Strona 3 z 137 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #21
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Cytat Napisał Korczu
    posiadam zarowki H7 6000K
    no i jak te 6000K się spisują?
    Jak możesz określić barwę tego światła?
    Jest biała, czy na tyle niebieska, że od razu można stwierdzić, że jest to światło pochodzące z żarnika ksenonowego?
    P.S. kupiłeś żarniki z przesłoną, czy może bez?
    O ile dobrze pamiętam, do reflektorów z soczewkami są bez przesłon, natomiast do tradycyjnych z przesłonami, czyli niewielką osłoną gdzieś w połowie wysokości żarnika.
    6000k daje lekka pswiate niebieskiego ale nie fioletowego wiec wyglada jak oryginalny xenon fabrycznie montowany,ale najwazniejsze w tym wszytkim jest wydajnosc zarowki,czyjesz ze jedziesz innym autem...hmm jeszcze lepszym autem takie pierwsze wrazenie.sa bez przesłon.

    ps moj ojeciec ma w listopadzie urodziny i do jego 156 ski w prezencie rowniez zamontuje taki zestaw xenonow o barwie 6oook, bo oswietlenie w 156 wola o pomste do nieba.

  2. #22
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    oto cytat,a ponizej link i cały artykuł o xenonach oryginalnych i nieoryginalnych oraz rozmowa z Panem Policjantem

    "Od niedawna, głównie w internecie i firmach przerabiających reflektory, oferowane są znacznie tańsze zestawy (500-1.600 zł), pozwalające w prosty sposób wymienić zwykłe halogenowe reflektory na ksenony lub nawet biksenony. Te zestawy nie mają spryskiwaczy ani systemu samopoziomowania lamp, ale przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych."

    to informacja dla tych ktorzy maja ochote zadac pytanie co na to przepisy ruchu drogowego...


    http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=G...1&f=wd_971.xml

  3. #23
    pedro220
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    no to powiem co mi się przytrafiło. Mam siatła mijania Bardzo niebieskie w równie niebieskie (wczęsniej zielone posotjówki). Policja chciała zabrać dowód powiedziałem że doproawdze wóz do stanu popranego technicznego na miejscu i mnie puscili. Miałem tak już ok 6-8 razy.
    Tak więc nie wiem czy byli uprzejmi czy ich synowie robią tak samo ale nic mi nie zrobili.
    A ile zajmuje montaż???
    ma ktoś takie już w swojej 156???
    Pojawią się fotki???
    Wyzsza tem nie dział negatywnie na klosz???
    Czy regulacja wysokości oświetlenia działa mimo wszystko???
    Pozdrawiam
    Ja mam zamontowane u siebie w 156. Jestem zadowolony ale nie do końca. Regulacja świateł pozostaje bez zmian, montaż do 1h, temperatura wbrew pozorom wcale nie jest wyższa bo wiecej energii jest spozytkowana na światło w przeciwieństwie do zwykłej zarówki gdzie duza część energii przemienia się w ciepło.
    PS
    Nie jestem zadowolony do końca bo brakuje mi wyraźnej granicy światło-cien, dlatego reflektory ustawione są dość nisko, żeby nie oślepiać. Zdecydowałem się na założenmie HIDów bo chyba kazdy wie jak swieci standardowe oświetlenie w 156:/ normalnie dno, wymiana reflektorów + markowe żarówki też niewiele pomogła.

  4. #24
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    A ile zajmuje montaż???
    ma ktoś takie już w swojej 156???
    Pojawią się fotki???
    Wyzsza tem nie dział negatywnie na klosz???
    Czy regulacja wysokości oświetlenia działa mimo wszystko???
    Pozdrawiam
    montaz do godziny czasu ale tylko dlatego ze ciezko wymienic zarowke w kazdej alfie ze wzgelu na ilosc miejsca pod maską

    niedługo bede zakładał do ojca 156 stki ale mam kumpla co ma 156 i jest bardzo zadowolony

    fotek poszukaj w necie jest ich od groma

    temperatura nie działa negatywnie na klosz(słonce tez ma ostre promienie i nic sie nie dzieje :mrgreen: )

    regulacja swiatem działa bo niby czemu miała by nie działac...nic nie przerabiasz tylko podmienisz podzespoły.

    Rowniez pozdrawiam

  5. #25
    pedro220
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    no to powiem co mi się przytrafiło. Mam siatła mijania Bardzo niebieskie w równie niebieskie (wczęsniej zielone posotjówki). Policja chciała zabrać dowód powiedziałem że doproawdze wóz do stanu popranego technicznego na miejscu i mnie puscili. Miałem tak już ok 6-8 razy.
    Tak więc nie wiem czy byli uprzejmi czy ich synowie robią tak samo ale nic mi nie zrobili.
    A ile zajmuje montaż???
    ma ktoś takie już w swojej 156???
    Pojawią się fotki???
    Wyzsza tem nie dział negatywnie na klosz???
    Czy regulacja wysokości oświetlenia działa mimo wszystko???
    Pozdrawiam
    Ja mam zamontowane u siebie w 156. Jestem zadowolony ale nie do końca. Regulacja świateł pozostaje bez zmian, montaż do 1h, temperatura wbrew pozorom wcale nie jest wyższa bo wiecej energii jest spozytkowana na światło w przeciwieństwie do zwykłej zarówki gdzie duza część energii przemienia się w ciepło.
    PS
    Nie jestem zadowolony do końca bo brakuje mi wyraźnej granicy światło-cien, dlatego reflektory ustawione są dość nisko, żeby nie oślepiać. Zdecydowałem się na założenmie HIDów bo chyba kazdy wie jak swieci standardowe oświetlenie w 156:/ normalnie dno, wymiana reflektorów + markowe żarówki też niewiele pomogła.

  6. #26
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    pomogły by ksenonowe oryginalne reflektory od 156GTA

    co do przepisów - oswietlenie pojazdu wszystko jedno czy to reflektor czy żarówka w świetle prawa musi miec homologację - czyli jeśli oryginalny reflektor jest homologowany np do H1 to ma być używana H1 (również z homologacją a nie niebieskie szkiełko made in china)
    tak napewno bylyby swietnym rozwiazaniem i zapewne najlepszym ale sa drogie i juz nie tak jak w tytule "hid na kazda kieszen"


    takie zestawy posiadaja jak juz wczesniej napisałem atesty ISO9001:2000 oraz CNAB

    lampa wyładowcza nie jest niebieskim szkiełkiem tylko jest taka sama lampa wyładowcza jakią stosuje sie w oryginalnych xenonach zakładanych pod soczewke.

  7. #27
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    w uzupełnieniu mojego poprzedniego postu - oczywiście lampa homologowana do np H1 nie może w myśl przepisów współpracować z jakąkolwiek żarówką ksenonową - gdyż to nie jest już H1 a jedynie pasuje w otwór po H1...
    no tu Marcinie moznaby sie spierac - bo w sumie lampa projektowana jest pod zrodlo swiatla umieszczone w okreslonym miejscu wzgledem zwierciadla. Wydaje mi sie, ze najistotniejsze w tym momencie sa wymiary zarowki - czyli sposob, w jakis wiatlo pada na oblysnik.
    Zakladam, ze lampy te nie grzeja mocniej, niz halogeny, wiec plastikowi lapmpy nie szkodza.

    Watpliwosci mam jeszcze co do wplywu przetwornic na instalacje auta - czy np nie ma wiekszego poboru pradu, a co za tym idzie - grzania sie gdzies czegos?
    Podobnie, nie przemawia do mnie brak koniecznosci samopoziomowania..... drogi drogami, ale zle ustawione swoatla, skaczac na wybojach, oslepiaja jeszcze mocniej. Spryskiwacz jeszcze jakos moge zrozumiec, w sumie sa sciereczki... ale samopoziom powinien byc. Wielokroc mialem ochote zabic posiadacza jakis kombinowanych lamp, dajacego mi w galy.

    Przypomnialo mi sie, ze kolega jakis czas temu kupil lade wyposazona w takie cos. Musze baczniej przyjrzec sie temu patentowi - ale prawde mowiac jestem mocno sceptyczny....

    co do policji - mialem podobne przejscia parokrotnie - i zawsze puszczali po doprowadzeniu auta do porzadku. Pamietam nawet, jak w czasie wojny z neonami demontowalem swietlowy spod auta na mrozie ... .zatem argument "nie montuj tego, bo DR zabiora do mnie nie trafia"... martwi mnie raczej to, com opisal powyzej.

  8. #28
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    Na wstępie chciałbym pozdrowic kolege Adasco bo sam (w swoich młodzieńczych czasach, czyli prawie równo rok temu) równiez przy 20 stopniach mrozu wyciagałem spod vectry wszystkie 4 listwy neonowe i przyczepiony do nich na długim kablu sterownik więc znam ten ból a policjanci w radiowozie mieli radoche

    A co do HID to fajnie by było jezeli którys z kolegów którzy zadeklarowali zakup pochwalił się nim na forum wsród innych. Lepiej chyba mają użytkownicy starszych alf np 146 bo tam dosyć powszechna jest zdaję się soczewka z tego co widze w wawie.

    Juz rzeczywiście mozn przebolec ten brak atestów ale wyczytałem inna rzecz na jednym z aukcji. Wytrzymałość do 300 godzin. Czy to możliwe??? Tyle do ja robie na światłach w 2 miesiące. To strasznie krótko. Co potem trzeba wymienić i ile to kosztuje???

    Zastanawiam się tez właśnie jak wygląda skupienie swiatła na drodze???
    Bo chyba trzeba się bedzie przyzwyczaić do jazdy na max opuszczonych lampach???
    Albo zaiwestowaćw brewki na reflektory.

    Mimo to rozwiązanie jest kuszace
    Pozdrawiam

  9. #29
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie wytrzymałość

    co do wytrzymałści to przeczytałem artykuł i już mi sie wyjąsniło z tym ile godzin to moze wytrzymać tak więc nie 300 a 3000 więc nawet ok.

    Jeszcze jedno pytanie od osoby posiadajce 22 pkt-y karne na koncie. Czy jezeli zatrzymają mnie za te ksenony i zabiora D rej czy dostane też punkty???
    To dla mnie b ważne a może ktoś się zna.

  10. #30
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    Cytat Napisał adasco
    no tu Marcinie moznaby sie spierac - bo w sumie lampa projektowana jest pod zrodlo swiatla umieszczone w okreslonym miejscu wzgledem zwierciadla. Wydaje mi sie, ze najistotniejsze w tym momencie sa wymiary zarowki - czyli sposob, w jakis wiatlo pada na oblysnik.
    nie masz racji , jest to projektowanie wzajemne
    istotne jest to w jakim miejscu będzie drucik , blaszka itd
    zmiana miejsca położenia źródła światła względem odbłysnika powoduje zmianę światła odbitego - m.in. dlatego żarówki muszą posiadać atesty
    czyli de facto obaj sie zgadzamy. odblysnik jest projektowany pod okreslone zrodlo swiatla swiecace w okreslonym miejscu. To teraz tylko pytanie, jak ma sie ten zastepczy xenon wymiarami do typowej zarowki.

    A i wielkim zdarzaja sie wpadki. Trafilem ongis narve z krzywa banka.
    Aha, a jak jest z halogenami ze stopka pod stare zarowki? Jest takie cos od lat w sprzedazy, kladlem to jeszcze do malucha... A tez chyba nie spelnia warunku, o jakim mowimy z Marcinsem....


    Czyli podsumowaujac - NI DA SIE wsadzic zenonow ot tak i juz.


    Co do punktacji, to po pierwsze gratuluje wyniku - ja mam zero bo zawsze przestrzegam przepisow
    Prawde mowiac nie slyszalem o takim przypadku - punkty dostajesz za wykroczenie, a nie za niesprawny woz. zreszta zobacz taryfikator i juz masz jasnosc

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory