Strona 84 z 137 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #831
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Witam, kolega ma w Passacie z soczewka bez sprysków nieoryginalny ksenon, założone żarniki od Proxim@Ar ale barwa 4300K, ostatnio miał przegląd i bez problemu, nawet nie było gadki nt lamp, ja tez mam w soczewce te żarniki, wg mnie jedyne sensowne jeśli chodzi o barwe i auto nie rzuca się w oczy a światła o niebo więcej. Z daleka widać, że ksenon leci ale czym bliżej tym światłą stają się bardziej "żarówkowe". Jeśli komuś nie zależy na "lansie" to 4300K będą w sam raz. Druga sprawa, że oryginalne ksenony też rażą i nikt mi nie powie, że tak nie jest. wszystko zależy od ustawienia świateł. A sryski wg mnie to mają sens jak jeden kolega napisał, tylko w zimę, żeby błoto pośniegowe z lamp zmyć, soli żaden spryskiwacz z lamp nie zmyje, już lepiej sobie z tym poradzi stara Łada która miała wycieraczki na lampach niż spryskiwacze takie moje zdanie pozdrawiam kolegów P.S. Wiecie, że Matiz ma seryjnie montowane samopoziomowanie?P

  2. #832
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tu nikt nie polemizuje co ma sens tylko co musi być legalnie. A teksty w stylu "ja mam tak i przechodzi i nikt mnie nie złapał" są gówno warte.

  3. #833
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Czyli jeśli nie kupisz auta z oryginalnymi ksenonami to samodzielne zamontowanie takich, żeby wszystko było legalnie też jest bez sensu. uzywane lampy z homologacja 1500zl, montaż spryskiwaczy to akurat banał, najgorzej samopoziomowanie...nigdzie nie jest sprecyzowane co ktoś miał na myśli używając słowa samopoziomowanie, bo po przekręceniu pokrętła w kabinie też się lampy same poziomują. najważniejsza jest homologacja i spryskiwacze. a tak na marginesie, jak można się zastanawiać nad legalnością HIDow? one same w sobie są nielegalne i co bys nie robił to i tak w świetle prawa będziesz miał zabrany dowód

  4. #834
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dokładnie.

  5. #835
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar nebeu
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Radom, Poland
    Auto
    Była: AR 146 TI '97 Zender | Jest: AR 166 3.0 V6
    Postów
    422

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawikjunior Zobacz post
    Czyli jeśli nie kupisz auta z oryginalnymi ksenonami to samodzielne zamontowanie takich, żeby wszystko było legalnie też jest bez sensu. uzywane lampy z homologacja 1500zl, montaż spryskiwaczy to akurat banał, najgorzej samopoziomowanie...nigdzie nie jest sprecyzowane co ktoś miał na myśli używając słowa samopoziomowanie, bo po przekręceniu pokrętła w kabinie też się lampy same poziomują. najważniejsza jest homologacja i spryskiwacze. a tak na marginesie, jak można się zastanawiać nad legalnością HIDow? one same w sobie są nielegalne i co bys nie robił to i tak w świetle prawa będziesz miał zabrany dowód
    POLSKA :/

    Sorka za OT ale nie mogłem się powstrzymać...

  6. #836
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał sawikjunior Zobacz post
    najgorzej samopoziomowanie...nigdzie nie jest sprecyzowane co ktoś miał na myśli używając słowa samopoziomowanie, bo po przekręceniu pokrętła w kabinie też się lampy same poziomują.
    możesz to rozwinąć bo chyba w ogóle nie wiesz o czym piszesz.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #837
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kolega chyba źle zrozumiał samopoziomowanie. Takowe do ksenonów dynamicznie dopasowuje pochylenie soczewki w funkcji ugięcia zawieszenia przód/tył. A nie o podniesienie lamp do pozionu ustawionego pokrętłem

  8. #838
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    no ok, ale starsze wersje samopoziomowania pracowały tylko po rozruchu i robiły to tak samo wolno jak zwykłe pokrętła, a nie sądzę, żeby takie dynamiczne poziomowanie pracowało non stop podczas jazdy bo na naszych drogach by nie wyrobiło...ale pewności nie mam.

  9. #839
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Samopoziomowanie zawsze działało tak samo. Tylko baaaardzo dawno temu nie było wymagane. (załapały się na to chyba 2 czy 3 auta) A jest ono nie na dziury tylko na nierówno załadowany samochód. Ma za zadanie kompensować obciążenia auta. Bo nikt mi nie powie że reguluje światła zawsze dokładnie pod każdą osobę na pokładzie. Nie mówiąc o tym że skala na pokrętle nie jest taka dokładna. I ustawiasz jak Ci się żywnie podoba co zazwyczaj jest źle. A tak to diagnosta ustawia Ci światła i potem już auto samo pilnuje poziomu bez względu na to czy wieziesz zakupy czy komplet ludzi po 120kg. O to w tym chodzi. A nie o dziury. Choć fakt że przez polskie krzywe drogi trzeba światła niżej ustawiać. Zwłaszcza ksenon (fabryczny) który się po prostu huśta.
    Dlatego jeżeli masz wiedzę (a nie tylko CI się tak wydaje) jak ustawić światła to zrób to sam. A jak Ci się wydaje to jedź na stację kontroli pojazdów.

  10. #840
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Dobrze powiedziane. Z hidami to różnie bywa- u jednych przechodzą i kontrole policji i przeglądy, innym zabierają dowody i dają mandaty.
    Same w sobie są nielegalne, więc nie można ich legalnie założyć ani do zwykłych lamp ani do soczewek, czy oryginalnych, czy przeróbkach- to bez różnicy.
    Ale jest wiele rzeczy nielegalnych, każdy wybiera sam, czy sobie założy je czy nie.
    Ja akurat je sprzedaję i to dość sporo, poza forum również. Czasem się zdarzają zabrane dowody itd. Ale towar jest bez zastrzeżeń (oprócz nielegalności oczywiście )
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory