej jednak będę wdzięczny za opinie o G-Turbo (o turbosprężarkach, sprzęgło mnie nie interesuje). Znajomy pracuje jako mechanik w serwisie zajmującym się mercedesami i mówił mi, że wszystkie turbiny robi im G-Turbo i nie mieli żadnych problemów, a robią tam biturbo i turbinki do v6 w dieslu. Ciekawi mnie opinia kogos kto na ich turbinach jezdzi.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    AlfaRomeo 1.9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    W związku z brakiem opinii na ten temat sam przyjrzałem się rynkowi regeneracji w Czewie. Po rozmowie z QBĄ w której poinformował mnie że turbo regeneruje u Sprawki szybki tel do nich - kompletna regeneracja 950 zł netto + VAT i 6 miesięcy gwarancji której nie dostanę na piśmie (wybita data na turbinie). U QBY 150-200 zł za montaż + 150 zł jeśli będę chciał by ściągali miskę. Do tego materiały, filtry, olej.

    Upieram się przy misce bo w G-Turbo np. kazali mi to zrobić obligatoryjnie i jest to zapisane w warunkach gwarancji.

    Potem telefon do G-Turbo w celu omówienia szczegółów. Kompletna regeneracji turbosprężarki 850 zł brutto lub 1350 zł brutto z montażem i materiałami. W cenie ściągnięcie miski, dolotu itp itd a do tego 24 miesiące gwarancji. Wszystko ładnie pięknie więc umawiam się na naprawę ale pytam ile to potrwa i czy mogę być obecny w trakcie. Zgodzili się więc przyjechałem dwa dni później punkt 8.

    Bezpośrednio na ręce patrzyć nie mogłem bo za drzwi poczekalni wpuszczać nie chcą ale jak się poprosi to można dostać miejsce na warsztacie z widokiem na auto Turbo dość szybko wyjęte i przekazane innemu macherowi do naprawy w tym czasie zdjęta miska, przewody, dolot itp. ok 15 jazda próbna mechaników z kompem i ok 16 z papierami w ręku wyjechałem z warsztatu.

    Turbo śmiga jak należy większych minusów nie widać, może troszkę brudno na warsztacie. Na turbince zrobiłem ok 4000 km i jest ok

    Jak coś to chętnie odpowiem na pytania

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    To Wam powiem że turbina po regeneracji w G-turbo w po ok. 10tyś już wali olejemi charczy przy schodzeniu z obr, a przy bujaniu się strasznie gwiżdże, olej był wymieniany w tym czasie. Szczerze odradzam ten warsztat.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    To Wam powiem że turbina po regeneracji w G-turbo w po ok. 10tyś już wali olejemi charczy przy schodzeniu z obr, a przy bujaniu się strasznie gwiżdże, olej był wymieniany w tym czasie. Szczerze odradzam ten warsztat.
    No to tylko patrzeć jak padnie i chyba gwarancje masz?
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Gwarancję posiadam oraz złe przeczucia że zostanę wydymany.

Podobne wątki

  1. 156 / 166 Częstochowa
    Utworzone przez Haliaetus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 15:56
  2. Gt Częstochowa
    Utworzone przez umiar w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 10:00
  3. Częstochowa
    Utworzone przez szybka w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 06:00
  4. 166 3.0 V6 Częstochowa
    Utworzone przez Warmooz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 10:31
  5. [Temat organizacyjny] Częstochowa ?
    Utworzone przez wStepny156 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 21:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory