Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Regeneracja wtryskiwaczy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    SG
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    46

    Domyślnie Regeneracja wtryskiwaczy

    Witam

    Czy ktoś jest w stanie polecić dobry serwis, który szybko i dobrze regeneruje wtryski. Najlepiej gdyby był to serwis z okolic Gliwic. Jeśli ktoś regenerował, to niech napisze ile za to dał, interesuje mnie tylko regeneracja jednego wtrysku, bo reszta w próbie przelewowej wyszła ok.

  2. #2
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proth Zobacz post
    Witam

    Czy ktoś jest w stanie polecić dobry serwis, który szybko i dobrze regeneruje wtryski. Najlepiej gdyby był to serwis z okolic Gliwic. Jeśli ktoś regenerował, to niech napisze ile za to dał, interesuje mnie tylko regeneracja jednego wtrysku, bo reszta w próbie przelewowej wyszła ok.
    U mnie też niby żadnych błędów samochód nie pokazywał, ale korekta wtrysku na jednym odbiegała od normy. W zeszłym tygodniu auto oddałem do naprawy. Wyjęli mi wszystkie wtryski i jeden został zregenerowany( nowy środek) a reszta tylko wyczyszczona. Po zabiegu oczywiście nowe podkładki, nowe przewody powrotu, dodatkowo wymiana oleju w silniku, naprawa krzyżaka na kierownicy bo miał luz na gumie i mocowanie przewodów hamulcowych bo gdzieś się telepały w komorze.
    Całość realizowana jako ekspres. Auto oddałem po pracy w środę a w czwartek na wieczór miałem do odbioru gotowe. 550zł.
    Warto było. Auto zbiera się dużo płynniej, silnik pracuje jakby bardziej gładko, spalanie na kompie pokładowym spadło, odpala i gasi się bez żadnych drgań, nierówności pracy. Jak nie dymił poprzednio tak nie robi tego w dalszym ciągu, ale spaliny mniej śmierdzą rano w garażu.
    Zabieg był wykonywany w Skoczowie, więc raczej za daleko od Ciebie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    SG
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Skoczów trochę daleko, więc odpada. Jeśli u ciebie pomogło to wnioskuję, że mi też pomoże, bo spala więcej, dymi i przy odpalaniu ma drgania. W teście przelewowym jeden leje trzykrotnie więcej niż pozostałe i dlatego uważam, że czas na taki zabieg.

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Ja przed regeneracją, zmieniłem jeszcze wtryskiwacze miejscami. Żeby wyeliminować np. nieszczelności na jednym garze.
    Trochę roboty z tym jest i lepiej żeby to robił mechanik, ale wtedy już miałem pewność, że wina leży po stronie wtryskiwacza.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    SG
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Jeszcze mam jedno pytanie w tym temacie, czy po regeneracji wtryski trzeba programować do kompa? Zauważyłem, że w MES-ie można tylko wprowadzić klasę wtryskiwacza, a przy regeneracji ona się nigdy nie zmieni, więc wnioskuję, ze mnie mechanik próbuje naciągnąć na jakąś pierdołę nikomu nie potrzebną.

  6. #6
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie. Ale pewności nie mam bo oddałem auto i odebrałem. Ale o niczym takim mi nie wspominali.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Po regeneracji czasem wtryski mają nadane nowe kody IMA i trzeba je wprowadzić do komputera, choć to nie jest regułą. Kodów się nie zmienia jeżeli wymieniana była jedynie końcówka wtryskiwacza.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 136 KM
    Postów
    4

    Domyślnie regeneracja wtryskiwaczy common rail bosch jtd 1,9 2,4

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Po regeneracji czasem wtryski mają nadane nowe kody IMA i trzeba je wprowadzić do komputera, choć to nie jest regułą. Kodów się nie zmienia jeżeli wymieniana była jedynie końcówka wtryskiwacza.
    No nie do końca tak jest, że się nie nadaje kodów IMA. Miałem regenerowane wtryskiwacze Common Rail w Bosch Diesel Service u Pawlika w Stalowej Woli i dokładnie się o to wypytałem. Sytuacja jest taka, że na stole probierczym EPS 815 po badaniu może być podtrzymany kod IMA i wtedy i tylko wtedy nie ma potrzeby nadawania nowego. Natomiast jeśli parametry za bardzo odbiegają od wzorcowych należy nadać nowe i wpisać je do ecu. Tu masz wszystko opisane http://www.wtryskiwacz.com/jak-wazne...Delphi-CR.html wszystkie opisy systemu w szczegółach warto poczytać i będziesz wiedział jak jest z kodami IMA tak naprawdę.

Podobne wątki

  1. Regeneracja wtryskiwaczy Łódź
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 23:42
  2. Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
    Utworzone przez magil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 10:35
  3. [159] Regeneracja wtryskiwaczy
    Utworzone przez volgin87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 15:29
  4. regeneracja wtryskiwaczy 2.4 JTDm
    Utworzone przez prezes99 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 16:30
  5. [146] 1.9 JTD Regeneracja wtryskiwaczy
    Utworzone przez Jajdel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory