Strona 1 z 119 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1181

Temat: lokalny Hyde Park

  1. #1
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie lokalny Hyde Park

    bimski twierdzisz ze włoskie 2,5 V6 w 156 jest mnie rasowe niz 2,5 rzędówka e39 ? Tos sie chlopie teraz popisał.... Celowo takie porównanie bo macie podobne moce...
    Twoj post odebrałem jako osobistą obraze. Jak wiesz sam mam 156 dawno przestała to być seria w przeciwieństwie do twojego dresowoza... I ty mi mowisz ze niepotrzebnie sie spuszczam nad tym autem i twierdze ze jest rasowe. Zamiast tak pitolić albo siedziec na spocie cyklicznym i nic nie mówić moze porozmawiasz ze mna o zawieszeniach panie alfaholiku pełną gębą. A moze doradzisz mi jaki cooler zamontowac do alfy. A moze powiesz mi co zrobić zeby jeszcze zwiekszyć moc. ALbo jakie heble zamontowac zeby było dobrze. To jest "przyjacielu" dla mnie moja miłośc do marki...
    Twoimi wypowiedziami niszczysz starania i prace innych głosząc ze i tak z 156 nigdy nie bedzie e39...
    Oszukujesz sam siebie... włoskie v dające mniej przyjemności z jazdy niz bawarskia limuzyna - pomyś zanim cos napiszesz. Po twojej wypowiedzi twierdze ze nie mamy o czym gadac - myślałem ze masz inne podejscie. W tym momencie moim celem bedzie cie zniszczyc na drodze i pokazac ile warte jest to twoje wielce rasowe BMW... Próba z kreski do 80 km/h premiuje twoja benzyne. Scignijmy sie do wiekszej prędkosći a potem z rolki jestem ciekaw bardzo wyniku....

    ---------- Post dodany o godzinie 11:41 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:36 ----------

    jakby ktos przez chwile pomyślał ze moj post to off top - rzuciłem wyzwanie bimskiemu co sie scisle wiąże z czwartkowymi spotkaniami pod realem.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Haha, ludzie. Ogarnijcie się! Napisałem o swoich osobistych, mocno subiektywnych odczuciach i o tym, dlaczego nie mam 156 czy 166, tylko bmw. Chyba wolno miec mi swoje zdanie, skoro to forum otwarte?

    Aha - o zawiasie w 156 czy podobnych nie będę się wypowiadał, gdyż wiele znających mnie osób wie dobrze o tym, że alfa DLA MNIE (!!!!!!!!!!!!) skończyła się w 1992. Tak samo nie jestem zainteresowany dłubaniem diesla, sorry LIGAR. Proponuję w takim razie ALT w październiku na torze Poznań. Jest jeszcze cała masa miejsc wolnych, będziesz miał czas, aby zdłubac swoje r5, czy coś.
    Ostatnio edytowane przez bimsky ; 26-04-2010 o 10:59
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    alfa sie skończyła 1992 roku wiec jezdze BMW - prawdziwe podejscie alfaholika...
    Nie chcesz o zawieszeniu w 156 to pogadajmy w ogole o dlubaniu zawiasu albo o modzeniu silników. Problem w tym ze jak pisałem na forum o roznicach w pomiedzy konkretnymi kit-ami nie widziałem ciebie w tym temacie. Generalnie nie widuje ciebie w tematach technicznych... Chetnie sie czegoś od ciebie dowiem odnośnie starszych modeli AR. Chetnie poslucham jak jest zbudowany silnik w twoim 33 i co chcesz w nim zmienic i polepszyć. Problem w tym ze ty niewiele mówiesz poza wytykaniem ile jest gorsza AR po '92 od innych fur.
    Stawiasz mi warunki abym przyjechał do poznania.... Stary wez pod uwage ze to troche dla mnie daleko abym jechał 1000 km po to by sie z tobą sprawdzić. Znajdz cos blizej...

    ---------- Post dodany o godzinie 12:19 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:14 ----------

    poza tym tor jak zapewne się orientujesz premiuje umiejętnosc kierowcy. Chcesz sprawdzic umiejętności zapraszam na karty - jest cała masa miejsc wolnych. Po zakrętach tez chetnie polatam ale gdzie będą równe szanse - czytaj ty tez nie znasz toru.
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 26-04-2010 o 11:21
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    alfa sie skończyła 1992 roku wiec jezdze BMW - prawdziwe podejscie alfaholika...
    Nie chcesz o zawieszeniu w 156 to pogadajmy w ogole o dlubaniu zawiasu albo o modzeniu silników. Problem w tym ze jak pisałem na forum o roznicach w pomiedzy konkretnymi kit-ami nie widziałem ciebie w tym temacie. Generalnie nie widuje ciebie w tematach technicznych...
    Bo raczej należę do grupy ludzi, którzy wolą robic niż mówic (o tym, co zamierzają zrobic).

    Cytat Napisał LIGAR
    Chetnie sie czegoś od ciebie dowiem odnośnie starszych modeli AR. Chetnie poslucham jak jest zbudowany silnik w twoim 33 i co chcesz w nim zmienic i polepszyć.
    Jakie 33? O starszych modelach można poczytac w internecie, jest to zbyt obszerny materiał, aby pisac o tym na forum. Polecam www.cuoresportivo.pl zakładki modele oraz silniki (75 i rzędowa czterocylindrówka projektu pana Orazio Satta Puliga). W wielkim skrócie - nikt już takich silników nie robi - mokre tuleje, pusty, aluminiowy blok silnika, cały silnik aluminiowy i NAPĘD NA TYŁ.
    Cytat Napisał LIGAR
    Problem w tym ze ty niewiele mówiesz poza wytykaniem ile jest gorsza AR po '92 od innych fur.
    Znasz pojęcie subiektywizmu i osobistej opinii? To moje zdanie, a alfa po 1992 to nie moja bajka. Tak samo jak bmw to nie Twoja bajka.
    Cytat Napisał LIGAR
    Stawiasz mi warunki abym przyjechał do poznania.... Stary wez pod uwage ze to troche dla mnie daleko abym jechał 1000 km po to by sie z tobą sprawdzić. Znajdz cos blizej...
    Ciężko znaleźc coś bliżej, bo Poznań to jedyny fachowy tor samochodowy w kraju.
    Cytat Napisał LIGAR
    poza tym tor jak zapewne się orientujesz premiuje umiejętnosc kierowcy. Chcesz sprawdzic umiejętności zapraszam na karty - jest cała masa miejsc wolnych. Po zakrętach tez chetnie polatam ale gdzie będą równe szanse - czytaj ty tez nie znasz toru.
    Gdybym miał na to czas i niepotrzebne mi do niczego w tym momencie pieniądze...
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie

    hahah nie wiem skąd ten gość z tym bmw się wziął...
    w każdym razie na bora są 3 pasy
    ps. dla mnie bmw też się skończyły wraz z rekinem

  6. #6
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Mam byc konformistą i gonic za trendami? Jeździłbym wtedy pewnie 156 lub 166 i zachwalał na każdym kroku, jak rasowe auto to jest.
    ej gościu gościu... żal.pl
    jeszcze gdyby to Twoje bmw było rasowe to bym zrozumiał... a tak naprawdę to zwykły dupowóz jakich wiele... i nie jest to tylko moja opinia ale również moich dobrych znajomych co mają takie same modele bmw a wszyscy się ślinią na AR 166 2,5 albo 3,0

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Bo raczej należę do grupy ludzi, którzy wolą robic niż mówic (o tym, co zamierzają zrobic).
    szkoda tylko że większość jest cwaniakiem za monitorem... przyjdzie co do czego to w realu nie ma nic do powiedzenia... no ale skoro wszystko można zobaczyć na youtube to chyba sprawa jest prosta...

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Bo raczej należę do grupy ludzi, którzy wolą robic niż mówic (o tym, co zamierzają zrobic).
    a pomyślałeś że jak byś powiedział o tym co i jak zamierzasz zrobić przyczynilo by się to do większej wiedzy innych?? Oczywiście nie pomyślałeś bo... dla Ciebie Alfa skończyła się po 92 roku i każdy kto ma młodszą to idiota co sobie kupił Alfę zamiast BMW lub innej "rasowej" niemieckiej dorożki... i co lepsze oszukuje się że to prawdziwa Alfa...

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczo Zobacz post
    hahah nie wiem skąd ten gość z tym bmw się wziął...
    w każdym razie na bora są 3 pasy
    ps. dla mnie bmw też się skończyły wraz z rekinem
    Proponuję środę wieczór, bo 1) w czwartek mnie nie ma w Krakowie; 2) w czwartki jest za dużo ludzi i przy okazji policja. Chcesz miec świadków i widownię?
    Cytat Napisał mrutyna Zobacz post
    ej gościu gościu... żal.pl
    jeszcze gdyby to Twoje bmw było rasowe to bym zrozumiał... a tak naprawdę to zwykły dupowóz jakich wiele... i nie jest to tylko moja opinia ale również moich dobrych znajomych co mają takie same modele bmw a wszyscy się ślinią na AR 166 2,5 albo 3,0
    Gościu, czytaj ze zrozumieniem, nie wybiórczo. Nie jest mniej rasowe od waszych samochodów.
    Cytat Napisał mrutyna
    szkoda tylko że większość jest cwaniakiem za monitorem... przyjdzie co do czego to w realu nie ma nic do powiedzenia... no ale skoro wszystko można zobaczyć na youtube to chyba sprawa jest prosta...
    Prawda jest taka, że zbyt mało o mnie wiesz i zbyt krótko masz jakiśtam kontakt, by to oceniac.
    Cytat Napisał mrutyna
    a pomyślałeś że jak byś powiedział o tym co i jak zamierzasz zrobić przyczynilo by się to do większej wiedzy innych??
    Gdy mnie coś interesuje, sam się dowiaduje tyle, ile potrzebuję.
    Cytat Napisał mrutyna
    Oczywiście nie pomyślałeś bo... dla Ciebie Alfa skończyła się po 92 roku i każdy kto ma młodszą to idiota co sobie kupił Alfę zamiast BMW lub innej "rasowej" niemieckiej dorożki... i co lepsze oszukuje się że to prawdziwa Alfa...
    Tak, tak...

    Pokażcie mi, gdzie Was przekonuję do swojego zdania...

    Ode mnie to tyle, dopóki nie zaczniecie czytac ze zrozumieniem i miec do siebie dystans - nie mamy o czym ze sobą rozmawiac. Przykro mi to pisac, bo zachowujecie się tak, jakby jedynym słusznym podejściem było wychwalanie pod niebiosa najnowszych alf. A przecież historia i osiągnięcia alfy są tak bogate...
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #8
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Ciężko znaleźc coś bliżej, bo Poznań to jedyny fachowy tor samochodowy w kraju.
    O miedzianej górze to kolega słyszał ? Wiele aut sie tam sprawdza i jakoś nie narzekaja bardzo. Od razu uprzedam nie jeździłem - nie wiem, wiem tylko że organizuja tam spotkania Może tor jest i gorszy od poznańskiego ale tym typem myślenia jedzmy na nurburgring bo jest lepszy od poznania...
    Cytat Napisał bimski Zobacz post
    Gdybym miał na to czas i niepotrzebne mi do niczego w tym momencie pieniądze...
    Mimo że mam robote w choooy czasochłonna dodatkowo rodzine itp. jakoś czas potrafie znaleźć wiec nie tlumacz sie w ten sposób. Pieniądze - a kto ma niepotrzebne ? Ale jak to jest problem ( rozumie to bardziej myśle niż kto inny ) to płace za nasz przejazd - taniej mi to wyjdzie niż jazda do Poznania... Myślę jednak że i tak na to nie przystaniesz, po prostu to tak jak z wariatorem w T.S. - ten typ tak ma.
    Kończac temat ustawki to skoro ja nie dam rady ogarnąć poznania a ty kartów to widze ze sie jednak nie sprawdzimy - może troche za wysoko stawiasz poprzeczkę bo zawsze zostaje ulica/autobahn/lotnisko... Mimo wszystko czekam na jakies bardziej racjonalne propozycje...

    Edit:
    Środa nie na problemu może być chyba ze to propozycja dla kaczo.... ?
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 26-04-2010 o 14:43
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  9. #9
    Miss Alfaholicy 2011 Znawca Avatar aniucha05
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice, Poland
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V & 159 2.2 JTS
    Postów
    1,688

    Domyślnie

    Bimski ja coprawda nie jestem zwolennikiem takiej formy wymiany poglądów ale gramy w Twoją grę (sam z resztą zarzucasz mi brak szczerości w 4 oczy więc po prostu potwierdzam Twoją tezę)
    Twoje twierdzenie że jesteśmy konformistami bo jeździmy 156, 166 i wszystkimi innymi po '92 to chyba lekka przesada prawda? nie wiem dlaczego masz takie poglądy ale naprawdę pomyśl zanim coś napiszesz bo chyba mało kto ma alfę przed '92... niestety, mnie to osobiście nie ruszyło bo dla mnie liczy się opinia tych, którzy są jakimiś autorytetami ale cała masa alfaholików może czuć się urażona...
    kiedyś już mi zarzuciłeś że alfę kupiłam z przypadku, niestety nie masz racji tak samo jak w kwestii tego że nie jestem obiektywna...
    jako że nie posiadam V-ki tylko "marnego" TS'a to może Kaczo Ci pokaże na co stać to autko, wtedy będziemy mogli pogadać... o ile oczywiście wpadniesz na spota RODZINNEGO...
    moje zdanie na temat BMW znasz więc nie będę rozwijać tematu...
    na sam koniec dodam tylko że przepraszam za OT, ale skoro ja wypisuje brednie na swojej "stronie" to na forum także sobie pozwalam
    I'd rather push my ALFA than drive a BMW... (or AUDI)

  10. #10
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniucha05 Zobacz post
    jako że nie posiadam V-ki tylko "marnego" TS'a to może Kaczo Ci pokaże na co stać to autko, wtedy będziemy mogli pogadać...
    W kategorii do 1600 owszem. Pod warunkiem, że przepływki i całe te elektroniczne ustrojstwo Boscha już nie zredukowało skutecznie mocy.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory