Strona 46 z 152 PierwszyPierwszy ... 36373839404142434445464748495051525354555696146 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 1513

Temat: Prośby o oględziny aut z regionu

  1. #451
    kasylwia
    Gość

    Red face

    Oglądałam, nawet zostałam przewieziona
    Fajna ale...
    odchodzi farba z klimatyzacji na tyle,
    ok 170k na liczniku,
    z grilla na przodzie schodzi srebrny lakier, bąble i te sprawy,
    kilka rysek,
    dywanik przetarty tam gdzie pięty się opierają.
    Jazda ok, silnik chodził równo,
    nowe opony,
    ostatnia pieczątka z serwisu 2010 o ile pamiętam marzec
    Dają dożywotnią gwarancję prawną, można sprawdzić w ASO, nie ma zgody na inny warsztat.
    Brak możliwości negocjacji ceny, chyba, że zgodzisz się na inną kwotę na fakturze to ci spuszczą parę stówek ale nie za dużo. Ta Alfa rzekomo jest już sprzedana a przynajmniej była już sprzedana w ubiegłym tygodniu, a widzę, że nadal stoi.

    A ja nadal czekam na tę z MM. Ja to jak dziewica normalnie - chciałabym a boję się. Potem ktoś ją kupi a ja się obrażę na pół świata, że trza było brać jak stała.

  2. #452
    stroniak2
    Gość

    Domyślnie

    zna ktos moze ta alfe?? może ktoś był by w stanie obejżeć ją?? http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-now...C19855216.html

    I chodzi mie jeszcze o ta 2 http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-16v...C19934162.html
    Jeżeli ktoś cos wie o którejś będę bardzo wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez stroniak2 ; 02-08-2011 o 21:50

  3. #453
    Użytkownik Świeżak Avatar Nicola Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    ’17 Giulia 2.0, ’86 Spider Veloce, ’96 GTV 2.0 TB
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasylwia Zobacz post
    Oglądałam, nawet zostałam przewieziona
    Fajna ale...
    odchodzi farba z klimatyzacji na tyle,
    ok 170k na liczniku,
    z grilla na przodzie schodzi srebrny lakier, bąble i te sprawy,
    kilka rysek,
    dywanik przetarty tam gdzie pięty się opierają.
    Jazda ok, silnik chodził równo,
    nowe opony,
    ostatnia pieczątka z serwisu 2010 o ile pamiętam marzec
    Dają dożywotnią gwarancję prawną, można sprawdzić w ASO, nie ma zgody na inny warsztat.
    Brak możliwości negocjacji ceny, chyba, że zgodzisz się na inną kwotę na fakturze to ci spuszczą parę stówek ale nie za dużo. Ta Alfa rzekomo jest już sprzedana a przynajmniej była już sprzedana w ubiegłym tygodniu, a widzę, że nadal stoi.

    A ja nadal czekam na tę z MM. Ja to jak dziewica normalnie - chciałabym a boję się. Potem ktoś ją kupi a ja się obrażę na pół świata, że trza było brać jak stała.
    Oglądałem dzisiaj tę w MM. Przebieg 159 tys km, pierwszy właściciel, prywatny. Sprowadzony z Holandii. Kilka mniejszych i większych wgnieceń na drzwiach kierowcy oraz przednim i tylnym zderzaku. Uzupełnione lakierem, ale wciąż widoczne odpryski lakieru na masce i przednim zderzaku (prawdopodobnie po kamykach). Skóra na fotelach, kanapie, boczkach i kierownicy w bardzo dobrym stanie, jedynie na dźwigni zmiany biegów lekko schodzi. Nie bardzo wiem co to za wersja, bo niby ma tempomat, climatronic, parktronic, skóra i halogeny, ale alufelg (którymi komis chwali się w ogłoszeniu) już niet, więc chyba jakieś wybrakowane Progression. Brak autoalarmu. Silnik chyba myty, bo czysty jak w nówce. Gość pracujący w komisie nie wzbudził mojego zaufania, na pytania odpowiadał zdawkowo i praktycznie nic o tym samochodzie nie wiedział. Jego koleżanka z pracy - znacznie bardziej kontaktowa - na pytanie czy mogę sprawdzić auto w ASO odpowiedziała twierdząco. Jutro mam jeszcze dwa samochody do obejrzenia, ale całkiem możliwe, że wrócę nim do domu

  4. #454
    kasylwia
    Gość

    Domyślnie

    I jak Nicola Romeo ?
    159 kupiona?

  5. #455
    Użytkownik Świeżak Avatar Nicola Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    ’17 Giulia 2.0, ’86 Spider Veloce, ’96 GTV 2.0 TB
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasylwia Zobacz post
    I jak Nicola Romeo ?
    159 kupiona?
    Na szczęście nie!!!

    Podjechałem dzisiaj w ciągu dnia, w pełnym słońcu, po obejrzeniu wcześniej kilku innych Sto Pięćdziesiątek Dziewiątek w kilku innych komisach na Śląsku.

    Jeden z pracowników przy bramie wjazdowej do salonu MM uzupełniał właśnie odpryski od kamyków i kolorował logo nowego nabytku salonu - Seata Altea XL..... lakierem do paznokci!! Od razu przypomniały mi się zakamuflowane odpryski na klapie oglądanej wczoraj 159. Korzystając z ładnej pogody przyjrzałem się jeszcze raz tej Alfie i niemal od razu rzuciły mi się w oczy bardzo liczne przetarcia i rysy uzupełnione w/w "lakierem" oraz, co najważniejsze, inny odcień czerni tylnego zderzaka. Zapytałem pracownika dlaczego jest napisane, że bezwypadkowy w 100%, jak jest wymieniony zderzak, a on mi na to - cytuję z pamięci - "I co z tego, jakie to ma znaczenie?". Zatkało mnie totalnie...

    Podszedłem jeszcze raz do gościa i zapytałem jaka to wersja samochodu, a facet mi na to bezczelnie: "Jaka to różnica?"!!!

    No cóż, dla mnie to jest różnica. Pierwszy raz w życiu spotkałem się z takim chamstwem.

    Obejrzałem jeszcze tylko książkę serwisową, w której nie ma nic (brak jakichkolwiek szczegółów i faktur) oprócz dwóch wpisów, przy 90 tys i 150 tys km. Dziwne, że Holender, rzekomy pierwszy właściciel tego fabrycznego samochodu, nie dotarł na obowiązkowe przeglądy 30 tys km, 60 tys km oraz 120 tys km. Jeszcze dziwniejsze, że pieczątka przy obu wpisach jest podbita z użyciem tego samego tuszu, a wpisy tym samym charakteem pisma, tym samym kolorem długopisu...

  6. #456
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kolaś
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    OPOLE
    Auto
    Subaru Forester 2.5 230 KM
    Postów
    494

    Domyślnie

    A może tą ktoś zna wie coś w jej temacie?

    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-gt...746658958.html

  7. #457
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    GT z Częstochowy będę oglądał w sobotę! Jadę z całą skrzynką zabawek do pomiarów więc zdam szczegółową relację... No chyba, że ją od razu kupię . Zauważyłem, że nie ma sygnatury Bertone więc coś było kombinowane. Cóż... miernik pokaże...
    Ostatnio edytowane przez Mateusz_Poznań ; 05-08-2011 o 10:52

  8. #458
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kolaś
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    OPOLE
    Auto
    Subaru Forester 2.5 230 KM
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_Poznań Zobacz post
    GT z Częstochowy będę oglądał w sobotę! Jadę z całą skrzynką zabawek do pomiarów więc zdam szczegółową relację... No chyba, że ją od razu kupię . Zauważyłem, że nie ma sygnatury Bertone więc coś było kombinowane. Cóż... miernik pokaże...
    to ogladaj ogladaj i daj znać co i jak z ta GT a jak kupisz to przez Opole jedz obejrze i ja

    ---------- Post added at 17:39 ---------- Previous post was at 07:41 ----------

    Mateusz i jak i co?byłeś

  9. #459
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Hej!

    Byłem byłem! Auto generalnie nie warte swojej ceny. Wyobraźcie sobie sytuację, że wchodzę pod auto i facet mówi mi, że nie ukrywa, że było całe malowane....?? Pytałem czy jest bezwypadkowe! Właściciel twierdzi, że czarny lakier po 7 latach wymaga odświeżenia i dlatego był malowany.... Powiedziałem, że coś mi podpada ponieważ auto którym przyjechałem to VW Passat z 1997 roku który nigdy nie był malowany ani stuknięty z żaden strony. Lakier w 100% oryginalny, woskowany i zadbany. Wierzcie lub nie ale wygląda jak lustro! Owszem do 2010 był garażowany ale nie zmienia to faktu, że 14 letnie auto ma lakier w stanie perfekcyjnym a co dopiero siedmiolatek??? Ale wszystko opisze potem:


    Mechanika: Auto moim amatorskim zdaniem ok. Silnik pracuje względnie równo, po odpaleniu wyczułem minimalne wibracje na kierownicy. Dźwięk dla mnie lekko podpadający ale to musiał by oglądnąć mechanik. Nie był myty, z góry wszystko wygląda ok chociaż pod osłonę nie zaglądałem... Pod spodem widać, że dół silnika lekko się poci. Nie jest to wyciek, nazwał bym to bardziej lekkim przybrudzeniem olejem. Przy lewym kole wisi urwany przewód ze złączką. Według właściciela jest to przewód od klocków hamulcowych. Nie wnikałem głębiej w temat. Widać również wyciek zielonego płynu (kolor bardziej limonkowy) Według właściciela jest to środek do sprawdzania szczelności klimatyzacji <--- również nie wnikałem głębiej w temat ponieważ nie wiem jak wygląda taki płyn. Reszta można powiedzieć ok. Zawieszenie według właściciela po remoncie chociaż wydawało mi się, że ranty opon były dość mocno zjechane. Co do opon to prawa tylna posiada pękniętą wierzchnią warstwę. Felgi 18 cali to w moim odczuciu lekka przesada ponieważ opona jest cieniutka a co za tym idzie jeżdżąc po naszych drogach może być kiepsko (prostowanie, pęknięcia, otarcia) <--- kwestia gustu nie bierzcie tego pod uwagę.

    Blacharka: Auto malowane drugi raz! CAŁE!!! Od dachu po progi od maski po bagażnik! Z przodu nie wykonywano żadnych napraw blacharskich. Lewy bok walony! Potem właściciel się przyznał, że był lekko przerysowany. Fakt. Mniej więcej od połowy w dół gruba warstwa szpachli. Miernik pokazywał ok 1500 ľm! (grubość oryginalnego lakieru to od 80-180ľm, druga warstwa 180-360ľm, szpachla i lakier to 360ľm i w górę). Badanie przeprowadzałem w części pod oknem pasażera po lewej stronie ( nie wiem jak ją inaczej nazwać) w każdym razie jest nie demontowalna. Drzwi zamykają się ok ale właściciel przyznał, że są inne. Próg również szpachla i nowy lakier. Prawy bok też walony w tym samym miejscu. Ale trochę mniej. Drzwi mogą być oryginalne choć nie mam pewności. Tył ok. Klapa cała, oczywiście malowana, bagażnik ok, z wyciętą wygłuszką pod kołem zapasowym. W tym miejscu stało dość dużo wody więc wnioskuję, że zaczęło gnić więc została wycięta <- nie wiem kiedy. Ogólnie bajka z tym, że był malowany bo trzeba go odświeżyć to ściema! Auto było malowane aby nie było widać różnicy koloru! Dach malowany a w jednym miejscu dużo szpachli. Nie wiem dlaczego... przy drzwiach od kierowcy. Może coś spadło albo ktoś chciał się zemścić na właścicielu. Przy okazji zwróciłem również uwagę na krawędzie. Widać ewidentnie gdzie była taśma lakiernicza a co śmieszniejsze komuś nie chciało się nawet zdemontować lamp! Mam wątpliwości co do tego czy auto było malowane tylko raz. Lakier drzwi wewnątrz (np od strony zamka) ma grubość ok 70-80ľm a zewnątrz waha się od 350 do 400 ľm! Szyby oryginalne AR z 2004 r oprócz przedniej. Numer naklejki z szyby różni się od tego w dokumentach ale to chyba po moim wyjeździe zostało zmienione ponieważ dziwnym trafem znalazła się naklejka pasująca do dokumentów. Chcę zaznaczyć, że grubość powłoki lakierniczej sprawdzałem miernikiem CHY 113 który przed przystąpieniem do oględzin wykalibrowałem na płytce kalibracyjnej.

    Dokumenty: Numer VIN się zgadza aczkolwiek są pewne nieścisłości z datami ale tego już nie sprawdzałem ponieważ i tak wiedziałem, że go nie biorę.

    Wnętrze: Kierownica w dobrym stanie, fotel lekko przetarty od wsiadania. Podsufitka z lekkimi zaciekami. Nakładki na pedały jak nowe. Gałka wiadomo aluminiowa więc nic nam nie powie. Przyciski na kierownicy lekko wytarte. Moim zdaniem auto może faktycznie mieć 102 tys przebiegu. Według komputera średnie zużycie paliwa to 13,6l/100km co może wskazywać na szaleńczą jazdę, aczkolwiek niekoniecznie ponieważ nie mam doświadczenia z tego typu modelami i nie wiem jak wygląda ze spalaniem. Słyszałem, że norma to 10-11-12 litrów w mieście więc prawie 14 trochę mi podpadło. Nagłośnienie ok. Zaglądnąłem pod podsufitkę (czy jak to nazwać) przy głowie kierowcy i zobaczyłem poduszkę co świadczy o tym, że po wypadku poduszki zostały wymienione jak Bóg przykazał albo uderzenie było na tyle małe, że nie wystrzeliły.

    Jazda próbna: nie odbyła się ponieważ powiedziałem, że więcej jak 24 tys za to auto nie dam. Właściciel nie wyraził zgody więc kulturalnie podziękowałem za poświęcony czas i udałem się z powrotem do Poznania zwiedzając piękną Częstochowę.

    Podsumowując: Zdaje sobie sprawę, że trudno będzie mi znaleźć auto bezwypadkowe z kompletem dokumentów w dobrym stanie technicznym. Biorąc pod uwagę za i przeciw przedstawione w mojej relacji doszedłem do wniosku, że auto w moich oczach nie jest warte 28 700zł i go nie kupiłem. Jeśli lakier aktualnie posiada dużo rysek po dwóch latach to albo jest kiepskiej jakości, albo ktoś je mył na sucho albo nikt o nie nie dba. Moim zdaniem jedna albo dwie zimy i zaczną wychodzić małe problemy. W miejscu szpachlowania na dachu widać mikro pęknięcia. Widać je tylko i wyłącznie patrząc pod światło słoneczne! Gdybym chciał auto mocno kombinowane kupił bym rozbitka za 16-18 tyś, wpompował 5tyś i miał "bezwypadkową" Alfę.

    Nie chciałem aby moja recenzja przekreślała dany egzemplarz aczkolwiek sumiennie i z ręką na sercu wypisałem wszystko co zauważyłem. Jeśli komuś nie przeszkadzają negatywne strony tego egzemplarza zachęcam do oględzin i zakupu auta ponieważ patrząc amatorskim okiem prezentuje się naprawdę świetnie.

  10. #460
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kolaś
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    OPOLE
    Auto
    Subaru Forester 2.5 230 KM
    Postów
    494

    Domyślnie

    Takie relacje powinny byc jak najbardziej zetelne dzieki serdecznie wiec szukamy dalej

    ---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:33 ----------

    Mateusz w Gorzowie masz jedna GT stuknieta byla lewa strona aczkolwiek wymieniane bylo wszystko w Niemczech.Plyny filtry itp rozrzad wymienione.

Podobne wątki

  1. Prośba o oględziny aut z regionu
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 984
    Ostatni post / autor: 22-11-2023, 20:08
  2. Prośba o oględziny z naszego regionu
    Utworzone przez woj222 w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 168
    Ostatni post / autor: 08-11-2023, 09:34
  3. Prośby o oględziny aut z regionu.
    Utworzone przez Igorrodz w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 16-04-2023, 11:13
  4. Prośby o OGLĘDZINY aut z naszego regionu - TU WPISYWAĆ! -
    Utworzone przez bobryt w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 09-05-2018, 12:53
  5. Prośby o oględziny samochodów z regionu
    Utworzone przez fr33 w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2017, 17:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory