Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lanney
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 156

Domyślnie Alfa Romeo 166 3.0 V6 sportronic sprzedam w dobre ręce

Sprzedam 166 3.0 V6 CF2 z 1999 r. kolor nero vulcano w automacie, z fajnym wyposażeniem (żółte amorki Koni Sport z regulacją, wydech końcowy Remus do V6, bogate wyposażenie standardowe m.in. system DSP, oryginalne ksenony, skóry, drewniana kierownica. Auto posiada instalację gazową na sterowniku STAG300 i nową butlę z tego roku z homologacją na kolejne 10 lat.

Samochód w moim posiadaniu blisko dwa lata. Stan ogólny dobry, zawieszenie sprawne w szczególności koni, silnik pracuje dobrze, nie przerywa, wkręca się jak trzeba, stan blacharski - elementy konstrukcyjne i podłoga w porządku. Gdzieniegdzie lekki nalot rudej, ale nie ma mowy o zgniliźnie. Dobry moment do wykonania konserwacji.

Auto kupiłem z uszkodzonym automatem - awaria okazała się poważna i skończyło się na wymianie skrzyni na inną używaną. Ponadto wymieniona harmonijka dolotu, zbiorniczek płynu chłodniczego, cały mechanizm z lewarkiem od skrzyni biegów (stary lewarek był mechanicznie uszkodzony), uszczelnienie kolektora wydechowego na tylniej głowicy, uszczelnienie wydechu i wymiana uszkodzonych gum/wieszaków, wymiana przewodu hamulcowego lewy tył, wymiana pompy wspomagania i przewodów, wymiana przegubu wewnętrznego i osłony z lewej strony, dodatkowo mniejsze rzeczy jak wymiana panelu sterowania szyb od kierowcy czy drobnica typu plasticzki, koreczki, krateczki na scudetto kończąc. Początkiem maja zmieniony olej na Valvoline 10w40 wraz z filtrem powietrza i oleju.

Główny mankament: skrzynia czasami potrafi wejść w tryb awaryjny na 3 biegu, ale wyłączenie auta na sekundę pomaga. Ogólnie pracuje dobrze. Naprawiany był korpus przy wejściu jednego przewodu od chłodnicy oleju z uwagi na uszkodzony gwint i pęknięcie jakie w skutek tego powstało. Jak kogoś to razi to i tak dorzucam całą drugą skrzynię ze sprawnym korpusem i dodatkowe sprzęgło.

W zawieszeniu lewy górny wahacz kwalifikuje się do wymiany (wyszło na przeglądzie), klimatyzacja do ogarnięcia (nie nabijałem i nie wiem czy ogólnie działa, bo tak mało jeździłem, że nie było to dla mnie najpilniejszą potrzebą), od pewnego czasu, szczególnie przy tych upałach temperatura silnika skacze tzn. delikatnie rośnie jadąc w korku, ale jadąc normalnie stabilizuje się. Silnik się poci na łączeniu z miską olejową. Przy okazji wypatrzyłem uszkodzenie gumowej oslony przegubu prawego (mam nową na zapas jak i cały przegub z przedłużką). Świeci się też kontrolka poduszki - być może błąd od kostki którejś pod fotelem. Ogólnie nie ma nudy będzie co robić przy tym aucie.

Wizualnie prezentuje się ładnie. Są jakieś niedoskonałości, ryski, wgniotki, pęknięty lekko zderzak z przodu. Historia auta nie jest mi znana. Nie wiem jak było serwisowane, nie wiem czy przebieg jest prawdziwy (na liczniku ponad 231 000), bo nie dostałem do niego żadnych dokumentów serwisowych (mam tylko kilka faktur). Kod do radia i drugi kluczyk oczywiście mam. Widać, że coś tam było robione, malowane, ale ja się tym nie przejmuję. To nie jest auto z salonu. Alfa stoi na ori felgach uzbrojona w opony zimowe. Opłaty - OC i przegląd do połowy marca 2019 r.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Auto stoi teraz w Kętach (20km od Bielska-Białej). Jak wspomniałem wcześniej dorzucam trochę rzeczy, z których może się coś przydać w przyszłości i dalszych pracach a tych trochę będzie. Autem przejechałem bardzo mało, zrobiłem tylko w okolicach 2500 tys. km, mając w planach remont na "tip top" , ale obecnie nie jestem w stanie tego zrealizować. Straciłem też dostęp do garażowania i naprawdę szkoda mi jej żeby pod chmurką czekała na lepsze czasy. Chciałbym żeby trafiła w dobre ręce.

Cena: 6 000 zł do negocjacji
    Tel. 503 349 068 - najlepiej sms z prośbą o kontakt
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180912_182511.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	86.2 KB
ID:	250237   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180504_154517.jpg
Rozmiar:	113.4 KB
ID:	250238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170613_174208.jpg
Rozmiar:	44.1 KB
ID:	250239   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję