Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 1.9 jtd problem z moca i sprzeglem dwumasą ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie 1.9 jtd problem z moca i sprzeglem dwumasą ?

    Witam ! mam maly problem z moja 1.9 jtd sprawa wyglada tak :
    Na wolnych obrotach ( na luzie ) silnik pracuje ok nie faluja obroty ani nic ale odczuwalne sa duze wibracje na kierownicy i ogolnie ( poduszki wszystkie nowe ! ) dodatkowo przy ruszaniu strasznie szarpie ze czasem trudno ruszyc... ( dolot szczelny , wysprzeglik nowy ) czy to moze byc dwumas ? Tylko co ciekawe jesli chodzi o wibracje na wolnych sa caly czas ale szarpanie wystepuje okresowo 2 tyg ok 2 tyg. lipa... jesli chodzi o samo sprzeglo pracuje normalnie nie liczac szarpania , nie slizga sie.

    druga sprawa alfa generalnie zachowuje sie jak by ubylo jej kucy.. przy okolo 3 tys. obrotow na chwile traci " ciąg " potem jest lepiej ale nie moze sie rozpedzic wiecej niz 140km/h czy powodem moze byc przeplywka ( nie ma nic na kompie ) ale byla prudna i ja przeczyscilem co nieco polepszylo sprawe bo taki sam objaw byl przy okolo 2.5 tys. obrotow.

    czekam na fachowe opinie

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    w temacie sprzęgła generalnie nie pomogę,jednak jeśli chodzi o szarpanie to winna prawdopodobnie jest tarcza,jakieś dwa tygodnie temu wymieniłem sprzęgło w punto żony bo też strasznie szarpał przy ruszaniu i okazało się,że ścierały się już nity,teraz jest ok.
    Jeśli chodzi o drugie pytanie to jak chcesz sprawdzić przepływkę to wypnij od niej kostkę i zrób rundkę,jeśli będzie zauważalnie lepiej tzn,że prawdopodobnie jest do wymiany.
    Do dzisiaj borykałem się też ze spadkami mocy,raz auto jechało,raz nie.Wywaliło błąd P1102 jak pamiętam co by wskazywało na przepływkę,odłączyłem kostkę i poprawa była momentalna.Kupiłem nową oryginalną BOSCH,zamontowałem i....du..a,dalej mulił.Więc dalej po dolocie dobrałem się do EGR i okazało się,że cewka się blokuje i dlatego czasami muli,i to do tego stopnia,że nie szło ruszyć,znajomy elektromechanik ją rozebrał,wyczyścił,na stałe zmontował(urzędowo jest nie rozbieralna)i jest git.Sprawdź co i jak,jeśli padnie na przepływkę to mogę Ci korzystnie odsprzedać swoją bo kupiłem zbytecznie(16.08.2013 nówka oczywiście z gwarancją i paragonem),jeśli oczywiście będzie zgodny numer.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jankes1979 ; 24-08-2013 o 23:11

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar SZOCIK5
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    LEGNICA
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD 110KM 2000r,159 1.9 jtdm 2007
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja mialem ten sam problem ze sprzeglem wina byla po stronie dociskui lozyska wiec bez rozbiorki sie nie obejdzie przeplywke tez wymienialem ale mi kopcil i byl slaby komp zadnych bledow nie wyswietlal zrobilem tak jak przedmowca odpielem i widzialem roznice na lepsze po wymianie inne auto

Podobne wątki

  1. [164] Problem ze sprzeglem ;/
    Utworzone przez Devil4833 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 20:10
  2. Problem ze sprzeglem...??
    Utworzone przez gotlibus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 22:23
  3. [145] Problem z moca i spalaniem.
    Utworzone przez pastol w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 15:36
  4. problem z moca
    Utworzone przez oczykobry156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2009, 22:16
  5. problem ze sprzeglem
    Utworzone przez BRONKO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory