Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156] Niebieskie światła postojowe

  1. #1
    daniiels
    Gość

    Domyślnie [156] Niebieskie światła postojowe

    Witam wszystkich Alfonsów

    Proszę o pomoc w zakupie odpowiedniej części i info w jaki sposób "misie" podchodzą do tego tematu.

    Efekt ma być taki:
    http://moto.allegro.pl/item727770290...astosowan.html

    Chcę zamontować niebieskie ledy jako światła postojowe.

    Jaką żarówkę mam szukać (H7?) w mojej 156 1.9 JTD i skoro świecą postojówki z drogowymi to czy niebieska poświata, (która może ale nie musi być widoczna) nie będzie przeszkadzać w trakcie kontroli.
    Z góry dziękuje za info.
    Daniel

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Za niebieskie dowód leci za białe nawet sie mnie czepiali ale na przeglądzie i w większym mieście nic mi na nie nie powiedzieli a miałem białe z takich co pokazałeś. W nocy rzucają lekkim niebieskim światłem. A jak założysz niebieskie a masz zwykłe zarówki bedzie sie różnić barwa światła... przynajmniej nie dla Ciebie ale dla innych którzy jadą z przeciwka

  3. #3
    daniiels
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Za niebieskie dowód leci za białe nawet sie mnie czepiali ale na przeglądzie i w większym mieście nic mi na nie nie powiedzieli a miałem białe z takich co pokazałeś. W nocy rzucają lekkim niebieskim światłem. A jak założysz niebieskie a masz zwykłe zarówki bedzie sie różnić barwa światła... przynajmniej nie dla Ciebie ale dla innych którzy jadą z przeciwka
    OKey, to że na kontroli będą problemy to podejrzewałem, ale czy niebieskie postojówki będą przeszkadzać innym w czasie jazdy to się nie do końca zgodzę. Może gdzieś odcień błękitu będzie widoczny na reflektorze, ale to nie przeszkadza -chyba ?!? Jak z założeniem -dużo pracy i Ty kupiłeś te co pokazałem na aukcji -pasowały ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Innym światło nie przeszkadza możesz montować o ile nie boisz się o dowód podejrzewam że masz to samo co ja W5W więc pasuje normalnie ale najlepiej żeby ktoś napisał jaka jest żarówka postojowa w 156 bo nie chce skłamać robota hmmm 5 minut i nie bedzie to odcień błękitu tylko niebieskie światło widoczne punktowo dla tego co jedzie na przeciwko mam gdzieś w domu jeszcze czerwone takie jak tam pokazałeś jak bede miał czas wieczorem to pstrykne Ci fote i wrzuce to sobie obczaisz

  5. #5
    daniiels
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za info i jak będziesz mógł to chętnie zobaczę fotkę.

    Skoro 5 minut roboty to może i zaryzykuje, nie jeżdżę aż tak dużo, więc może dowodu odrazu nie stracę -ciekaw jestem czy jak bym w czasie kontroli wymienił na zwykłe to czy zabiorą dowód, hmm.

  6. #6
    wilczasty
    Gość

    Domyślnie

    ale wiocha...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    w czasie kontroli przysługuje Ci przysłowiowe "15min" na usunięcie usterki co w tym przypadku jest równoznaczne z wymianą żarówek na normalne

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Próbował ktoś montować taka żarówkę:

    http://moto.allegro.pl/item799855497...z_cokolem.html

    Jak to swieci? Na pewno nie zapali sie kontrolka:-)

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Nasze wspaniałe prawo PL zabranie używania innego koloru światła jak białe czy wpadające lekko w żółty, oczywiście mam tu na myśli przód samochodu. Tego się nie da przeskoczyć i przy pierwszej wizycie na przeglądzie nie przejdzie lub policja zabierze dowód i będzie po ptokach
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Nasze wspaniałe prawo PL zabranie używania innego koloru światła jak białe czy wpadające lekko w żółty, oczywiście mam tu na myśli przód samochodu. Tego się nie da przeskoczyć i przy pierwszej wizycie na przeglądzie nie przejdzie lub policja zabierze dowód i będzie po ptokach
    Czuć ironię w słowach "naze wspaniałe prawo". W przeciwieństwie do wielu innych aspektów w tym wypadku się z nim zgadzam, szkoda tylko, że rzadko respektowane. Droga to nie dyskoteka. Gdyby pod tym względem była wolna amerykanka, to na naszych drogach co drugi samochód to byłoby UFO!
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Nie gasną światła postojowe
    Utworzone przez 0ki w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 20:53
  2. Światła postojowe same się zapalają
    Utworzone przez AR2RRO w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 15:29
  3. Jak włączyć światła postojowe
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 01:08
  4. Światła postojowe H6W LED
    Utworzone przez Knd18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2010, 09:56
  5. [156] światła postojowe nie świecą ?
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 23:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory