Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Konserwacja podwozia Alfa 159 - gdzie , za ile?

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie Konserwacja podwozia Alfa 159 - gdzie , za ile?

    Chce przed zimą zakonserwować podwozie i progi w mojej Alinie bo ma fabryke jeno ,która przez te 7 lat została troszkę wypiaskowana . Byłem dziś w autoklinice w Katowicach i mi zaśpiewali 750pln - mycie ,czyszczenie nalotu (przy "uszach na lewarek/podnosnik i skorodowanych sanek ) , zabezpieczenie odrdzewiaczami i konserwacja nadkoli, podłogi , progów od środka i nałożenie wosku . Myślę ,że nie ma tragedii z ceną ale może macie też sprawdzone "na sobie" warsztaty .

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar Mimichal
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 JTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Widzę, że brak odpowiedzi a też poszukuje kogoś kto oczyści i zakonserwuje podwozie. Wiadomo, że musi być to ktoś uczciwy... Czy udało Ci się Nazar kogoś znaleźć albo poleca ktoś kogoś w okolicach Śląska/Małopolski?

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mimichal Zobacz post
    Widzę, że brak odpowiedzi a też poszukuje kogoś kto oczyści i zakonserwuje podwozie. Wiadomo, że musi być to ktoś uczciwy... Czy udało Ci się Nazar kogoś znaleźć albo poleca ktoś kogoś w okolicach Śląska/Małopolski?
    Ręki se uciąć za nikogo nie dam a jestem ustawiony na wtorek w Autoklinice w Katowicach. Czy uczciwi? Wyjdzie w praniu. Wolałbym to robić sam ale nie mam czasu . Podwozie myją na myjni dla cystern za 40pln . Sam bym powyciągał amory całe żeby wyczyscic i zakonserwować kielichy bo tego ci nie zrobią . Buda niby jest w ocynku ale ocynk to tylko warstwa ,która naruszona już nic nie daje. Jak wymieniałem sprężyny i wytargałem amory z poduchami to nalot rdzy na kielichu gdzie przychodzi poducha był . Tylko żeby tak auto dokładnie zrobic samemu to ze schnieciem po myjni bys musiał z tydzien albo dwa siedziec przy tym.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Daj znać jak będziesz juz po wszystkim. Pewnie też będę myślał nad tym zabiegiem. Ale najpierw muszę rozgryzc zagadkę znikajacego oleju

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiedzmaak Zobacz post
    Daj znać jak będziesz juz po wszystkim. Pewnie też będę myślał nad tym zabiegiem. Ale najpierw muszę rozgryzc zagadkę znikajacego oleju
    Ściągnij dolot przy turbinie dla pewności czy nie poleci olej.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Ściągnij dolot przy turbinie dla pewności czy nie poleci olej.
    Zaraz jestem umówiony z kumplem i będsirmy oglądać. Przed kupnem silnik był "uszczelniany" bo był zapocony tu i ówdzie. Zobaczymy...

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Dla mnie cały ten zabieg konserwacji wraz z myciem podwozia to totalna bzdura. Bo niby umyją ze syfu i wszystko OK, pytanie ile to trwa ? Jak robią to w jeden dzień to jak ta woda po myciu ma wyschnąć ? Bo w godzinę, dwie nie ma szans to wyschnąć i co będą nakładać tą konserwacje na mokrą/wilgotną blachę ? Jak to potem ma dobrze zabezpieczyć przed rdzą? Tym bardziej w takie dni jak teraz są, takie rzeczy się robi jak są temp. +20-25* i jest sucho. Bez sensu, szkoda kasy i ładowania niepotrzebnych kg na auto.

    Ja osobiście po uzupełniałem konserwacje tylko tam gdzie były jakieś ubytki itp. Nie ma sensu mazać całego podwozia jeśli org konserwacja jest cała.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    a kto powiedział ,że to trwa jeden dzień? Ja zawożę auto we wtorek a odbieram w sobotę. Ściągają wszystkie plastiki,nadkola, osłony itp. Konserwują profile zamknięte. Proponuje zobaczyć filmik na Youtubie. Dlatego właśnie to zlecam ,że w warunkach domowych robiłbym to z 2tygodnie. Pozatym malowanie na syf mija się z celem.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Jaki koszt?
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    Jaki koszt?
    Z profilami zamkniętymi ( na bogato ) zaśpiewali mi ok 750pln

Podobne wątki

  1. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez Pierre w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 12:50
  2. Konserwacja podwozia w AR 147 FL gdzie w okolicach Krosna ???
    Utworzone przez ziemian w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-11-2015, 12:12
  3. Konserwacja podwozia Alfa 147
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 20:30
  4. Konserwacja podwozia
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 23:10
  5. (Alfa 156 2.4JTD)Spawanie,Konserwacja Podwozia???
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory