Witam.

Planuję zakup Alfy Romeo 159 z silnikiem 2.4 JTDM 200km, byłem już oglądać jedną, lecz w mojej okolicy (+150)km nie znalazłem żadnej do której mógłbym podjechać i porównać czy dzwięk silnika jest taki sam/podobny czy w tej którą przymierzam się kupić słychać coś szczególnego. W oglądanym egzemplarzu słychać było drobne metaliczne stuki po otwarciu maski, we wnętrzu nic nie było takiego słychać, jedynie po otwarciu klapy. Nie wiem więc co to mogło być i czy może te silniki brzmią w ten sposób.

Przechodząc więc do sedna, pomyślałem, że mogę napisać tutaj na forum i zapytać czy ktoś kto posiada alfę z tym silnikiem nie miałby chwili czasu żebym gdzieś podjechał lub byśmy się gdzieś spotkali i chciałbym jedynie porównać to z tym co słyszałem wcześniej i ewentualnie popytać na co zwracać największą uwagę poza tym co już wiem, co mogło tak tam brzmieć (jeśli to nie charakterystyczne dla tego silnika) itp.

Interesuje mnie okolica Racibórz, Rybnik +-100km. Jeśli ktoś ma chwilę i mógłby pomóc nie wpakować się na minę to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam