Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Alfa 166 3.0 Automat 2002 LPG Nero Volcano + czerwone skóry MOMO

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kynium
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Żary/Grabik
    Auto
    Alfa 166 3.0 '02 AT + Toyota Corolla Verso '04 na ropa + jakiś tam kombiaczek (Focus 1.6TDCI '05)
    Postów
    393

    Domyślnie Alfa 166 3.0 Automat 2002 LPG Nero Volcano + czerwone skóry MOMO

    Cześć. Niestety zmuszony jestem sprzedać swój projekt jakim jest przywrócenie do żywych wspaniałej alfy 166. Myślałem, że uda mi się tego nie robić ale niestety… życie.
    Coś o moim aucie:
    • Model: Alfa Romeo 166
    • Rok produkcji: 2002
    • Silnik: 3.0 24V 220 KM CF3
    • Skrzynia biegów: Automatyczna ZF 4HP20
    • Przebieg: poniżej 320 tys.
    • Kolor: Nero Volcano (czarna perła z odcieniem fioletu)
    • Wyposażenie: Pełne co można było w tym czasie zamówić poza szyberdachem (ESP, xenon, DSP z kierownicą multifunkcyjną, skórzana tapicerka MOMO w kolorze czerwonym, elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele z pamięcią itd.)
    Auto kupiłem w 2017 roku. Auto było z przeznaczeniem na części gdyż poprzedniemu właścicielowi pasek osprzętu wkręcił się w rozrząd. Jedynie co zdążył zdemontować to instalację gazową po stronie silnika czyli wtryski, przewody i komputer. Butla i parownik są jeszcze w aucie, natomiast pozostałe rzeczy posiadam ale trzeba je zamontować. Gaz wbity w dowód. Kupiłem je bez zastanowienia, gdyż jeszcze wcześniejszym właścicielem był mój kolega, który auto posiadał kilka lat. Od tego czasu skrupulatnie odbudowuję auto jednak sytuacja zmusza mnie do sprzedaży auta.
    W ciągu tych dwóch lat wymieniłem chyba pół samochodu
    Z ważniejszych rzeczy, które pamiętam:
    1. Dokładny przegląd silnika. Każda część, która wymagała wymiany została wymieniona na nową w tym:
    a. Zregenerowane głowice
    b. Uszczelki pod głowice Victor Reinz
    c. Nowe świece NGK Platinum (dedykowane do tego silnika)
    d. Wszystkie uszczelki Victor Reinz
    e. Kompletny rozrząd z górnej półki zakupiony od kolegi Tomasza Ch.
    f. Uszczelki pod kolektory (barany i podstawy)
    g. Uszczelniacze wałków rozrządu

    2. Rozrusznik i alternator poddane kompleksowej regeneracji
    3. Przednie tarcze hamulcowe, klocki i przewody.
    4. Nagrzewnica
    5. Termostat BEHR
    6. Sterownik od skrzyni biegów
    7. Akumulator
    8. Nowe płyny: olej silnikowy, płyn chłodniczy i płyn hamulcowy
    Z racji tego, że projekt jest do ukończenia posiadam wiele części, które należy zamontować a których jeszcze nie zdążyłem:
    1. Kompletny zestaw czerwonych Poliuretanów na przednie i tylne zawieszenie (fabrycznie nowe firmy MPBS za 1200 zł). Zawieszenie jest z średnim stanie ale zużyte są tylko tuleje gumowe, które należy zastąpić tulejami (sworznie, amortyzatory i sprężyny są ok).
    2. Chłodnica płynu chłodzącego (nowa) plus dorzucam drugi wentylator i przewody.
    3. Ograniczniki drzwi 4x (strzela tylko kierowcy).
    4. Mechanizm szyby tylnej prawej nie działa. Dorzucam drugi plus mechanizm drzwi kierowcy na zapas.
    5. Nowa, zupełnie nowa popielniczka

    W aucie dodatkowo do ogarnięcia jest układ dolotowy. Element gumowy jest pęknięty. Aktualnie zaklejony czerwoną turbo taśmą ale dalej łapie nieszczelność przez co wywala czasem błędy.
    Układ wydechowy w aucie najlepsze lata ma już za sobą ale jest szczelny. Na końcu planowałem zrobić jej kompletny układ z kwasówki pozbywając się katalizatorów z wersji CF3. Nawet zakupiłem już kolektory od wersji CF2 bez katów, które dorzucam do auta podobnie jak masę innych części, które uzbierałem posiadając w sumie dwie alfy 166.

    Auto jest jeżdżące, posiada ważny przegląd i ubezpieczenie (do sierpnia 2019). Przebieg przez te 2 lata to ok 3-4 tys. km. Alfa służyła mi bardziej awaryjnie gdyż jest moim trzecim autem.
    Samochód nie posiada korozji na podłodze, progach i łączeniu tylnych błotników czyli tam gdzie większość 166 ją ma. Jedynie znalazłem małe ognisko korozji na tylnym lewym błotniku tuż nad zderzakiem.
    Auto jest w ciekawej konfiguracji w topowej wersji i stanowi bardzo dobrą bazę na youngtimera.
    Lakier Nero Volcano mieniący się w słońcu odcieniami fioletu, czerwone, skórzane wnętrze i pomruk trzylitrowej V6 Busso sprawia, że to auto jest wyjątkowe.
    Cena 10900 zł.
    Auto opisałem dokładnie. Cena może nie jest niska ale auto też nie jest nijakie. Osoby zainteresowane zapraszam na Priv.
    Tel. 600 077 286
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_190628.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	101.5 KB
ID:	257087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_190628.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	101.9 KB
ID:	257089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_190635.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	86.0 KB
ID:	257090   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180728_190649.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	126.4 KB
ID:	257091   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180813_131636.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	257092  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190208_195312.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	80.7 KB
ID:	257093  
    Ostatnio edytowane przez Kynium ; 15-04-2019 o 21:50 Powód: Nie wszystko wkleiło się za pierwszym razem.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '99 MOMO Nero 601- była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 manual '01 Blue Odyssey - była
    Lancia Phedra 2.0 JTD '05 Automatic - była
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 automatic '02 nero vulcano - jest
    plus dwa jakieś wozidełka do szurania na ropę

    Była jeszcze masa innych, mało znaczących samochodów.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 166 2.5 V6 24V - Nero Volcano - Lublin
    Utworzone przez Vieniozo w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory