Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Temat: Oklejanie auta w całości

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar Kill3ill
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    147 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Od pewnego czasu interesuje mnie oklejanie auta w całości. Mój czarny lakier już nie jest taki jak powinien nawet po odpowiednim polerowaniu. Z tego względu zainteresowałem się oklejeniem samochodu też na czarno folią połyskową z elementami matowymi lub carbonowymi. Ale niechciałbym zeby ta folia po jakimś czasie odkleiła się z samochodu bo i tak może się stać kiedyś czytałem i wiem że gdy elementy poddawane są hydrografice jako prace wykończeniową stosuje się polakierowanie elementu lakierem bezbarwnym. a więc pytania:
    Jeśli ktoś położy folię ze sztuką, to nie odklei się przez conajmniej 5 lat (tyle gwarantują producenci), to jak ona będzie wyglądać po roku czy dwóch to już tylko kwestia tego jak dbasz o auto.

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    - czy na całościowo oklejony samochód na tą folię można psiknąć lakier bezbarwny??
    nie, ponieważ nie przygotujesz wystarczająco podłoża aby lakier się trzymał

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    - czy lakier ten stworzy warstwe którą będzie mozna polerować? (chociaż aut foliowanych nie trzeba bo to folia i tak się świeci cały czas)
    nie, patrz wyżej (jak jeździsz na myjnie automatyczne to z tym blaskiem też słabo to widzę)

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    - czy nie zmieni to koloru foli ??
    - czy foli psiknieta lakierem nie będzie matowiała??
    daruję sobie odpowiedź na te pytania

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    - czy wszelkie wgniotki na lakierze szpachlować delikatnie, wyciągać lub odbijać z drugiej strony i potem bezpośrednio folie na to naklejać czy jeszcze to psikać lakierem ?? bo nie których nie jestem wstanie wyciągnąć niestety.
    powierzchnia na którą folia ma być nakładana, powinna być idealna. Podczas nakładania folia ukaże wszelkie niedoskonałości

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    to są takie nurtujące mnie póki co moja 145 nie jest dużym gabarytowo autem dlatego też oklejenie auta nie wychodzi zbyt drogo w dodatku mnie kosztuje sama folia bo już oklejałem parę małych elementów i jestem z tego zadowolony
    nie wiem co masz na myśli mówiąc drogo, metr markowej folii matowej to koszt ok 70pln/m2 na sam dach potrzebujesz ok 2,5m2 = 180pln.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    biorąc pod uwagę że zabieg hydrografiki kończy się psiknięciem lakierem bezbarwnym tzn że na taką folię również można psiknąć a wtedy kolor już zostanie bo jak niby miałby zmatowieć?? a kolor nie chce wymyślać tam nic w kolorowanki tylko czarny jak mam tak czarną chciałbym obkleić
    Zabieg hydrografiki konczy się lakierowaniem (psikasz to się dezodorantem), wykonuje się je głównie w celu zabezpieczenia przed promieniami UV, a następnie wyglądem estetycznym (połysk półmat lub mat).
    Co do folii one same w sobie posiadają już zabezpieczenie przed promieniami UV (to przez nie blakną kolory), ale jeśli komuś mało może oddać folię do dodatkowego laminowania laminatem zabezpieczającym przed UV, niestety nie wiem czy zabieg ten nie pogorszy właściwości folii

  2. #22
    ACS
    Gość

    Domyślnie

    Jesli czujesz sie na silach i wiesz jak to robic,masz kogos do pomocy,narzedzia,chemie do czyszczenia lakieru to działaj.

    Zeby to wszystko mialo rece i nogi nalezy zdemontowac zderzaki,lampy,listwy i inne rzeczy ktore przeszkadzaja w aplikacji folii oraz dokladnie wyczyscic lakier.

    Zajmuję sie oklejaniem pojazdów i jesli masz jakies pytania to pytaj

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar orsonik
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 147 2003r 1.9jtd 140KM
    Postów
    55

    Domyślnie

    sam tego nie zrobisz musisz mieć kompana i sporo cierpliwości , tańsze jest to niż malowanie auta , ale jakis szaman z okolicy pewno by pomalował za pół darmo , poczytaj o tym w literaturze fachowej bo mnie najbardziej zastanawia temat korozji pod tą folią .
    Pomysł jak najbardziej pozytywny

  4. #24
    ACS
    Gość

    Domyślnie

    Folia na rdze sie nie przyklei. Jesli występują jakies ogniska korozji nalezy zeszlifować do blachy,zapodlakowac,wyrównac i mozna aplikowac folie.

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Może zamiasta oklejania zastosować Plasti Dip http://www.youtube.com/watch?v=72WCJfoHWfg

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Było już o Plasti Dip na forum. Były nawet zdjęcia jak bardzo może się to nie sprawdzić w naszych warunkach pogodowych.

    - - - Updated - - -

    http://www.forum.alfaholicy.org/styling_body_kit/80792-plasti_dip_zmien_kolor_swojego_auta.html

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Zależy też ile czasu zamierzasz jeździć tym samochodem. Jeżeli okres ,,gwarancyjny'' folii- od 3 do 5 lat, to wtedy jak najbardziej klej folią.
    Wcześniej oczywiście wszystkie zaprawki blacharskie musisz mieć zrobione na glancuś.
    Jeżeli dziewiątka ma u Ciebie raczej ,,dożywocie'' - (lub tak Ci się przynajmniej wydaje to jak bym dołożył te paręset złotych i porządnie polakierował całe auto.
    Warto dołożyć i cieszyć się pięknym lakierem przez lata a nie po paru latach kląć na folię, a w konsekwencji i tak malować auto, lub jeździć tak, jak jest..
    Mam kontakt do świetnego lakiernika z okolic Nysy w razie czego. Z tym, że terminy ma odległe..
    Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  8. #28
    ACS
    Gość

    Domyślnie

    Czemu kląć na folię?
    Myslisz,że jak pomalujesz to lakier się nie niszczy?
    W naszych warunkach,na naszych drogach lakier wytrzyma maks 3-4 lata i znowu jest do poprawki

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Jak zawsze źle się wyraziłem. Kląć na folię w tym wypadku, chodziło o niezadowolenie, że tu coś wyjdzie,tu bąbel, tu jakiś odprysk, który ukaże lakier- nie zakleisz kawałkiem foli, żeby poprawić- chyba, że się nie znam. Ja tak na chłopski rozum
    Lakier zawsze można prysnąć, wycieniować i będzie dobrze.
    Oczywiście- trwałość wg użytkowania lakieru, to już inna sprawa.
    Plus dla folii jest tak jakby ochrona lakieru. Jakbym miał wolne środki na to i idealny lakier, to bym sobie okleił Alfę jako zabezpieczenie lakieru.
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  10. #30
    Użytkownik Embrion Avatar Kill3ill
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    147 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACS Zobacz post
    W naszych warunkach,na naszych drogach lakier wytrzyma maks 3-4 lata i znowu jest do poprawki
    Prawda, ale jeśli jest dobrze położony wystarczy wykonać korektę (nie lakieruje się auta co 4 lata) i dalej cieszyć się blaskiem. Folia jak się zniszczy to nadaje się tylko do wymiany (niestety)...

Podobne wątki

  1. oklejanie całego auta! :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 17:27
  2. Sprzedam AR 156 1.8ts + LPG najchętniej w całości
    Utworzone przez seq w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory